To quizik do porannej kawy?

Kujoni zaczynają się od 13 punktow😉

Ja mam 12.

3 polubienia

A ja 9!

2 polubienia

12/12
Doskonale! Niewiele osób osiągnęło tak dobry wynik jak Ty. Jesteśmy pod wrażeniem – chylimy czoła!
Również jestem pod wrażeniem. :smile:

4 polubienia

9|12 Dwóch nie widziałem, z nożem się pomyliłem, ze dwa na czuja.

4 polubienia

10/12 a zle kamerka w relacji z kawą oraz wysokie obcasy…Klasyczny quiz obliczony na przekorę.Im wieksza bzdura tym wieksze prawdopodobienstwo prawdy :innocent:
Co do wózków dzieciecych…Autor zapewne nie bral tego pod uwage ale Indianie wszystkie wózki czy platformy tak własnie kombinowali.Z czasem preriowi zastepowali psy końmi.

3 polubienia

Tez pomyslalam o psich zaprzegach :grin:
Ale jednak do obslugi pierwszych wozkow dziecinnych uzywano jako sily pociagowej nian lub guwernantek.
A w ogole to czy rdzenna ludnosc Ameryk (obu) do “odkrycia” tych kontynentow uzywala koła?

1 polubienie

Co do imperium Inków,przyznam ze zbyt wiele tajemnic nie pozwala na jednoznaczną odpowiedz…
Na Północy, z pewnoscią nie,póki sie biali nie pojawili…Nic mi nie wiadomo o jakichs przypadkach bo jak wiemy choćby od Łysiaka,odkrywców Ameryki bylo tylu ze policzenie tego wydaje sie dosyć skomplikowane :joy:

Jeli chodzi o wczesniejsze odkrycia Ameryki to pewnie byla podroz w jedna strone. A na pewno nie udalo sie skolonizowac, predzej zasymilowac.
Moze kilku osobom udalo sie wrocic, bo Kolumb nie startowal w ciemno.
Jesli chodzi o Inkow - budowali drogi, ale kola nie znali jako wynalazku technicznego. Tymi drogami poruszali sie kurierzy i tragarze. Zmieniajacy sie co 8-10 km.
Jesli chodzi o lekkie przesylki buli szybsi od wspolczesnego UPS. :wink:

1 polubienie

Ciezko do dzisiaj zrozumieć niektore historie z Poludnia,nie widząc w nich roli koła…Ale świetle tego co zdarza mi sie do dzisiaj oglądać [np. wczoraj :slightly_smiling_face:] wygląda na to ze to jeden z fenomenów ludzkości.Mam na mysli to czego dokonano bez koła…

Dziwna cywilizacja.
Ale mam wrazenie, ze niespecjalnie by nam odpowiadala. Jesli ich obyczaje dotyczace traktowania blizniego przerazily doswiadczonych w bojach inkwizytorow, bo ci jednak nawrocone zycie ludzkie szanowali?

Ach…To juz same niemal potworności, ze wspolczesnego punktu widzenia…W sumie Mel Gibson dobrze to zobrazowal,krecąc Apocalypto,kilkanascie lat temu…O Majach ale to akurat nic nie zmienia…

1 polubienie

Zdecydowanie uważam że kujoństwo zaczyna się powyżej 9.
Moje (i wszystkich innych) uczciwe 9/12 jest pięknym wynikiem. Bardzo słusznie bo słaby jestem w dłubaniu w zębach, w wożeniu sie na krześle bo mieszkanie za małe i w podglądaniu kamerą.

3 polubienia

Tak