to ja dziś kulinarnie?

Nie lubie niczego co jest kwaśne.Zupa szczawiowa jest tu wyjatkiem.Oczywiscie mowie o jedzeniu podstawowym bo np. owoce uwielbiam wszystkie,poza arbuzem.

1 polubienie

arbuz to sama woda
ostatnio “nadzialam” sie na gume o smaku arbuzowym - jest jeszcze gorsza od cynamonowej uzywanej przez USArmy
dwa dni jakis paskudny posmak zostawila

3 polubienia

Zgadza sie.W dodatku słodzona woda…

1 polubienie

Kupiłam kiedyś napój o smaku arbuza…fuj, smakował popłuczynami po czymś słodkim :joy:

1 polubienie

i do tego jeszcze pestki?
choc owoc dekoracyjny

1 polubienie

fante taka kiedys robili

1 polubienie

O rany… :face_with_raised_eyebrow:

Jak przepis przewiduje ząbek czosnku to ja daję trzy.
Pora lubię ale ostatnio widzę tylko takie po 1/2 kg sztuka. Kupuję tylko jak planuję zupę albo krem porowy zrobić na kilka dni.

4 polubienia

Bez czosnku nie ma u mnie mięsa pieczonego, sól, pieprz i czosnek to podstawa.
Czosnku surowego nie jem tylko ze względu na zapach którego trudno się pozbyć. Jako dodatek do sałatek też lubię. Czasem dodaję ząbek czosnku do gotujących się ziemniaków. :slight_smile: Wszędzie mogę go dodawać.
Mam też w doniczce posadzony czosnek na szczypiorek czosnkowy, dobry do jajecznicy np.
Cebulę, szczypiorek, por zawsze muszę w kuchni mieć. Bez tych produktów wiele dań dla mnie jest mdłych.

3 polubienia

Ostra jest jak cholera,por również jest ostry.

1 polubienie

mlody czosnek, zanim zawiaza sie glowki w kuchni hiszpanskiej jest ceniony bardziej niz szparagi - a rzeczywiscie usmazony na oliwie nawet sam jest pyszny

2 polubienia

@okonek
To sie nadzialas raz
Ja mam tylko takie owoce, choc smak rozny raz smakuja gumowo raz trocinowo a innym razem dla odmiany niemozebnie kwasny az pychol skreca
Nawet na targu teraz trudno dostac cos jadalnego
Ale niedlugo pojade do Polski i kupie sobie z 5 kilo polskich jablek na pare dni. Tylko rodzina sie smieje jak wcinam na zmiane te jablka i ziemniaki (to drugie u nas tez prawie niejadalne). Jak brat ugotuje ziemniakow dla calej rodziny to potrafie to wszysto sama zjesc

1 polubienie

u nas tez ostra: wszystkie odmiany takie sa (probowalam wszystkich)

1 polubienie

jablek poza pieczonymi w calosci i szarlotka nie lubie
a i jeszcze moga byc usmazone z watrobka

1 polubienie

Grilowana ryba bardzo dobra z maselkiem czosnkowym. Wyprobowane

3 polubienia

Ale piwo musi być do tego. :grin:

3 polubienia

moze byc tez biale wino
zreszta do ryby to wole harmonijny sok ze skislych winogron :slight_smile:

3 polubienia

Uwielbiam! A przy okazji: cebule to ja nawet moge sama, tylko zeby nie byla za bardzo piekaca…!

1 polubienie

Najlepiej czosnkowe… :joy:

Używam sporo, ale tylko granulowany. “Żywego” nie mogę z racji zawodu (zapach) i z powodu wrażliwego żołądka.

2 polubienia