U szarańcza bojowa

Pogoda na zawołanie to żadna tajemnica, wywołać je związkami chemicznymi opryskując chmury, na pułapie ok 40 km nad ziemią. Do deszczu wystarczy chlorek srebra lub sproszkowane sole srebra itd

1 polubienie

Odpowiednio szarancza zrobiona na slodko jest nawet jadalna🤪
Jak wiekszosc owadów.

1 polubienie

Pewnie masz rację !. Mnie jak futrowali w Italii mięskiem w weekendy bo Franczeska / Frania, Franciszka / w kuchni miała chandrę - smaki jak u ciężarnej, to jeszcze dostawałem dokładki tego mięsa, nie wiedziałem z czego to mięso i trudno było wyczaić, dziowani / Jan / na ziemi rysował kółko i do niego 8 kresek, to też nie zajarzyłem, potem padło słowo Oktopus i kicha, Franka przyniosła zamrożoną ośmiornice, zjadłem 2 macki i dalej już było trudno przełykać po tym pokazie Tadam !. Wtedy się dowiedziałem o tradycji w Włoskiej rodzinie - ziemniaki, fruti di mare / owoce morza / - ośmiornice, krewetki, langusty, ślimaki, 2 rodzaje ciasta, wino, kożlęcina były produktami drogimi, oraz przywilejem dla osób starszych w rodzinie, osób spoza rodziny specjalnie zasłużonych dla rodziny czy np środowiska. Zostałem persona brawa / osoba pewna sprawdzona kilka razy /jako członek włoskiej rodziny, i to na moją cześć było w rodzinie święto, było też kilku sąsiadów, oraz karabinierów. W sumie 30 osób w cieniu palm. Bardzo żle się czułem tak wyróżniony, oni mieli powód, ja go nie znam do dziś, ale więcej nie robiłem dokładki ośmiornicy. Pewnie i szarańcze bym jadł gdyby smakowo była doprawiona np ziołami. Jadąc rowerem to kilka much zjadłem / nie dało się nimi wymiotować

1 polubienie

o! Przyroda pamięta…

W Rumunii też w tym roku była plaga szarańczy. Klimat się zmienia. Azjatyckie szerszenie prowadzą ekspansję w Europie i to tylko kwestia czasu kiedy dotrą z Niemiec do Polski…

A te azjatyckie są większe od europejskich i groźniejsze. Dawniej w naszym klimacie by wymarły ale prowadzą ekspansję terytorialną w Europie. Wiem że we Francji mają z nimi spore problemy

2 polubienia

Jangcy niemal całkowicie wyschła dlatego spodziewam się wojny egipsko-etiopskiej w przyszłości o zburzenie tamy wodnej nad Nilem

A tera Ameryka podobno wyszkoliła komary bojowe :joy: …jak można tak kłamać…

I to pewnie te komary tresowane - nie tylko pilotuja amerykanskie drony, to jeszcze tylko ruskich atakują…
Kiedy powtórzą numer ze stonka jak im kortofli zabraknie?

2 polubienia

Traktują swoich ludzi okropnie, że ci chorują a winę zwalają na komary…pewnie temu, że wodę ukradli…

2 polubienia

Mam nadzieję, że ich ten szop pogryzie …gdzie trzeba :face_with_raised_eyebrow: Szopy pracze prowadzą głównie nocny tryb życia, to może chociaż im zapasy powyjada.

Jakie zapasy? Oni, jak nie ukradną w Ukrainie, to żreć im dają co trzeci dzień w porywach.

1 polubienie

Twierdzą, że karmią go winogradem i rybą… a pływać może sobie w ukradzionym sedesie, bo rezerwuary potłukli.

2 polubienia

Zagadka:
Jest szara i boi się?

Ruska szarańcza bojowa. Czyli piechota chu…wa… :crazy_face:

5 polubień

I tak go zjedzą albo zrobią coś gorszego…jak to z przyjacielem zwykli robić :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

A może te ruskie kiblokrady myślą, że im szop z racji nazwy (szop pracz) pranie będzie robił?

2 polubienia

Te _ _ _ _ _ _ _ / _ _ _
Już prawie się panoszą
Mówią o nich _ _ _ _ _ _ _ _ _ _,
Bo klozety z chat wynoszą

Macie zemstę :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Hahaha… :joy:
Świetny anagram
Rozwiązanie na priwie.

2 polubienia

Tak szybko? Kupiłaś sobie anagramator czy jak? Ja też chce!

4 polubienia

No to poszukaj w sklepach z zagadkami :wink:

3 polubienia

Szopa zawsze bedzie szopą. Chyba, ze czas na szopkę noworoczną :joy_cat::joy_cat::joy_cat: