Uczyliście się wierszy na pamięć w szkole?

Miałam kolegę, który recytował rozkład jazdy pociągów…

4 polubienia

Wczoraj nie zauważyłem ze to quiz :upside_down_face:
12/14 i problemow nie było prawie wcale.Sknociłem tylko Baczyńskiego.A Stachura był dobrze pomyślany ale kliknałem nie tam gdzie trzeba,miotany watpliwosciami :smiley:

6 polubień

Komplet Quiz jakby dla mnie. Lekko przytrzymał mnie Stachura, ale dałem radę.

5 polubień

@Bingola Ja tylko: “Nam strzelać, nie kazano, wstąpiłem na działo, dwieście harmata grzmiało” także i dzięki mojej Mamie, która korzysta z “literackich nawiązań” w nieoczekiwanych kontekstach :wink:

2 polubienia

Stachurę wzięłam na wyczucie.

1 polubienie

11/14
Nie cierpiałam uczyć się na pamięć wierszy, coś jednak zapamiętałam :joy:

6 polubień

A ja bardzo lubiłam!

3 polubienia

Treść sieńkiewiczowskiej Trylogii nie zmieniła się od ponad 130 lat. Rozkład jazdy pociągów zmienia się co roku, a korekty wprowadzane są co dwa miesiące.
W sumie to dobrze mieć często zmieniające się w czasie hobby. Nigdy się nie znudzi. :joy:

4 polubienia

Nie biorę udziału… Nie przepadam za wierszami.

1 polubienie

Komplet ! - nie mogło być inaczej :smiley:
I w dodatku była tam moja ukochana “Elegia o chłopcu polskim” Baczyńskiego, którą recytowałam w szkole dla zaproszonych kombatantów w jakąś rocznicę (już nie pamiętam jaką) … Pamiętam, że łzy starszych ludzi na widowni tak mnie wzruszyły, że ostatni wers “… czy to była kula synku, czy to serce pękło” mówiłam przez zaciśnięte gardło i też się wzięłam i poryczałam razem z nimi kiedy już skończyłam …
A" Dwa wiatry", to po prostu kocham ! I do dziś nie wiem, który wiatr jest mi bliższy… :heart_eyes:

3 polubienia

Porażka. 8 lat podstawówki, 5 technikum i 5 studiów. I gówno z tego mam :sunglasses::brain::wine_glass::tumbler_glass:

2 polubienia

Nic przecież nie stało na przeszkodzie, abyś podstawówkę ukończył po 16 latach.

.sam sobieś winnym. :joy:

3 polubienia

Cudzymi… a własnymi? :upside_down_face:

1 polubienie

Jestem lepsza od Bingoli hahahaha pierwszy raz w życiu, w quizie! Rameczkę poproszę dla siebie , to nic, że nie mam kompletu. :stuck_out_tongue_winking_eye: :upside_down_face:

1 polubienie

ja nie piszę wierszy… tylko rymowanki.

2 polubienia

Jeden kit :upside_down_face: rzekła ta, co weszła na Parnas.

2 polubienia

A mogłem jak inni iść do zawodówki, nauczyć się jednej rzeczy, odpalić warsztat lub sklep i trzepać hajs sam na siebie.
Kurła.

4 polubienia

Ale to był “biedny człowiek”…

2 polubienia

wolisz sam ukladac?

2 polubienia

Nie, samo się układa.

2 polubienia