Trochę historii dla spragnionych

Aby @Devil nie narzekał że “Słabo dziś z pytaniami” a @birbant że zatęsknił za tematyką mu bliską, zapraszam na quiz, o TUTAJ .
Ja sobie poradziłem średnio, 27/36 ale jestem zadowolony, jak to przy święcie.

5 polubień

32 z 36

3 polubienia

Przyuważyłem “dla spragnionych” i myślałem, że jakąś flaszkę oferujesz… :wink:

4 polubienia

30 / 36, faktycznie trudne, około 10 strzelałem bo gdzieś się obiło o uszy, a o niektórych wogule nie słyszałem. Niemniej pamięć mało mi pomogła a to żle rokuje, albo kres jej wydajności

2 polubienia

A u mnie; wyłącz ad blocka…

2 polubienia

Udało się wejść okrężną drogą. Quiz historyczny, taki dla wszystkich, a więc i dla mnie.

36|36

4 polubienia

Musisz być dumny z swojej wiedzy, podobnie i inni, mnie cieszy małe 50 % wiedzy, gdzie wiem na 100% skąd wiem, i nie zamierzam ci dorównać, by nie być kujonem dla samego siebie. Wiedza owszem jeśli z innym się podzielę, morze być złotem, wiedza dla siebie jest nic nie warta

2 polubienia

Aż takiej wiedzy historycznej, to ja nie mam, bez przesady. Po prostu, kocham ten temat i się nim interesuję,

2 polubienia

Kiedyś miałem wenę i ambicje do konkursów czy krzyżówek, a dziś to zgroza bo pamięć szczątkowa, miło się was czyta i przypomina się co nieco.

2 polubienia

Przepraszam że Cię zawiodłem. image

2 polubienia

Nie spragniony @Szczery_do_BULU ? Taka opcja w naturze nie występuje… :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

spasowalam po drugiej nieodpowiedniej odpowiedzi
za duzo niemieckiego :wink:

paskuda i kujon :smile: :smile: :smile:

2 polubienia

filcowy podpowiadal?

1 polubienie

Quiz mi się otwiera, ale jakby nie zaznaczają się odpowiedzi, nie wiem w czym problem, chyba na tel nie otwiera mi się to poprawnie.

Mój wynik 30/36, całkiem nieźle!

2 polubienia

34/36!

2 polubienia

to juz rekamacje do szheka

1 polubienie

spragnienie jest rzecza ludzka
jedna z kolęd to jest ryby pija wode
a jutro jest prima aprylis

32/36 a zle Metojkowie,horreum i prawo Talionu.Oraz zle wybrana odp. na pytanie ostatnie,z dwóch :roll_eyes:
Defenestracja zapamietana z pobytu na Hradcanach.Natomiast czysty fuks do kszutrija[?] i warna.Jakos tak po wyeliminowaniu pozostalych…
Czy taki super trudny?Dla mnie pierwszych 9 z 10 oraz 7 ostatnich [bez ostatniego] to raczej sprawy proste…Gorzej mi bylo w środku :innocent:

3 polubienia