To dobry sposób, jak sie przygotować na cud?

.
I coś na dokładkę

3 polubienia

strescisz, bo nie przepadam za opowiesciami tego ksiedza

Ciekawe…
Ile to juz razy do tego wracałem…Własciwie przez całe życie.
Maria publicznie,jest niesamowita!Odwaga tej kobiety robi ślepe wióry z dzisiajszych tzw. feministek.
Przeciwstawienie sie w pojedynke żydowskim obyczajom to tak jak dzisiaj [no prawie…] olanie szariatu islamskiego terroru.
Ale jednak,bliższa jest mi Marta.
Bylem kiedys na mszy w Karpaczu.I trafiłem idealnie bo ksiądz w prostych słowach wykazal ze bez Marty,bez Mart wszystkich czasów,nic by nie było ani możliwe,ani trwałe.I ze taka jest waga poświęcenia Marty która dba o ludzkie sprawy ,choćby dlatego że ktoś musi.Choćby dlatego ze jesteśmy ludzmi i mamy ludzkie potrzeby.
Uwielbiam ten fragment…Taki…komfortowy gdy mimo różnic,jesteśmy we wzajemnej bliskości.

1 polubienie

Dodam jeszcze że znam Adama Nowaka od ok.40 lat.Przychodził z gitarą i…potrafil zagrać “Schody do nieba”…I brzmialo to tak jak w oryginale!
Arcyciekawa postać…Nie wiem co sie teraz z nim dzieje…Tyle lat…

1 polubienie

Schody do nieba czy drabina jakubowa?
Dopoki Yaro tego nie splugawił to ja w chórku zaspiewalam nie zabijajac okolicy :innocent:

"…A niech by zaszedł za daleko…"Takie shangri las…Co jakiś czas mnie to dopada :innocent:

1 polubienie

Dobrze powiedziane, chociaż bliskość Boga byłaby dla mnie ważniejsza. Chociaż oczywiście, ktoś musi dbać o to, co codzienne. Ciekawie powiedziałeś.
A akurat ta piosenka Raz Dwa Trzy o cudach najbardziej mi pasowała.
.

image

A Shangri La kojarzy mi się ze słońcem na złotych dachach miasta…

1 polubienie

Atlantyda z dachami z oryszalku?:wink:

Może… Coś w tym stylu.

Kraina śniegiem i mrozem otoczona.W niej zachowujesz wieczną młodość.Wychodząc,giniesz…
Przy okazji polecam [nie wiem dlaczego nie napisałem wcześniej] znakomity film Franka Capry"Zagubiony horyzont" z 1937 roku…Bajeczna dolina Shangri La,występuje tam w roli głównej…
Podobna wymowę ma też musical"Brigadoon",Vincente Minellego z Genem Kelly i cudowną wręcz Cyd Charisse…

1 polubienie

Zimno ponoc konserwuje
Ale od tego mam zamrazarke i lodowke.:wink::innocent: Trochę tam ciasno :rofl:

1 polubienie

I znowu utonę w Twoich filmach :wink:

1 polubienie

Chyba nie moich? :joy:

Chodziło mi o @collins02

1 polubienie

Domyślam sie :innocent::stuck_out_tongue_winking_eye:

Jak zwykle, zapraszam!

1 polubienie

Brigadoon jest chyba niedostepny w sieci"za darmo".
Natomiast filmy Capry chyba bez problemu.
Ostatnio posilkowałem sie netem w przypadku"To wspaniale życie".Rzecz niezbędna na Boże Narodzenie…
Nie wiem tylko czy znajdziesz"Zagubiony horyzont".Mam to na płycie po renowacji i okazalo sie ze nie wszystkie sceny przetrwaly do naszych czasów.Przetrwał dzwięk ale nie obraz…Chyba pierwszy raz sie z tym zetknąłem…

1 polubienie