To były czasy, to była drużyna! :)

Ten kojarzy mi sie z dziewczecą piłką ręczną.

1 polubienie

To był klub wielosekcyjny. Siódemka kobiet była, zdaje sie że również ręczna jedenastka mężczyzn. Była też sekcja tenisa ziemnego w której grała podobno zawodniczka klasy krajowej, ale nazwiska nie pamiętam. Często przesiadywałem na widowni kortów.
Dzisiaj obszerne tereny sportowe (z basenem 50m) sprzedano pod market Carrefoura i nie wiem co tam jeszcze działa.

2 polubienia

Klub sie pewnie uchowal bo ta nazwa czasem gdzies sie przebija.Ale w pilce do trzeciej ligi włącznie,chyba juz nic nie ma.

1 polubienie

Nożnej nie ma bo boisko przerobili na coś.
Ostatnio nazywali się AKS Kościuszko Chorzów ale Huta Kościuszko jest w zaawansowanej likwidacji, więc wrócili pewnie do starej nazwy.

2 polubienia

AKS Chorzów
Danuta Wieczorek - tenisistka, a klub założono w 1910 czyli jeszcze przed I wojną. Założony w zaborze pruskim nosił początkowo nazwę Koeningskhuette.
Pamiętam, że w piłce ręcznej był głównym rywalem Wybrzeża Gdański w czasach, gdy ja tam trenowałem. AKS w ręczną był 11 razy mistrzem Polski. Kobiety i mężczyźni.

1 polubienie

Tak jest, Wieczorek.
Piłkarki Ruchu Chorzów też 9 razy zdobywały mistrzostwo kraju a 5 razy puchar. Jeśli wspomnimy do tego MKS Zryw Chorzów który był wylęgarnią talentów piłkarski z krajowymi osiągnięciami, to można powiedzieć że Chorzów był w pewnym okresie centrum polskiego szczypiorniaka.

2 polubienia

To musial byc starszy okres od tego co ja pamietam.Mam na mysli mezczyzn ale i kobiety takze.Wsrod kobiet gdy bylem szczeniakiem,brylowaly Otmet Krapkowice i Sosnica Gliwice.
Wsrod mezczyzn,Slask Wroclaw,Grunwald Poznan i od czasu do czasu,Anilana Lodz.
Chyba ze masz na mysli wylegarnie talentow czy druzyny mlodziezowe…Tego to juz raczej sobie nie przypomne :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Jednak pamięć ludzka jest zawodna. Tytuły mistrzowskie wspominanych drużyn, , wszystkie w latach ok. 60 - 80, zdobywały:
Ruch - 9x, Sośnica - 3x, AKS - 3x, Otmęt - 2x.

Ten temat jest mi bliski jako że trenerem drużyny Ruchu był mój wychowawca szkolny a kapitanem drużyny - kuzynka.

2 polubienia

Tak no…Ja mialem na mysli lata 70-te.Z 60-tych nie pamietam nic bo zaczalem sie tym interesowac ok. roku 69.

1 polubienie

Piszesz o paniach. Czasowo obaj macie rację. W latach 60 w handbal, to przede wszystkim Wybrzeże Gdańsk w męskim.

1 polubienie