Ulubione cytaty z literatury... z Waszej pamięci pięknie wydobyte

Ogary poszły w las…
Ciiekawam, kiedy wrócą :joy:

2 polubienia

Okrągła litera do gotowania
Poszły w las jak burza podczas polowania… :grinning:

3 polubienia

:joy: :joy: :joy:

1 polubienie

Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.

5 polubień

Frank Herbert?

2 polubienia

Yes master.

2 polubienia

“Powieść to jest zwierciadło przechadzające się po gościńcu. To odbija lazur nieba, to błoto przydrożnej kałuży”

“Instynkt wskazuje nam obowiązki, inteligencja zaś dostarcza pretekstu by uchylać się od nich”

“Miłość i wolność można znaleźć tylko wtedy, kiedy człowiek potrafi cieszyć się każdą nową chwilą, która nadchodzi i następnie gdy pozwala jej odejść, by móc być w pełni otwartym na przychodzącą rzeczywistości”

4 polubienia

o ile sie nie myle to do piwa w ulubionej knajpie autora podawano ser smierdzacy starymi skarpetkami
w zestawieniu z piwem? to sie nie dziwie, ze autor byl autorem szkoda, ze mu watroba odmowila wspolpracy
a uwazam, ze obywatelskie prawo do dezynfekcji?

2 polubienia

diuna?

Fajne to pierwsze.Czyje to?

1 polubienie

“Bóg wie ze nie należy sie nigdy wstydzić własnych łez.Są one jak deszcz obmywający pył,zalegający nasze stwardniale serca” Ch.Dickens-Wielkie nadzieje-

“Była to najlepsza i najgorsza z epok.Wiek rozumu i wiek szaleństwa,czas wiary i czas zwątpienia,okres światła i okres mroków,wiosna pieknych nadziei i zima rozpaczy.Wszystko bylo przed nami i nic nie mieliśmy przed sobą.Dążyliśmy w strone nieba i kroczyliśmy prosto w kierunku odwrotnym.”
Ch.Dickens-Opowieść o dwóch miastach-

2 polubienia

Powieść, to jest zwierciadło, które obnosi się po gościńcu - Stendhal.

1 polubienie

“Wolność bez mądrości i cnoty?To jest zło najwieksze z mozliwych”-Edmund Burke-Rozważania o rewolucji francuskiej-

1 polubienie

“W dzieciństwie zdarza sie zawsze taka chwila,kiedy otwierają sie drzwi by wpuścić do środka przyszłość” -Graham Greene-Moc i chwała-

1 polubienie

"- To wódka?

  • Na litość Boską królowo- zachrypiał - któżby damie ośmielił się nalać wódki. To czysty spirytus."
    Kto do kogo te słowa i w jakiej powieści?
4 polubienia

“Mistrz i Małgorzata”

3 polubienia

Zgadza się. Ale kto :wink: do Małgorzaty tak?

2 polubienia

Tego już nie wiem.
Ten, który sama przytoczyłam jako ulubiony, pewno brzmi inaczej w oryginale, lub jest niepełny.
Jest w nim jednak zawarta
“taktyka”, którą lubię stosować w swoim życiu.
Po przespanej nocy, zawsze mam inne spojrzenie na dany problem.

Ogólnie nie ekscytuję się cytatami, i inne takie.
Dla przykładu.
Dzisiaj obejrzałam super film, każda minuta dostarczała mi wielu emocji, to nie był stracony czas. Jak znam siebie, za 3 dni zapomnę jaki nosił tytuł
“Purpura i czerń”.
Na dłużej w mojej pamięci zostanie wspaniała gra
Gregory Peck-a

2 polubienia

Ten film oparty jest o fakty a prócz Pecka,jedną z ciekawszych swych kreacji stworzyl w roli ss-mana,Christopher Plummer.
Ale spojrzenia Pecka zza"linii",faktycznie zostają w człowieku na dłużej :slightly_smiling_face:

3 polubienia

Asasello.

1 polubienie