Teraz o zagładzie, jaka może mieć miejsce ... W dobie narastającej rywalizacji mocarstw robi to dodatkowy problem

1 polubienie

Obejrzałem do 4:40 na razie i to skomentuje …

Poza tym też prosta logika … Tydzień temu we Francji było aż 46 stopni. Dawniej bez wentylatorów czy klimatyzacji w takiej temperaturze wielu ludzi by po prostu poumierało …

Więc sorry, ale nie widzieć, że coś jest na rzeczy to naprawdę trzeba być kompletnym idiotą …

Poziom gazow cieplarnianych,byl juz w historii ziemi kilkakrotnie wyzszy niz obecnie.
To wlasnie to zjawisko kilkakrotnie doprowadzilo do mniejszych,lub wiekszych zlodowacen.
Co jest wlasnie paradoksem,ocieplenie klimatu.prowadzi do zlodowacenia.
Wiec,albo cywilizacja wyso korozwinieta,byla juz kilkakrotnie na ziemi,lub jest to zjawisko cykliczne.na ktore czlowiek ma wplyw minimalny,lub zaden.

2 polubienia

Nie wiem czemu, ale jakoś nie jestem przekonany do tego co akurat napisałeś

Ale do czego,ze nie bylo epok zlodowacen?
Ze nie bylo wyzszych stezen gazow cieplarnianych?
To wszystko sa udowodnione fakty,tyloo czesto pomijane,
A co do wysoko rozwinietych cywilizacji na ziemi,tez nie mozna zaprzeczyc jednoznacznie,ze tak nie bylo,
Chocby piramidy egipskie,sposob ich budowy i obrobki kamienia,to bujda,co oficjalnie sie podaje.
Juz sama ilosc blokow i czas budowy,jest niedorzeczny,wychodzi,ze jeden blok skalny ustawiano,co 2,5minuty.
Sprobuj ustawic takie kilkunastotonowe bloki w tym czasie,przy obecnej technologii.

2 polubienia

Bez przesady, jak świat światem upały się zdarzały, ludzi wiecej, starszych też to i wysokie temperatury zbierają żniwo. Problemem są susze i pożary, bardzo często wzniecane przez ludzi. I plastiki, cywilizacja oparta na ropie naftowej i weglu jest niewydajna na dłuższą metę. Zanim utoniemy w wodzie z typniejacych lodowców zginiemy pod śmieciami i odpadami.

2 polubienia

Że węgiel przyczyniał się do epoki zlodowaceń i że był wyższy niż obecnie - bo niby kiedy i od czego ? Kiedyś było dużo więcej lasów i roślin, więc jedyne co przychodzi mi do głowy to wybuchy wulkanów, bo osobiście nie wierzę, że kiedyś była bardziej zaawansowana cywilizacja od obecnej.

Nawet jeśli biorąc pod uwagę mitologię innych cywilizacji i czynnik prawdopodobieństwa, że większość starożytnych cywilizacji ma podobną wersję, a głównie Izraelici mieli inną mitologię, więc można się naturalnie zastanowić czy tamte cywilizacje nie miały racji czysto hipotetycznie.

Z drugiej strony możliwe, że jesteśmy po prostu przypadkiem ewolucji i dosłownie wszystkie te mitologie są wyssane z palca

Możliwości jest sporo, ale nie ma dowodów, że istniała kiedyś bardziej zaawansowana cywilizacja od obecnej :slight_smile:

1 polubienie

Znalazłam coś takiego i z tego wynika, że w dawnych latach też były takie anomalie pogodowe.

2 polubienia

Lubię sobie posłuchać tego typa, ale póki co to wszystko jest gdybanie :confused:

1 polubienie

Co do zaawansowanych cywilizacji? Może i były zaawansowane, ale w inny sposób. My jesteśmy cywilizacja informatyczno - informacyjna. Ze skrzywieniem - brak zdolnosci przewidywania. Niby wieżowiec na kilkaset metrów w górę postawimy, ale do dziś postawienie piramidy byłoby problemem.

2 polubienia

A czy ie jestesmy efektem eksperymentu obcej zaawansowanej cywilizacji,tez jest mozliwe.
A skoro nie bylo wysoko rozwinietej cywilizacji,a na 100%proces ocieplenia,to wina czlowieka,to co spowodowalo poprzednie ocieplenia
( nie powiem,ze dzialalnosc czlowieka jest obojetna,ale nie jest glowna przyczyna)
Wiele faktow jest pomijane,gdyz nie pasuja do teorii wysuwanych przez naukowcow.
Jak podane piramidy,na dobra sprawe nikt nie wie ile maja lat.
A skad sie wziely,to juz calkowicie czarna magia.

3 polubienia

Tak samo gdybaniem jest glowna wina cywilizacji.odnosnie ocieplenia klimatu.
To juz bylo w Historii ziemi,tylko o tym szaa,bo logicznie,wedlog przyjetych kryteriow,nie da sie wytlumaczyc,wiec lepiej pominac fakty,nispojne z teoria serwowana ludziom.

1 polubienie

Ja i tak uważam, że nawet jeśli to nie w 100% wina ludzi to co najmniej w ± 50% albo i więcej.

Lasy są wycinane, płoną. Ludzi coraz więcej, samochodów i spalanych surowców coraz więcej, wyspa wielkości Francji z plastiku bodajże na Oceanie Atlantyckim …

To wszystko jest problemem.

Bo nie powiesz, że nie …

A wg typa z tego odcinka 7 metrów pod ziemią to były te ocieplenia i ochłodzenia spowodowane tym jak obracała się Ziemia i w ogóle zmianami w ruchu Ziemi.

1 polubienie

Pisalem,ze dzialalnosc,czlowieka,nie jest obojetna.
Jedna erupcja wulkanu,to tyle zwiazkow cieplarnianych,co czlowiek wytworzy przez dziesiatki lat,a te wybuchaja kazdego roku i to nie sa odosobnione przypadki.
Czynnyy wulkany,nawet bezerupcji emituja cieplarniane gazy w trybie ciaglym
Dzialnosc czlowieka okreslil ym na gora 20%

2 polubienia

Lepiej by NASA się Musk się pospieszyli.

1 polubienie

Wszyscy i tak nie uciekniemy xd

Ale Watykan niestety ucieknie :smiley:

Bo hajsu mają jak lodu :rofl:

1 polubienie

Trzeba iść do seminarium i lizać rowek prymasowi. Może mnie wciśnie do watykańskiej elity :stuck_out_tongue:

1 polubienie

@okonek problem w tym,ze ziemia istnieje ok,4,5 iliarda lat.
Na 100% historie ziemi mozemy udowodnic,hmmm na 200,300lat?
Reszta to domysly niepotwierdzone teorie,pieprzenie w bambus.
Slynne datowanie weglem C-14,rowniez jest dokladne w ok.50%,czyli,albo bylo to tak,albo inaczej.
Wszystko opiera sie na teoriach,raczej mniej,niz bardziej potwierdzonych.
Bardziej oparte na,Autorytecie’’ uczelni,czy instytutu.
(Autorytet celowo w cudzyslowie)

3 polubienia

Bardzo trudno mi bylo przesledzic tok mysli tego pana. Przeszkadzaly mi dosc infantylne wtracenia, malo konkretnie i malo naukowo
Ten czlowiek mowi tak jakby opowiadal bajki. To mnie rozprasza
Wole konkrety.
Wojtek Drewniak bardziej mi odpowiada

1 polubienie