Tusk. Cykor czy karierowicz?

KO sra z żalu i strachu.
Czemu rudy zrezygnował? Bał sie kolejnej porażki i zemsty PiSu? A może woli lepszy hajs na nowym stanowisku w Brukselce?

Prezydenta też można postawić przed Trybunalem Stanu :roll_eyes::rofl:

1 polubienie

W normalnym kraju z normalnymi układami politycznymi Tusk zostawiłby swoich konkurentów daleko w tyle. Niestety, mamy państwo PiS, z opanowanymi przez tę partie mediami, które codziennie plują jadem i robią swoim wyznawcom wodę z i tak już rozwodnionych mózgów. Można byłby tylko sobie wyobrazić, jak zachowywałby się telewizja „publiczna” w czasie kampanii wyborczej – codzienne seanse nienawiści, hejt, oskarżenia, i inne bajki na jego temat. W takim rynsztoku żaden kandydat nie miałby szans.

4 polubienia

Tusk miałby wsparcie TVN.

Czyli wrogów Polski :slight_smile:

wybral mniejsze zlo - predzej ma szanse w instytucjach miedzynarodowych niz w swoim kraju - a i przechlapane beda miec ci, ktorzy go kiedys popierali (jak Cimoszewicza nie znosze, to z jednym ma racje - Kidawa Blonska nie ma szans z Dudusiem nie tylko dlatego, ze jest ladna, inteigentna kobieta z klasa (co przy czesci zarowno damskiego jak i meskiego zakompleksionego suwerena od razu ja skresla, gdyby mogli to i ze swiata zywych), ale swego czasu popierala Tuska i byla uwazana za osobe blisko z nim zwiazana. Tusk ja klasycznie wykorzystal namaszczajac na swojego nastepce Szreka - ale moze liczyl sie jednak z powrotem do kraju i zawsze byloby wtedy mu latwiej wyrzucic przecietniaka bez charyzmy?
liczyl i sie przeliczyl. jak widac nieobecni nie maja racji, a propaganda i populizm PiS zrobily reszte. kiedys ludziska robili sobie zdjecie z Walesa, zeby ich wybrali, dzis beda palic negatywy zdjec z Tuskiem zeby w ogole sie w polityce utrzymac.
pozostanie mu jesc brukselke na emeryturze.

3 polubienia

Tusk jak Tusk ale żal że największa opozycja gryzie piach. Super prezent dla pis.

musialby si zdarzyc jakis cud, zeby w tak krotkim czasie znalazla sie przeciwwaga dla Dlugopisa.
nawet stadniny przetrzebione i z bialym koniem jest klopot, a co dopiero z jezdzcem? ten jest zdaje sie bez glowy

2 polubienia

Prawda. Poza tym są różne strategie.
Jest też taka, że czasem lepiej zrobić krok “w tył”, by potem móc wykonać dwa do przodu.
A wszystko zależy od czasu, ale też od nieprzewidzianego, które zmienia się zazwyczaj jak w kalejdoskopie.

2 polubienia

Bla bla bla polskość to nienormalnosc… tacy są fani rudego xd

sadzac po tych co ostatnio za prawdziwych Polakow sie podaja byly to slowa prorocze :wink:

Komuniści w Polsce też uważają się za prawdziwych Polaków. Ty też się uważasz i każdy tutaj…

ja sie uwazam za Polke, a nie prawdziwa Polke.
a komunistka to niestety nie jestem - takiej przyjemnosci Ci nie zrobie,

1 polubienie

Piszę o prawdziwych komunistach… A ty o wyimaginowanych faszystach XD zresztą zwykli lewacy też uważają się za prawdziwych Polaków. Czyli każdy uważa się za Polaka… Tylko ci “gorsi” Polacy teraz wymyślili że ci inni uważają się za prawdziwych … Celowo żeby pokazać że właśnie nie są… A ci co są zwykli to są prawdziwi… Podobne bzdury jak to nazywanie się gorszym sortem celewo

po pierwsze drugim (czytaj gorszym) sortem to czesc spoleczenstwa nazwal niejaki posel Jaroslaw Kaczynski.
juz tym haslem pewnie do historii przejdzie rownie niechlubnie jak pewien podstarosci upicki niejaki Wlsadyslaw Sicinski (wlasciwie to stworzyl precedens za ktorym poszlo liberum veto bo to bardziej skomplikowane bylo)
a o prawdziwych Polakach to ja juz slyszalam od taty, a on pewnie to od swojego taty bo to haslo pamieta jeszcze wiek XIX
kiedy narodzila sie Liga Polska, - zalazek pozniejszej Endecji. rowniez powstal wtedy neologizm “wszechpolacy”.
PiS uzywa wielu slow wyrwanych z kontekstu jako slow.wytrychow, a poniewaz ludzie w przeciwienstwie do tego co pisal Rej swojego jezyka juz za bardzo nie maja, to te nowomowe lykaja jak amerykanski indyk kluski przed Swietem Dziekczynienia. i maja szanse podobnie jak ten indyk skonczyc.

2 polubienia

A PO CO ma startowac?
Ma swoje lata,nic nowego do powiedzenia,rodzina ustawiona na co najmniej 2 pokolenia wprzód…Tez bym tak chciał!
W dodatku,trzeba byc idiota aby identyfikowac sie z obecną PO.Bylem na prawyborach PO,17 lat temu i byla to zupelnie inna partia!
Dzisiaj to jedynie opór wobec PIS.Jesli komus ta postawa wystarcza,ok…Mnie nie.Ja szukam kogoś kto ma cos do powiedzenia.I zamierzam go WYSŁUCHAĆ.
Sądząc po typowych opniach internetowych debili,jestem w mikroskopijnej mniejszosci.

2 polubienia

Moim zdaniem rozsadny.

No czyli sam dodaj sobie ze drugim to znaczy gorszym, sam dodaje sobie ze chodziło o mnie…
Chodziło mu o to o kim mówił jako ten gorszy sort i całkowicie się z tym zgadzam a urażony może być tymi słowami tylko ktoś kto sam w głębi duszy wie jaki jest. Ale jak zawsze trzeba manipulować… On nie mówil o części społeczeństwa… No dobra mówił o tym ulumaku ulamka, ale przecież to prawda bo jak nazwać takiego człowieka
.
Aha no mówi o najgorszym sorcie, ale to nic nie zmienia.

Po pierwsze ja to ona, a po drugie kaczke lubie po pekinsku z nie urzadzajaca show w parlamencie.

2 polubienia

No i nie ma już po trzecie. Super. :rofl:

1 polubienie