Tradycja kontra abstrakcja?

To jedna z dwóch oficjalnych miejskich szopek w Barcelonie - odwoluje sie do pierwszej czynności przedświątecznej - wyciągamy ze strychu swiateczyne gadżety…
Zostala oskarzona o …promowanie wartości antyreligijnych. Wiadomo przez kogo.

2 polubienia

Niezła szopka z tą szopką.

5 polubień

Wygląda jak jakaś wystawa starych gratow na ulicy na pierwszy rzut oka… Ale moment… Nie przyjrzałem się… xd no jak na Hiszpanie…

Katalonia to nie Hiszpania :rofl:
Zwlaszcza ostatnio :wink:

3 polubienia

To jest szopka?? Wygląda jak zbiór kartonów na moje “przydasie” :slight_smile:

6 polubień

i takie bylo zalozenie :wink:
drugie to uswiadomic ludziom co maja w takich kartonach i nie trzeba kupowac nastepnych przydasiow.
oczywiscie jest druga miejska szopka taka tradycyjna.
a i dzielnice miasta tez we wlasnym zakresie cos tam finansuja.
a ze obecnie nagonka na Katalonczykow w ogole i na pania burmistrz jak tu mowia alcladesa Ade Colau w niektorych kregach jest obowiazkowa to sie do skrzynek z dobrami swiatecznymi przyczepili :wink:

2 polubienia

mi sie ten pomysl podoba, zwlaszcza, ze to nie jedyna i “namaszczona”
u mnie dom tak bedzie wygladal pewnie w niedziele, jak zaczne ozdoby swiateczne wyciagac :wink:

3 polubienia

…a ja nie wiem przez kogo (ogolnie nprzez kosciol czy jakas osobe?)
Podoba mi sie ta szopka

1 polubienie

konserwatywne kregi katolikow z fluorescencjami na czele, ale i tak jest lepiej niz w ubieglym roku kiedy Ada zastapila tradycyjny żłobek żłobem…

1 polubienie

Rozumiem, ale co to ma wspólnego z szopką? Szopka w tym okresie kojarzy mi się z Bożym Narodzeniem, nie z walka z konsumpcjonizmem,

1 polubienie

To ja mam taką zbieraninę w piwnicy.

1 polubienie

Szopka to symbol tutejszych swiat, stad te rozne pomysly.
Choinka to tak sie pojawila dopiero jajies cwierc wieku temu i to nie wszedzie.
A klasyczna ozdoba katalonskiej sa wyprozniajace sie figurki. Jak wroce do domu to wstawie i te klasyke.:money_mouth_face:

Ja w pawlaczu :rofl:

Nie wiem jaka mysl tutaj przyswiecała ale jest to wystarczająco odpychające aby przejść z calkowitą obojetnoscią obok.
Przypomina przeprowadzke.

1 polubienie

Raczej remont.
Ale dla ulatwienia do tego dziela sztuki dolaczono metryczke z wyjasnieniem :grin:

No właśnie, szopka to symbol świąt, więc jak się ma szopka do tego co na zdjęciu?

Sztuka? Nie żartuj! :frowning: Tu żadne metryczka nie pomoże.

Nie dziwię się

1 polubienie

Dobra, mialo byc w cudzysłowiu z ta sztuka. A skojarzenia to bywaja rozne.
Obawiam sie, ze taki egipski kaplan sprzed tysiacleci predzej zrozumialby kubizm niz barokowe malowidlo.

Przeciez swiete figurki tam sa…

A widzisz w tym szopkę? Może zdjęcie jest niewyraźne, ale ja widzę jakieś zdjęcie ślubne, w innym kartonie krowę, kwiatki, a reszta? Nie wiem.
Pewnie nie znam się na takiej “sztuce”, ale oko moje nie zatrzymałoby się nawet na chwilę na tym składowisku kartonów.

2 polubienia

Zalezy co kto rozumie przez “szopka”
Mnie sie to podoba jako symbol