To żeby było raz inaczej: Kto z Was używa dysków SSD?

Czy pracują stabilnie i bezproblemowo?
Ja dziś sobie na próbę kupiłem takie ustrojstwo… i postawiłem na nim system w macbooku. Na razie jest nieco dziwnie: paski ładowania czegokolwiek zupełnie nie wyrabiają. Pasek pokazuje 10% ledwie, a tu już załadowane :stuck_out_tongue: i nie szumi dysk… komputer się mniej grzeje… więc pozytywy są… ale właśnie się zastanawiam jak z niezawodnością, bo z pendrive’ami zdarzały się problemy…

Mam lapka z dyskiem SSD.
Na razie nie ma żadnych problemów jest szybki i cichy nie grzeje się, tak jak piszesz.
Instaluje gry w mgnieniu oka.

1 polubienie

Ja mam dwa laptopy pod muzykę: lenovo t430 i macbooka pro. Do tego drugiego wrzuciłem dysk. Jak będzie bezproblemowo, to lenovo też dostanie :wink:

1 polubienie

Ekspertem nie jestem, ale porównując moje poprzednie laptopy, to ten bije je o głowę, mam MSI.
Jestem zadowolona i go uwielbiam.

1 polubienie

Ale też paski postępu nie ogarniają szybkości?

1 polubienie

Dysków SSD używam od lat, pierwszy jaki kupiłem miał 32GB, używałem też hybrydowych (Mechaniczny z SSD Cache). Zaoszczędziłem firmie wiele tysięcy przedłużając życie laptopów wymianą dysków mechanicznych na SSD. Mechaniczne mam jeszcze w macierzach dyskowych, ale już coraz mniej. Jeżeli chodzi o ilość operacji I/O, to mechaniczne mogą się schować.

1 polubienie

A jak z awaryjnością?

Samsung daje teraz na EVO 5, na EVO Pro 7 lat gwarancji. W historii padły mi może ze dwa, może trzy na kilkaset, które były zainstalowane.

1 polubienie

Paski przesuwają się zgodnie z tym co się instaluje bardzo szybko.

1 polubienie

Ach, jeden się w MACu zagotował, ale razem a MACintoshem. Masz sam, więc wiesz jak gorąco potrafią chodzić przy renderowaniu.

1 polubienie

U mnie nie ogarniają :slight_smile:

1 polubienie

Dla mnie grafika jest zupełnie nieistotna. Moim głównym programem na macu jest Rekordbox. Liczy się tylko moc procesora i prędkość ładowania.
W ogóle on się grzał dość mocno na Os Mojave, więc go cofnąłem do High Sierra i cały komputer odżył. Zużycie procesora spadło o 60% w porównaniu z nowszym systemem :open_mouth:

1 polubienie

Teraz czytałem że Samsungi ponoć wymiatają. Ja sobie zamówiłem Western Digital Ultra, ze względu na szybkość odczytu i zapisu, oraz doświadczenie z dyskami hdd tej marki

1 polubienie

Popełniłem Catalina jakiś czas temu, jest ok, ale mój MAC jest stosunkowo nowy i mocny. Ale gotuje się jak każdy (Tyle że u mnie aplikacji jest cała fura otwartych, samych przeglądarek używam cztery :slight_smile: )

1 polubienie

Och, WD czerwone do NAS nigdy więcej nie kupię. Po dwa potrafiły padać… :wink:

1 polubienie

ja mam niebieskie

1 polubienie

Ja mam starszego po z intelem 7. W sumie to mi wisi mac czy windows, ale ludzie oceniają po markach. Dj musi mieć maca, bo to standard. Ja często maca podłączam jako rezerwę, głównie po to żeby się logo świeciło :wink:

1 polubienie

W tych nowszych już się nie świeci :joy: :joy: :joy:
Ja MACa mam tylko dlatego, że wirtualną windę łatwo zainstalować w np. Virtual Box na MACu, ale odwrotnie już nie. A niestety mam taką sytuację, że gdy ktoś mi zada pytanie na temat MACa, to nie muszę mieć 100% racji z odpowiedzią, a nie pytać Google i liczyć na to, że Google się nie myli :wink:

1 polubienie

Inaczej…Ba!
Nie mam dzisiaj bladego pojecia jakim dyskiem rzucalem w szkole.Ale generalnie chlopcy rzucali dyskami …kobiecymi,olimpijskimi… :wink:

3 polubienia

Zgłaszam się też. Mam SSD.
Przy jakiejs okazji fachowiec wymienił mi w moim starym laptopie zwykły na SSD. Żadnych uwag nie zgłaszam.

2 polubienia