To jest jakiś koszmar?

Tylko szkoda krwi tych co 80 lat temu a potem w latach 80 o ten kraj walczyli.

2 polubienia

Politycy patrioci? Coś takiego naturze nie występuje.

1 polubienie

A narodowcy? :wink:

Ci u steru tylko udają patriotów, jak pozostali.

Czyli nie ma nadziei dla tego kraju?

Nadzieja zawsze jest.

Rewolucja? Tylko kto wyjdzie na ulice?

Ponad 80 lat temu za naszą zachodnią granicą, też był jeden koleś, który kazał dzielić ludzi na sorty, straszył innością, odbudowę po upokarzającym Traktacie Wersalskim nazywał wstawianiem z kolan a jego żołnierze mieli na pasach napis „Bóg z nami”. Był skromny, nie szukał luksusu, nie kradł, nie miał żony. Naród go uwielbiał, miał poparcie ponad 50% i legalnie wygrał wybory.
Brzmi znajomo?

4 polubienia

L.Kaczyński nie bał się złamać prawa (powinien stanąć przed Trybunałem Stanu) i w czasie wojny Gruzinów z Rosjanami przekazał im naszą tajną broń. Rakiety przeciwlotnicze “Grom”. Okazały się niezwykle skuteczne.
Mineło juz troche czasu i wypłynęły dane z ich użycia.
15 odpalonych pocisków.
W 2 przypadkach nie było możliwości trafienia . Albo cel za daleko/wysoko, albo za szybko leciał. To skutek tego iz operatorzy rakiet przeszli tylko szybkie podstawowe przeszkolenie w obsłudze wyrzutni.
W 13 przypadkach teoretycznie cel był do zestrzelenia.
Zniszczono 9 statków powietrznych.
To tak naprawdę zatrzymało ofensywę Rosjan.
Wojska lądowe Rosji zostały bez wsparcia powietrznego na kilka dni (czas potrzebny na przeprogramowanie systemów “swój-obcy” bo okazło sie iż dostarczone Gruzji Gromy mają rozpracowany system identyfikacji używany przez rosjan co było dla nich szokiem)…
Rakiety którymi dysponowali Gruzini były bezużyteczne. Izrael (producent rakiet gruzińskich) przekazał Rosji kody które powodowaly, iż głowice rozpoznawały je jako “swój” cel.

Bo tak to sie niestety zaczyna. Tylko że Polska jest na szczęście za słaba na zwiększanie przestrzeni życiowej.

1 polubienie

Z tym, ze z tym brakiem zamilowania do luksusu to bym polemizowala.

1 polubienie

No i miał kochankę…

1 polubienie

Yaro też ma. Pani prezes TK. A na boku Pawłowicz.

1 polubienie

No w sondazach na ogol tak wychodzi…

Występuje, występuje, tylko nie na tak wysokich szczeblach :frowning:

Wyjątki są potwierdzeniem reguły. :grinning:

No, myślisz, że to tylko wyjątki? Nie sądzę.

To ja już nie wiem? Polityk i patriota, to nie konweniuje. Ale może na tych niskich szczeblach jest inaczej. Nie pozostaje mi nic innego,tylko Tobie uwierzyć.

A… ja nie mówię o politykach, mówię o zwykłych ludziach,

Aaa…, to już zupełnie zmienia postać rzeczy.

1 polubienie