Układaliście już kiedyś krzyżówkę? Nowy konkurs

Dzis to ledwo na oczy patrzę.

3 polubienia

Ten konkursik jest spokojną grą, tu nie ma pośpiechu. Możesz sobie wejść jutro lub za trzy dni i wszystkich przegonić. Ze spokojem.
Właściwe rozgrywki zaczniemy za ok. 2 tygodnie. Do tego czasu wyleczysz sobie oczy a może nawet trzecie oko Ci się uda otworzyć… :grin:

Na razie Bingola ma 24p za pierwszą krzyżówkę. Wyjątkowo zapodałem od razu drugą, by się chłopak nie nudził.

1 polubienie

Migrena znowu mnie dopadła. Herbatka z melisy i czegoś tam. I ide spać.

3 polubienia

Na migrenę dobre są leki z grupy tryptanów. Już Ci kiedyś o tym pisałem. Próbowałaś?

1 polubienie

Ta jest trudniejsza. Mimo, że wypisałem sobie ze 20 słów jakie można ułożyć z tych liter to nie moge ułozyć diagramu

2 polubienia

Celowo dałem łatwą na początek. By nie zniechęcać. :grin:

Zapewniam Cię, że nie jest generalnie tak łatwo jak się wydaje. W grze ważna jest znajomość słownictwa, umiejętność myślenia, cierpliwość no i dobrze, jak masz szczęście.
Jest fajna, bo jest spokojna, czasem nawet za spokojna.
Nie znajdziesz rozwiązania w necie, więc odpada czynnik cwaniactwa.
Taka właśnie miała być.
Gra nie dla każdego …

Nad niektórymi krzyżówkami “męczyłem” się miesiącami jak nie latami a i tak nie osiągnąłem maksa.

Nie musisz od razu ułożyć całej krzyżówki ze słów pospolitych. Możesz sięgnąć po nazwy własne.

1 polubienie

Najlepiej na kostkach ze scrabble się bawić! :slight_smile:

1 polubienie

Tak, zgadza się. Jak układałem swoje krzyżówki, miałem wycięte literki. Tak jest najlepiej.
Słownik którego link podałem wyżej też jest głównie wykorzystywany przez graczy scrabble.

1 polubienie

To już się zaczęło? :thinking: ::frowning:

1 polubienie

Oj mnie tez. Wspolczuje bardzo

1 polubienie

To od pogody.

Bus to po angielsku…Tez można?

1 polubienie

Poziomo
LEK
OGR
BOA

Pionowo
LOB
EGO
KRA

2 polubienia

BAL
OKO
ERG

Przy czym LOG jest tłumaczony jako “plik dziennika”
ERG to piaszczysta pustynia
A BOE to"ekwiwalent baryłki ropy naftowej"

Wiem że to naciągane jak cięciwa Kupidyna ale…O to mniej więcej,chodzi?

2 polubienia

BUS to obecnie polski wyraz pospolity.

Tutaj masz wyjaśnienie, w razie wątpliwości zaglądaj do tego słownika.
Nie ja go ułożyłem, ale trzeba przyjąć jakieś obiektywne reguły i się ich trzymać.

1 polubienie

ZiraaeL - 24 p za krzyżówkę nr 2

O to chodzi! Całkiem nieźle! Masz prawie maksa. BOE sprawdziłem, rzeczywiście to ekwiwalent. BOE tutaj jest nazwą własną a za nazwy własne są 3 punkty.
Masz za nią 23 p - za krzyżówkę nr 2

1 polubienie

Biorac pod uwagę ze siedzę w pracy i muszę mieć oczy dookoła głowy bo mi znowu podczepili takiego jednego"na trening",tez się cieszę :innocent:

2 polubienia

W Polsce jakos mi zeszło, ale mam zapisane
Sumatriptan
Frimig Duo 85 mg + 500 mg ?
Wizyte u lekarza mam na piątek, tylko muszę znaleźć tutejsze nazwy, bo hiszpanskim nie w głowie szukanie, wolą na gotowe. Ale przy ograniczonym czasie to nie dziwi.

1 polubienie

Tak o to chodzi. Tylko uważaj na żołądek. Wrzodowcy powinni brać osłonowe leki.
Traktuj te moje rady jako kierunki a nie wskazania. Nie bawię się w Kaszpirowskiego leczeniem na odległość.