To prawda że ksiądz musi znać 6 języków?

dla mnie jest to marudzenie, ze nie da sie zarobic nic nie robiac.
praca w tej instytucji do latwych nie nalezy.

Ja bronie księży ? Ciekawe gdzie :slight_smile: ?

Napisałeś że materiał nie jest wiarygodny a przecież miało to być szokujące wyznanie i pozywka dla anty kk :rofl:

1 polubienie

Aaa - nie pamiętam szczerze mówiąc o czym on tam nawijał hehe xd

Ale sam przyznasz, że to nie trzyma się kupy - chyba że jacyś Biskupi by musieli znać po 6 języków albo Papieże to jeszcze, ale na pewno nie wszyscy księża

PS. Nie pamiętam jak on to tam ujmował xd

1 polubienie

@anon52897632 jak sie obracasz wsrod ludzi mowiacych roznymi jezykami to z czasem mozesz zrobic sie wielojezyczny - dodajac do tego talent i prace wlasna? i fakt, ze ksiadz z seminarium (przynajmniej teoretycznie) bez bieglej znajomosci laciny wyjsc nie ma prawa? a jak mowia lacina jest pramatka jezykow? no moze nie do konca prawda, ale romanskich na pewno, a i na inne miala silny wplyw, wiec tu juz idzie latwiej.

1 polubienie

Łacina jest moim zdaniem najbrzydszym z języków romańskich …

Brzmi strasznie - tzn. niektóre słowa czy zadnia brzmią nawet bardzo fajnie, ale jako ogół to strasznie …

Raczej 666 języków. Wszyscy opętani potrafią mówić wieloma, często już martwymi językami.

2 polubienia

Własnie!
Miałem napisac iż Szatan podobno zna wszystkie języki.
Więc znanie duzej ich ilości świadczy o… :rofl:

2 polubienia

lacina to nie ta z ambony, bo to faktycznie brzmi okropnie.
musial byc to bardzo mily i spiewny jezyk - zwroc uwage na akcent w jezykach, ktore zachowaly z niej najwiecej - czyli wloski i w odleglym zakatku swiata - hiszpanska Galicja (gallego) i polnocna Portugalia (norteño) - sa esbardzo mile dla ucha.
gramatyke lacina ma skomplikowana, ale to jeszcze nic w porownaniu z gramatyka i ortografia wspolczesnego rumunskiego. :wink:

1 polubienie

Ja tam jedynie z francem mam coś do czynienia …

Ja akurat nie znam łaciny z ambony heh - jak już to z lekcji historii itp materiałów o tematyce historycznej …

Np Magnus Dux - Wielki Książe (chodziło o Litwe) - Dla mnie to brzmi strasznie xd

Podobnie Deus Vult

Bóg jako słowo Deus brzmi prawie jak Zeus …

Łacina jest okropna - dla mnie brzmi strasznie :confused:

ja mam ten problem z niemieckim. niby mnie tego uczono i nawet jakies egzaminy pozdawalam, ale jak okazalo sie, ze nie musze to jeszcze szybciej zostawilam do zardzewienia…

1 polubienie

Może to przez skojarzenia z Papieżami, ale dla mnie łacina brzmi trochę okultystycznie hehe :slight_smile:

raczej alchemikami…
okultyzm to hebrajski raczej, a fakt, ze potrafi brzmiec gardlowo i upiornie, podbnie jak arabski.

1 polubienie

Szczerze słabo dość mimo wszystko znam brzmienie łaciny, hebrajskiego i arabskiego, ale mimo wszystko najbardziej dziwnie brzmi dla mnie łacina, potem arabski, ale może to dlatego, że z Arabskim w życiu miałem okazję się lepiej osłuchać naturalnie niż z hebrajskim …

Hebrajski jest dla mnie zdecydowanie najbardziej tajemniczy …