Uczucia religijne a uczucia estetyczne [18+]

Sąd to reklama i promocja takiej sztuki.

1 polubienie

Ok ale kto i jak ma te granicę wyznaczać? Co człowiek to inna wrażliwość.

2 polubienia

Po to mamy pewne ogólnie przyjęte normy, tylko nie każdy umie to zauważyć i zastosować się do nich. Z reguły zdrowy rozsądek wystarcza :wink:

Nikt nie zabrania Ci mieć opinii, ale wyrażanie niektórych opinii już powinno być zabronione. System prawny służy obronie cywilizacji człowieka, nie został wymyślony bez powodu, żeby być ciężarem dla np. artystów :wink:

Artysta musi ryzykować. Sztuka musi przekraczać granice.
Wizja artysty to odpowiedź na rzeczywistość. Ona się zmienia.
Jezus na penisie nikogo nie zabija.

1 polubienie

Podobnie jak obraz gwałconego niemowlaka nikogo nie zabija. A może jednak coś zabija?

1 polubienie

Granice można by ustawić tam gdzie jest nawoływanie do nienawiści, żywe zwierzęta, dzieci, zwłoki, przemoc skierowana do żywego organizmu.

2 polubienia

“Artysta” malujący gwałt na dziecku może zawsze twierdzić, że nawołuje do miłości, nie do nienawiści. Niestety, ale jedynym wymiernikiem może być zranienie ludzi lub ich odczuć. Zgadzam się, że granica jest płynna, ale dlatego lepiej być za ostrożnym, niż zbyt “ekspresyjnym” :wink:

1 polubienie

A coś więcej o tej książce ?

:rofl: :rofl: :rofl:

1 polubienie

@xxxmaciejkaxx 9788324026333 To jest powieść. Jak dla mnie autor doskonale, z humorem i ironią, uchwycił trendy panujące w sztuce, świat wystaw i marszandów: jak powstaje Sztuka i sztuka i sztuczka od kuchni.

2 polubienia

Sztuką może być wszystko

1 polubienie

Dawno mnie nie było, co tam u mnie XD

Nie zauważyłem.

Chciałabyś