To, że dzieci nie wszystko rozumieją, to łatwo zrozumieć,

bo nie zdążyły jeszcze wszystkiego ogarnąć i poukładać sobie w spójny, logiczny światopogląd, ale że dorośli żyją w takim swoim ogłupieniu nieharmonijnego życia cywilizowanego, i tak wychowują i ogłupiają kolejne pokolenia, to jest zadziwiające.

Jeżeli się nie staniecie jak dzieci


W owym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa, pytając: „Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?” On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. I kto by jedno takie dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje” (Mt 18, 1-5).

1 polubienie

Mój tata podpinał się pod rządzących, w tym naukowców, którzy byli dla niego niemal świętymi mędrcami, i w ten sposób uważał się za nieporównanie mądrzejszego ode mnie-dziecka, ale niestety, to ja miałem więcej racji, niż wszyscy jego naukowcy i rządzący razem wzięci. No ale ja miałem więcej czasu na myślenie, niż moi zapracowani rodzice.

@harmonik o falszywych prorokach czytales?

1 polubienie

Dużo różnych rzeczy czytałem. Precyzuj się odnośnymi linkami, które masz na myśli…

Jak takis mądry to poszukaj
Kierunek Biblia

Nie będzie lepiej gdyż poradnik życiowy stanowi obecnie tiktok

1 polubienie

Jeszcze tam nie zagladalam :innocent:

1 polubienie

Żyjemy w matriksie - nie każdy ma świadomość wykraczającą poza. Przeważająca większość zajmuje się ogłupiającymi rzeczami , gapieniem się w skoki przed telewizorem, chlaniem.

2 polubienia

Życie to trudna gra. Trudno się przeciwstawić ogólnemu trendowi ogłupiania.

1 polubienie

Ale przecież mężczyźni są jak dzieci. Wystarczy, że kobieta da cycka itp… :wink:

2 polubienia

Ale i tak przegrywaja z kotem, a juz na pewno z piwem… :wink:
image

https://justpaste.it/65-powodow-dla-ktorych-piwo-jest

1 polubienie

Mój ulubiony cytat z Biblii, który nazwałbym “samozaoraniem”. Bo po prostu trzeba być naiwnym i prostodusznym jak dziecko, by wierzyć w te wszystkie bajeczki o zbawieniu, o miłości Boga. Dziecko nie mysli, dziecko ufa dorosłym. I tak działa każda religia!

1 polubienie

Religia to podobno nieharmonijne oglupianie

1 polubienie

Dziecko myśli częściowo, uczy się się tego co widzi / podobnie zwierzęta /, np gdy się uderzy, skaleczy czy oparzy, to po swojemu kombinuje dlaczego. Częściowe odpowiedzi dostaje np w przedszkolu, czy na placu zabaw, w domu rzadziej bo rodzice są zajęci sobą- ich rola to dać papu i cisza

1 polubienie