Tokarczuk z Noblem?

11 polubień

Ta Pani napisała scenariusz razem z Agnieszką Holland do filmu “Pokot”.
Fajna babka, widziałam wywiad.

2 polubienia

Przed chwilą skończyłam czytać tego newsa :relaxed:

2 polubienia

Jakoś żadną książką nie trafiła do mnie, w mój gust. Ale cieszę się z jej sukcesu :slight_smile:

2 polubienia

Przed chwila w naszym radiu oglaszali (bez entuzjazmu), wiec zastanawialam sie czy napisac o tym. Ale ja tez bez entuzjazmu…

1 polubienie

A ja jakos sie nie ciesze bo znam wiele lepszych ksiazek

Zaraz bedzie u nas w radiu wywiad z nia…

No i niech teraz minister Gliński coś powie o polskiej kulturze!

1 polubienie

Nie znam ale gratki. Czytam tylko internety i smsy

1 polubienie

To nie jest literatura, którą obecna władza może zaakceptować jako swój manifest. Olga Tokarczuk nie pisze o Polakach jako o najwspanialszych ludziach na ziemi, będącymi Mesjaszem i Chrystusem narodów. Toteż PiS będzie miał taki sam orzech do zgryzienia z tą laureatka, jak komuna w 1980 roku z Miłoszem.

2 polubienia

Juz sie wylewa fala hejtu.
Ale to nie nowosc, bo po Noblu dla Milosza i Szymborskiej bylo to samo. Reymontowi tez sie dostalo. Nieduzo bo potem krotko zyl, a tradycyjnie o zmarlych sie zle nie mowilo. Jedynym, ktory zostal doceniony byl bigot i fantasta (przyznac trzeba, ze mieszanka ta dala niezly efekt) Sienkiewicz :laughing:

5 polubień

Powieść Tokarczuk “Księgi Jakubowe”, która opisuje Polskę z czasów Potopu daleka jest od ideału jaki wyziera z kart sienkiewiczowskiej Trylogii

Sienkiewicz to moznaby powiedziec political-fiction :joy:
A mnie cieszy, ze to nagroda nie za poezje jak to ostatnio bywało, a za porzadna proze.

4 polubienia

Odrozniam tak zwany hejt od opinii, wlasnego zdania etc
Ja po prostu nie jestem ta pisarka zachwycona
A musze???

2 polubienia

Nie znam tej pisarki,ale milo sie robi czytajac,ze polka jest laureatka,tej prestizowej nagrody.

4 polubienia

Nikt Ci nie kaze.
Ja nie podzielam zachwytu swiata nad Hemingwayem. I co? Ktos mi cos zrobi?
Inna sprawa, ze trzeba najpierw troche poczytac, a potem sie wypowiadac.
Ale hejter nie musi. I tak wie, ze to lewaczka i zydowka od Bandery.

3 polubienia

Ja też nie, pisałam o tym. Niemniej znowu wyjdzie za mnie “nacjonalistka, a nawet nazistka” bo cieszę się z prawie każdego sukcesu każdego Polaka :slight_smile:

3 polubienia

A w linku ciekawy wywiad z pisarką sprzed kilku miesięcy.

Akurat Księgi Jakubowe mam przy sobie.

3 polubienia

To przeczytaj, warto! I porównaj z Sienkiewiczem :slight_smile: