The Great Gig In The Sky - Pink Floyd

interpretacja dowolna

2 polubienia

Co tu interpretować…
Fragment jednego z najwiekszych wydarzeń muzycznych XX wieku.Miałem wtedy 12 lat i…prawie nie odchodziłem od radia.
Niecały rok potem,miala miejsce jedna z pierwszych w życiu TAKICH imprez.Kolega z klasy zadbal o wszystko a nawet wiecej.Bo na końcu puścił muzyczną niespodzianke…Dark Side Of The Moon prosto z jugosłowiańskiej płyty…Słuchaliśmy tak jak sie tylko wtedy sluchało…

3 polubienia

Dodajmy ze Clare Torry,glowna wykonawczyni genialnej wokalizy z tej kompozycji,zamykajacej pierwsza stronę Dark Side Of The Moon,wczesniej była ledwie wykonawczynią coverów piosenek country…
Udział w nagraniu Pink Floyd znacznie zmienił jej pozycje w latach 70-tych.Clare stała się ceniona wokalistka zapraszana przez takich wykonawców jak Alan Parsons Project,Kevin Ayers,Gary Brooker czy Olivia Newton-John.W końcu,w połowie lat 80-tych śpiewała także u Rogera Watersa na płycie filmowej"When The Wind Blows"
A za ten nagly zwrot i prawdziwe odkrycie jej talentu, odpowiedzialny jest właśnie Alan Parsons który wtedy w 1973 roku był realizatorem dźwięku w trakcie nagrywania Ciemnej Strony Księżyca.

3 polubienia

Jak widać zawsze można coś dodać po czasie.

1 polubienie

Słuchałem tego tuż przed wyjazdem…Jak zwykle,piorunujace wrażenie…

1 polubienie

Byłem kiedyś na koncercie cover bandu - “Australian Pink Floyd Show”. Ośmielę sie stwierdzić, że grali lepiej niż Floydzi (którzy, prawdę mówiąc, na koncertach nie rzucali na kolana wykonaniem) natomiast tę wokalizę w Great Gig… wykonała… Polka, będąca członkiem zespołu. Chapeau bas!

2 polubienia

Kurczę!
Chyba ktoś dzisiaj umarł …widziałam czarny wóz pogrzebowy odjeżdżający spod jednej z klatek.
Ludzie wpadają w jakiś rodzaj amoku ? obsesji śmierci? .
Piszą częściej na te tematy i to nie jest optymistyczne…

1 polubienie

Ludzie umierają. Wszyscy rodzimy sie z wyrokiem smierci. Pojazd pogrzebowy? Lata temu rozwieszali klepsydry, a pogrzeb byl wydarzeniem towarzyskim.

Czarna strona Ksiezyca posluzyla nam jako podklad muzyczny do teatru szkolnego. Pastiszu jak upadła Atlantyda przez kobiety. Scenariusz moj. Udane bylo, bo wygraliśmy wtedy konkurs. A plyta byla z GB, wszyscy sie nad nia trzęśli jak nad zgnilym jajkiem, zeby nie uszkodzić.

1 polubienie

Ciemna nie czarna.
Angielskie tloczenie do dzisiaj trudno jest uszkodzić,o ile się nie gra na bambino lub nie stawia na płycie gwoździ :wink:
No I z daleka z lepkimi łapami!

1 polubienie