Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

No jasne. Nie mogę zasnąć, jak mi to wisi nad głową.
Pierwsza próba. Jak nic lepszego nie wymyślę, to zostanie, ale będę jeszcze próbować.

  1. MUR 4
  2. BOŻEK 4
  3. BOTUSIL XXX
  4. KORAN 4 sjp.pl/koran
  5. REN (zwierzę) 4

PIONOWO:

  1. BOK 4
  2. MOTOR 4
  3. TUŻUREK 4
  4. RESAN 3 (spółka w Rzeszowie) spółka
    i nazwisko piłkarza
  5. KIN 4 sjp.pl/kin

To razem mi wyszło, 35 pkt.

Kujon… Idę spać.

Muszę przyznać, ze nieźle… Brawo!

Za dnia podliczę.
Gdybym się do pracy nie wybierał, zrobiłbym to zaraz.
Ale naprawdę nieźle…

ZA5RAZ BĘDZIE JEDEN PUNKT WIĘCEJ. wYWALAM IMIĘ NASER WSTECZNE I DAM RESAN SPÓŁKĘ PROJEKTOWĄ, TO BĘDZIE 3 P-TY A NIE DWA. cZYLI RAZEM 35.

Za Resan dałbym Ci tak czy siak 3p
Kazdemu sprawdzam wszystkie wyrazy i wyciągam maks punktów…
Resan to tytul filmu z 1967r. Jest o tym na polskiej stronie z filmami.

No to tak czy siak mam 35 punktów :grin:
Miłych snów :cherry_blossom:

Pionowo:
2.bar
3.żurek
4.koronki
5.mules [damskie klapki]
6.bot [program]

Poziomo:
4.tarolon-gatunek poliwęglanu [cokolwiek to jest]
5.renet-dopelniacz od renety[jabłoń]
6.kks[kolejowy klub sportowy] np Lech Poznań

Odcinek pierwszy naciągania :star_struck:
Podlicz to acan ,by punkty na dobry wieczór humor utrzymały :wink:

Znalazłam słowo BURUB z Twojej krzyżówki. Będzie za to albo 3 albo jeden punkt. Nie znam się. Ale zawsze coś.

jABŁKA MASZ ZA 1 PUNKT, A FIRMĘ ZA 3 PUNKTY

image

Ja pier…
Jesteś albo niesamowita albo maniakalną wielbicielką szarad wszelakich.No i czasu masz więcej…
Jeszcze się dzień nie zaczął a ja już się śmieję…Dobre!!!
No i dziekuję!!!

Z filmu którego zagadka powinna Ci się spodobać…Cary Grant,Audrey Hepburn i niesamowity,James Coburn. [nożownik z 7 wspanialych]…Plus muzyka Henry Manciniego
Cóż można powiedzieć więcej… :wink:

Znalazłam ŻOM (Twój pierwszy poziomy). Tylko za 1 punkt, bo to skrót, ale zawsze coś.

No i to jest doskonały przykład na to że mi się tu pewne sprawy nie wyświetlają…Ani śladu po “żom” choć poklikałem sobie parę minut…
Coorna,jak tak dalej pójdzie to będę miał jakieś realne punkty :innocent: :wine_glass:

I tak jeszcze kombinuj w wolnych chwilach. Warto.
Gdy przyszłam na to forum, nie umiałam rozwiązywać zagadek. Tu się dopiero uczyłam rozwiązywania rebusów i zagadek słownych, pantrop. Z| początku ciężko było, bo wszystko było dla mnie nowe. Warto. Ćwiczą pamięć, ułatwiają kojarzenie itp.
Myślę, że benasek znalazłby Ci to wszystko, ale musiałbyś poczekać a tak masz szybciej.

Wyszło mi, że masz ok 33 do 35 punktów. Nie wiem ile, bo jednego słowa nie umiem wypunktować.

No coś w tym jest…
Ale doba ma tylko 24 godziny a ja pracuje [teoretycznie] 12 godzin.
I mam inne pasje.
Nic się w tym tyglu specjalnie nie zmieni.Jedyne co wyraznie rózni mój czas od minionych dekad to…odzyskiwanie filatelistycznych zbiorów,kiedyś wyprzedanych.
Sentyment ale i dostęp do prawdziwych skarbów…
Itd,itp…
Ale faktycznie,jakieś urozmaicenie i to z najmniej oczekiwanej strony :joy:

Nie nadążam :joy: :joy: :joy:
Ale skoro tak…Fajnie.
A poważnie…
U mnie tego nie ma.Ani śladu w necie…
Niemniej zdaję sobie sprawę że to raczej Twoja biegłość w temacie i zdolność swoistych “poszukiwań” :wink:

A u mnie,zero…Nic…Brak reakcji…

Miałbyś jabłka za 4, ale w mianowniku. W innym od mianownika przypadku masz tylko 1 punkt. A firma (nazwa własna) - tracisz 1 punkt za to, że to nazwa i zostają Ci 3 punkty :wink: Trudniej Ci się połapać w tym, bo masz umysł bardziej humanistyczny niż ścisły.

Ja już w ogóle zdaję sie na Ciebie lub Szefa.
Nie każ mi myśleć o świcie :wink:
A już broń Boże,rachować… :rofl:

To pierwsze zdecydowanie. :sunglasses: