Termin: socjopata?

Znacie takie osoby w Waszym otoczeniu?
Kogoś kto spełnia te normy?
Ja poznałam na szczęście tylko tutaj, w internecie.
I oby tylko tak zostało .
Ale zgadza się wszystko:

-socjopata nie zwraca uwagi na normy i obowiązujące zwyczaje społeczne, nie interesuje się uczuciami innych osób
-jego egocentryzm osiąga szczyty, a siebie uważa za osobę doskonałą
-jeśli spotykają go niepowodzenia, to natychmiast znajduje osobę, którą obarcza winą
-kompletnie nie wie, co to jest współczucie, empatia
-nie ma żadnej zdolności do tworzenia relacji opartej na jakiejkolwiek więzi
-socjopacie nikt nie pokazał, jak prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie
-socjopaci naprawdę nie dbają o cudze uczucia, ale robią wrażenie bardzo zaangażowanych w związek. Starają się uzależnić partnera od siebie.
-demonstracyjnie okazują miłość, są nawet przesadnie zazdrośni, starają się odciąć drugą osobę od jej bliskich. Dużo opowiadają o tym, jak zależy im na związku, jednak nie są gotowi do tego, by dać partnerowi cokolwiek od siebie. Nastawieni są wyłącznie na to, żeby brać.
-w budowie relacji stosują na przemian taktykę złego i dobrego policjanta. Najpierw przekonują o swojej wielkiej miłości, by za chwilę poddać drugą osobę absolutnej krytyce
-socjopata chętnie przedstawia się jako pokrzywdzony i nierozumiany przez świat geniusz
-socjopata nie widzi winy w sobie, bez trudu zrzuca ją więc na innych. Broni się wszelkimi możliwymi sposobami, tłumaczy swoje zachowanie bez logicznych argumentów ale nigdy nie daje za wygraną w dyskusji
-bez trudu zwymyśla dana osobę, przywoła wiele sytuacji z przyszłości, oskarży ją o wszystkie niepowodzenia świata i nie będzie zamierzał przepraszać
-socjopaci nie są skłonni do głębszych przemyśleń i rzadko odczuwają wyrzuty sumienia
-utrzymanie pracy przez dłuższy okres czasu wiąże się ze zobowiązaniami wobec innych, z którymi socjopaci mają problemy i stąd też często i długo nie pracują wcale
-socjopata bez skrupułów wykorzystuje innych do swoich celów, bawi się ich uczuciami, gra na emocjach
-zachowuje się jak najmądrzejsza, najbogatsza osoba, która odniosła, niesamowity sukces, albo jest na dobrej drodze, aby go odnieść. Nie ma żadnych barier, aby opowiadać ci, jaki jest genialny. W rzeczywistości niczego nie osiągnął…
-zawsze obwinia innych.
Nigdy nic nie jest jego winą. Zawsze ma doskonałe wytłumaczenie, że problemy spowodowali inni. Żona zmieniła się po ślubie na gorsze, kolejne partnerki go zdradzały, koledzy oszukali, pracodawcy dyskryminowali.

Znacie socjopatów jakiś?
Ja już znam …

6 polubień

Nie wiem ile jest w tym prawdy, ile udawania, ale chyba poznaję …

3 polubienia

W realu, wielu takich znałem, tu ujawnił się jeden.

2 polubienia

Ja tez znam, niestety
Bardzo trafnie opisalas osobowosc socjopaty
Niekiedy mylony jest z osobowoscią histrioniczna a ci sa manipulatorami,
mieszajac z blotem przeciwnikow uznaja tylko swoje racje przez co niekiedy uwazani sa za intgeligentnych

3 polubienia

:+1::+1::+1::+1:

2 polubienia

Dokładnie!

1 polubienie

Dodam ze najniebezpieczniejsza cecha psychopaty jest (cytuje to co juz napisalas) to, ze
Socjopata bez skrupułów wykorzystuje innych do swoich celów, bawi się ich uczuciami, gra na emocjach

1 polubienie

Najniebezpieczniejsza kiedy człowiek nie widzi.
My po latach widzimy wszystko dużo bardziej.
Ale zgadzam się.

1 polubienie

https://www.psychologiawygladu.pl/2016/05/test-czy-jestes-socjopata.html

3 polubienia

he, he, jestem !!! a jak nie bede chciala to nie jestem.
wiesz co ja i takich testach mysle?
na jakims bardziej skomplikowanym, krzyzowym gdzie powiazania pytan sa dobrze ukryte moze moja socjopatycznosc by sie wydala?

2 polubienia

A czytalas co pisze pod koniec testu? Cytuje:
Niestety nie da się tego określić na podstawie jednego testu. Tym bardziej, że prawdziwi socjopaci mają tendencję do oszukiwania w pytaniach tego typu. Więc jeśli wydaje ci się, że nim jesteś, to prawdopodobnie jesteś w błędzie.

2 polubienia

A ja?
Na 16 pytań w 2 odpowiedzialem jak socjopata.
W tym pytanie 12.
W którym każda odpowiedź pasuje do socjopaty…

3 polubienia

Haha-ha!!! Chcialbys, ale to ci sie nie uda
Nie z nami te numery Smoku :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

@ata-ata tego typu testy mnie osoboscie bawia - sa z cyklu spod jakiego znaku sa najlepsi kochankowie?

1 polubienie

Nie chcę być nieskromny i to, że się chwalę, ale do socjopaty mi daleko. Mam dość rozwinięte poczucie krytyczności w stosunku do siebie. Nie, żeby kompleksy, ale miewam poczucie winy gdy zawinię, wiem co to wyrzuty sumienia i potrafię siebie ocenić w miarę obiektywnie. Widzę swe błędy, a gdy ktoś wskaże błąd, zawsze biorę to pod namysł.
I bardzo lubię, gdy ktoś z mego powodu się cieszy. Żeby nie było, wad też mam bez liku.

3 polubienia

Nie jestem ale w sumie fajni ci socjopaci

No bo one sa do zabawy
Prawdziwe testy psychologiczne sa bardzo skomplikowane

Jak spod jakiego? Ze znaku SMOKA ! :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Przez ten test nie mozna stwierdzic kto nie jest psychopata, ale tak jak zacytowalam psychopata wypelni to tak iz okaze sie ze nie jest psychopata
Tak ze moze to byc test-pulapka

do socjopaty to ci baaaaaaaaaaaaaardzo daleko

1 polubienie