Też uważacie ze Polacy są ogólnie jednym z mniej patriotycznych

Narodów? A więcej jest u nas paradoksalnie takich polaczkow Europejczyków.
To że Amerykanie to patrioci to wiadomo, ale doszlem ostatnio do wniosku że nawet w Europie w większości państw panuje większa jedność patriotyzm i bycie za swoim krajem niż w Polsce… W Polsce która zawsze kojarzyła mi się z tym że jest w tym najlepsza… A tu mnie nagle oświeciło że Polacy to tak naprawdę bardzo fałszywi są jacyś… I wyprą się polski dla bycia Europejczykiem może nawet jakieś jednostki.

Ostatnio patrioci pokazali na marszu niepodległości swoje zamiłowanie do ojczyzny :wink: Po prostu każdy patriotyzm ma swoją specyfikę :wink:

2 polubienia

Proszę, najpierw zdefiniuj mi słowo; - patriotyzm, kiedy to pojęcie zaczęło funkcjonować i dlaczego oraz jaka jest etymologia tego słowa? I wtedy chętnie podyskutuję.
W Niemczech jest takie fajnie słowo; - Heimat , to będzie pomocne w dyskusji.

Mówimy i piszemy; - doszedłem, a nie doszłem. Znajomość swego języka jest jednym ze sposobu wyrażania szacunku do swego kraju.

3 polubienia

W takim razie ludzie piszący pod filmami z JKM “JKM krulem” nie są patriotami :wink: ?

Bo to, że JKM nie jest to też bardzo prawdopodobne …

A to “Heimat” to jak się definiuje ? Bo chyba nie po prostu “patriotyzm” sądząc po sformułowanym przez ciebie komentarzu :wink:

1 polubienie

Heimat, to jest tzw, mała ojczyzna, czyli miejsce, w którym się ktoś urodził, miejsce swych rodziców,

Narodowcy i ich zwolennicy myślą, że są patriotami.

1 polubienie

Pojęcie patriotyzmu w Polsce zostało wypaczone do granic możliwości. Każda z opcji politycznych ma w tym udział, poprzez naginanie “reguł patriotyzmu” do własnych celów i swego światopoglądu … aczkolwiek jedni mniej, inni bardziej.

2 polubienia

Nie tylko w Polsce.
Stosowanie znaczenie tego sformułowania rozmydla się wszędzie, tylko w nieco inny sposób niż w naszym i kilku innych krajach. To jest długi temat.

2 polubienia

Dla mnie Polacy sa przede wszystkim narodem wyjątkowo złośliwym i chyba najbardziej złosliwie przekornym na tle innych.
Natomiast mierzenie czyjegoś patriotyzmu jest dla mnie niewykonalne.Jak zamierzasz wykazac ze Hiszpan jest mniejszym patriotą?
Wykaż mi roznice w patriotyzmie miedzy Rumunem a Bulgarem…
Poza tym…Czym mialby byc ten patriotyzm wg.Ciebie?Machaniem kijem z flagą czy dbałoscią o swoją rodzine?Zbiorową nienawiścia wobec policji czy tzw."slużby zdrowia"czy przykladem pracy organicznej lub postawy obywatelskiej?
Kazdy bedzie ciągnąl w swoja strone…I kazdy bedzie drugiego nazywal antypolakiem…Co wcale nie musi oznaczac ze w sytuacji zagrozenia granic,to Polacy mogą sie okazac po raz nie wiem który,kimś najbardziej wartościowym…

3 polubienia

Faktycznie zapomniałem dodać cudzysłów :wink:

1 polubienie

Źle pojmujesz patriotyzm. On nie polega na izolacji i wywyższeniu się. Patriotyzm to płacenie podatków, wspieranie kultury, sąsiedzka pomoc, dbanie o środowisko, tożsamość narodowa (nie myślic z tym co robią narodowcy).
Patriota powinien znać i rozumieć przeszłość by odpowiednio kreować przyszłość. Trzeba iść ponadto z duchem czasu. Bo świat zapier#a. Nie można stać w miejscu.

2 polubienia

Prawdziwy patriota w czasie pokoju, to ten, który płaci wszystkie podatki… :roll_eyes: :sunglasses:

2 polubienia

Np, podpalanie komuś mieszkania… :rofl:

1 polubienie

I kupuje polski alkohol. Ewentualnie w Czechach.

2 polubienia

Będąc na obczyźnie najwięcej spożywam polskiego piwa, choć drogie. A inni Polacy nabywają najtańsze miejscowe siury, bo taniocha.

2 polubienia

miejscowe siury mają większe potrzeby XD :crazy_face:

1 polubienie

Moim zdaniem problemem jest, że skrajna prawica zawłaszczyła sobie patriotyzm, a to z kolei oznacza, że jeśli nie jesteś skrajnym prawicowcem, to nie jesteś również patriotą. Natomiast w innych krajach patriotyzm jest dla każdego. Ludzie mogą się różnić, ale nikt nikomu patriotyzmu nie odmawia.

4 polubienia

Bezsprzecznie,masz tutaj racje.Niemniej znam wielu takich zawodnikow jeszcze z czasu UPR i zapytani zawsze ci odpowiedzą ze to jest samoobrona przeciwko narzucaniu Polsce filozofii ukształtowanych na Zachodzie ktore w skrócie,mają za nic własnie swoj kraj,swoje narodowości,ktore probuja przemycic najbardziej odrazający scenariusz wspolnej Europy ze stolicą w Brukseli a tolerancje sprowadzic do trupiego pobłażania dla kazdego wynaturzenia…
I powiem Ci ze ja tez patrze na to z obrzydzeniem i…strachem.Lewica zamienila patriotyzm na wiernopoddańczość wobec ponadnarodowych tendencji i ma zamiar kiwac głową na każde goovno ktore sie w Brukseli urodzi.I nie ma w tym najmniejszego zaskoczenia ze siedzą tam niemal wszyscy ci co stali za ulicznym burdelem 1968 roku.Oczywiscie tam a nie u nas…

1 polubienie

Uwazam, ze slowo patriotyzm jest naduzywane przez pewne szemrane srodowiska polityczne.
A co do amerykanskiego patriotyzmu to kolego @GumowaKaczka, przypomne obozy dla internowanychJaponczykow, w koncu obywateli USA czy wywiezienie ze strefy okupwanej tysiecy hitlerowcow z slynnym von Braunem na czele?

To tak z nowszej historii

2 polubienia

Info jest patriotyzm. Żyć na obczyźnie, pić to pili rodzice i dziadkowie :grin: