Tokarczuk z Noblem?

Czytałem,

2 polubienia

A ja widzialem film i faktycznie,niezłe.

1 polubienie

Tylko sie cieszyc.
Zdaje sie ze nigdy nie bede entuzjastą tej pani.Podobnie jak Alice Munro ani tym bardziej,koszmarnej Elifriede Jelinek.
Ale ciesze sie bo to dla malego narodu z ambicjami oraz z przepieknym dorobkiem literackim,ważna sprawa :laughing:
Cieszy mnie kazdy polski sukces na arenie miedzynarodowej.Bo my musimy o to walczyc aby o nas pamietano.Tak historia i terazniejszość pokazują.

6 polubień

Też widziałam i dlatego wspomniałam :wink:

2 polubienia

okonek,to jest idealny przyklad pokazujacy,jak CHORYM narodem jestemy.Oto Polka dostaje nagrode Nobla!
I co sie dzieje?Pol narodu doslownie rzuca sie by"zweryfikowac" autorke pod katem polityczno obyczajowym.I nie jest to TYLKO fala hejtu.
Jakas aktorka mowi:Ciesze sie bo blizej mi do pogladow lewicowych!
Nie wazna ksiazka ta czy tamta…Wazne poglady lewicowe.
Inna zaraz dodaje ze podobnie jak autorka jest lewacka chrzescijanką :face_with_raised_eyebrow:
A po prawej stronie ze to lewicowa nagroda dla lewicowej pisarki…
COORVA MAĆ! Czy ten narod ma ciasna pi.dę w miejscu w którym powinien byc mózg??? :rage:

2 polubienia

Nobel z literatury tak jak z kilku innych dziedzin od dawna jest g… wart.
Względy polityczne tylko o tym decydują.
Przypominam iż dostał Nobla agent Bolek.
Także prezydent USA na początku kadencji.
I terrorysta z Palestyny…

Człowiek honoru nie odebrałby go na znak protestu wobec instytucji która tak się shańbiła…

1 polubienie

Brawo!!!
:heart::heart::heart::heart:
Jestem dumna z Olgi bardzo!
Cieszę się ogromnie :heart::heart:
Moja ulubiona książka to ta:

5 polubień

Nie przesadzaj, kazdy wie, ze jak daja to brac😀

6 polubień

A jemu szaragowy poseł.

2 polubienia

Donald Tusk: “Gratuluję, przeczytałem komplet pani ksiazek”
Minister KULTURY Gliński: “Próbowałem czytać, ale żadnej nie skończyłem”.
Bez komentarza.

5 polubień

Tusk pewnie ukradł gdzieś te książki, to przecież aferzysta i złodziej jest.

4 polubienia

Ha,ha,ha…
A poważnie…
Jako ze nie zajmowalem sie blizej tą pania poza …dystrybucja biletow na spotkaniu w Estradzie Poznanskiej,kilkanascie lat temu,czytam sobie by nie byc podobnym do imć Glińskiego…
I musze stwierdzic na podstwaie tych artykulów ze baba jest uosobieniem wszystkiego lub prawie wszystkiego,czego alergicznie wrecz nie znosze.A juz szczyt obludy i zwyczajnego KLAMSTWA,osiaga w wypowiedziach o tzw.“uchodzcach”… :rage:
Wiem ze wypowiedz wyrwana z szerszego kontekstu,najczesciej podlega obróbce medialnej,ze uzyje dość czytelnego mam nadzieje,eufemizmu ale akurat w tych cytatach wszystko to jawi mi sie autentycznie wciekle lewackie[nie mylic z lewicą!].
Powoli przestaje sie dziwic talibom z drugiej strony barykady bełkoczącym cos o spisku.Bo od czasu Jelinek,przynajmniej od niej,nagroda ta jest strasznie manipulowana i podobnie jak Oscary w Hollywood,podlega ocenie pod kątem poprawnosci politycznej i samej polityce i najczesciej nie ma nic wspolnego z samym pisarstwem.

1 polubienie

Nie potrafię się o niej wypowiedzieć, jako o człowieku, bo nic o niej nie wiem. Dla mnie pisze z sensem i jako czytelnik, oceniam jej twórczość pozytywnie. Ale nie porwała mnie w niczym.
Nie jest moją ulubioną pisarką. Napaliłem się na jej Księgi Jakubowe, bo to XVIII w. Tyłka mi to nie urwało.

3 polubienia

Przyjdzie czas i na nia ale…Jestem wiecej niz sceptyczny.Poza Patrickiem Modiano i Doris Lessing,“noble” są dla mnie,delikatnie mowiąc,mało czytelne.

1 polubienie

Tokarczuk napisała niejedną książkę. Nobla przyznaje sie za twórczość ogólnie, nie za konkretny tytuł.
Pisarza, jego twórczości, można nie lubić, może nam indywidualnie nie odpowiadać, jednak przyznanie nagrody Nobla jest wydarzeniem w skali światowej. To uznanie i wielki honor dla Polski. Indywidualne gusty to są tylko opinie indywidualne.

6 polubień

O i już w wywiadzie ze w Polsce są problemy z demokracja i itp… Zagłosujmy we właściwy sposób…

Pierwszy raz o niej słyszę (wczoraj) a już takie coś…

O to nie miało być do cievie ale ogólnie.

Parę lat temu przeczytałem “Prowadź swój pług …”
“Księgi Jakubowe” zacząłem czytać ale zakończyłem około setnej strony.
Nie jest to “moja” autorka, uważam że nie dojrzałem do jej pisarstwa. Co stwierdzam z przykrością.:expressionless:

6 polubień

Nie przejmuj sie, uzywajac klasyfikacji sportowej?
Sport ogladam rzadko i raczej jak sie pomyle, ale lubie jak nasi wygrywaja :wink:

2 polubienia

Jestem tego samego zdania co do powyzszych pisarek
ale tez sie ciesze…

2 polubienia