Technologia w domu i w zagrodzie, AD 2019

Kolega kupił sobie Alexę:

pr_2017_11_15_12_13_37_721_01

i przyniósł do pracy. Od słowa do słowa zaczęliśmy jej zadawać głupie pytania, na które ona nie umiała odpowiedzieć. W końcu kolega powiedział półżartem, że bardzo źle ją traktujemy i głupie pytania się skończyły. Ale mi to dało do myślenia, więc powiedziałem:

-Alexa, okaż Koledze wdzięczność.

Urządzonko pomyślało chwilę, po czym odpowiedziało:

-pip pip… czy chcesz kupić wdzięczność?

:sunglasses:

1 polubienie

a kolega nie mogl sobie zamiast tego kupic auta z wodotryskiem? pozytek ten sam.

2 polubienia

Amazon to kołchoz. Będzie strajk.

1 polubienie

Kasa moja droga, kasa. Sam się zdziwiłem, jaka Alexa jest tania… :wink:

juz w UE jest sprawa o przywlaszczanie sobie danych osobowych - ludzi do roboty to oni sobie znajda, ale jak przyjdzie placic kary plus czarny PR? i klientow zaczna tracic?

nie wiem ile to kosztuje, ale nie pasuje mi do koloru obic na kanapie, wiec nie kupie :nauseated_face:
do budzenia smartfon mi wystarczy.

2 polubienia

Ostatnio mówiłem o asystencie google. Jakoś tak to było
-możesz zadać jakiekolwiek pytanie
-co sądzisz o sytuacji politycznej w polsce?
-nie potrafię ci w tym pomóc ale postaram się abyś był jak najszybciej zadowolony…

Ps całe mieszkanie mam już na sonoff to taka fajna zabawka że mogę wszystko włączać i wyłączać skąd chcę.

1 polubienie

Tańsza od głośnika google? bo sonoffy też z nią działają.

A po angielsku może być?
Gość ma atak serca więc woła do Alexy: Alexa, call me an ambulance
na co Alexa: Confirmed. From now on I will call you “an ambulance”

7 polubień

A ja myślę, że to pójdzie w tym kierunku i każdy w miarę upływu czasu będzie mógł mieć przy sobie taką podręczną encyklopedię. Pamiętam pierwsze komóry z “matką”, pół plecaka zajmowała.

2 polubienia

@birbant nie musisz miec alexy, smartfon plus internet i masz dostep do dowolnej ilosci bibliotek.
tylko od ciebie zalezy na ile z tego skorzystasz.
u mnie ostatnio oferuja internet satelitarny dla miejsc gdzie nie ma mzliwosci podciagniecia swiatlowdu lub nie ma pokrycia telefonii komorkowej - i to za niecale 20 euro miesiecznie - mnie to nie dotyczy, ale ciekawa jestem ile tam jest transferu?

2 polubienia

Ja starej daty jestem i już takiem do końca zostanę. Albo mam w głowie, albo nie wiem. A gdy chcę wiedzieć, szukam tradycyjnem, dawnem sposobem. To co w necie i tak w książkach kiedyś było.

1 polubienie

tylko do ksiazek czasem daleko…

A wiesz co mi się podoba? mówię do fona ok google zapal światło przed domem. I zapala mi 3 lampy.

1 polubienie

Oczywiście robię to dojeżdzając.

Nie wiem co to to to jest.

1 polubienie

Synchronizacja przez blutacza i wi-fi z telefonem ?

i paroma urzadzeniami - zamiast dziesieciu pilotow na stole.
a czasem jeszcze bajke dziecku opowie na dobranoc

1 polubienie

NIe. Urządenia łączą się z wi-fi w domu i przez chmurę z fonem albo z głośnikiem gogle. Łaczą się też z tv itd

1 polubienie

Takie ustawienia mogę zrobić w telefonie .