Tylko polityka?

Pytam min. dlatego że to zjawisko,jest bardzo grozne i zawsze bylo!
To podpinanie sie wszelakiej szarlatanerii,jakże często o podłożu politycznym,pod słowo"kultura" [którego zapewne nie potrafiliby nawet zdefiniować…] trwa od przynajmniej 150-200 lat.I nie przynosi żadnego fermentu a jedynie pozory.
To tak jak ten malarz który wylewa wiadra farby na płótna i twierdzi że jest lepszy od Vermeera czy Caravaggia…
Nie wiem czy każdego filozofa można podciągnąć pod Twoją teorię bo raczej nie uznaję wrzucania wszystkich do jednego wora…Ale z pewnościa wielu ma na sumieniu np. sekty…

1 polubienie

Witaj @Ajko !
Ja nie podzielam Twojego spostrzeżenia, polityki jest ostatnio znacznie mniej – i bardzo dobrze. Mamy chyba wszyscy juz jej dość. Faktem jest, że ciekawe tematy trafiają się rzadko, ale czasem dyskusje rozwijają się w nich w trudny do przewidzenia sposób, często w zupełnie innym kierunku niż było to zamiarem autora pytania. Mnie to juz nie przeszkadza, podobnie jak @collins02 traktuje ten serwis jak kawiarenkę do której wpada sie po to, by pogadać ze znajomymi, no i oczywiście rozwiązać parę zagadek.

4 polubienia

Mam podobnie

Bingola, jak lubisz zagadki, (no przeciez wiem) to masz 10 sekund na odpowiedz z głowy, ktora liczba (jedna jest prawidlowa) jest wynikiem otrzymanym przez podniesienie 6 do potęgi 8:

A -1278248
B -1427352
C -1679616
D -1839724

:thinking:

3 polubienia

Hehehe …
cfaniaczku… :upside_down_face:
Podaj mi jaką chcesz potęgę liczby 6 … No chyba, że w liczbach będących rozwiązaniem podasz dwie identyczne końcówki. To wtedy nie odgadnę :wink:

4 polubienia

Stara Dobra Szkoła Nauki Jazdy… :grin:

:cherry_blossom: :blossom: :hibiscus:

3 polubienia

Eeee. Nie chce mi sie dokladnie sprawdzać, ale ta ostatnie cyferka…

Koleżanka insynuuje, że ostatnia liczba jest tą właściwą odpowiedzią? :thinking:

Prawidlowa jest ta zakonczona 6.
Może trochę niedokładnie okreslilam. Ale użyłam cyfra nie liczba.

2 polubienia

Koleżanko, cyfrę z liczbą pomylić?

To tak, jakbyś pomyliła cyfryzację z liczbywacją!

Chodzilo mi o ostatnia cyfre w przedostatniej liczbie…

1 polubienie

A z szachów też koleżanka jest dobra? Bo mam pytanko …

Oj nie.
Kiedys w szczeniecych latach nawet nie najgorzej mi sie zaczelo.
Ale pozniej brydz wygrał.

@Ajko rzadko tu zagląda i przez to,ma chyba nieco trzezwiejsze spojrzenie.Do tego stopnia by zadać takie a nie inne pytanie…

2 polubienia

Ja już kilka lat temu spotkałem sie z zarzutem o przesyt polityką i policzyłem ostatnich sto pytań - tylko 10% było o polityce. Więc bez przesady

3 polubienia

To z tego by wynikało, ze tu cos malo polityki jest…
Tylko 10% Kto by pomyslał… :thinking:

1 polubienie

Przed chwila zrobiłem podobne wyliczenie - na 100 ostatnich pytań 16 było o polityce, w tym kilka naciąganych (kolegi Harmonijnego)

2 polubienia

No to sie nieco poprawilo… Cale szczęscie, bo juz myslalem, ze Pytoludków w ogole bieżące sprawy nie interesują :grin:

3 polubienia

Kolega Harmonik trochę nadrobił :joy:

1 polubienie

Próbował wiecej …