Umielibyście odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego ludzką naukę

wypada uznawać za bezmyślną?

Jeśli nie potrafilibyście, to czy zgodzilibyście się z moją poniższą odpowiedzią?

Ja odpowiadam na tytułowe pytanie następująco:

  • Otóż ludzka nauka nie tylko całkowicie nieuzasadnienie wywyższa ludzi nad świat milionów harmonijnych gatunków, i nie tylko nie widzi patologicznej nieharmonijności ludzkiej cywilizacji, to jeszcze traktuje nasz świat jako jedyną, realną rzeczywistość, co jest niewyobrażalnie bezmyślne, jako że są wielkie miliony wiarygodnych, kompatybilnych relacji z nieskończonej ilości Światów Równoległych, zupełnie nie dostrzeganych przez ludzką naukę, w tym ludzko-naukowymi przyrządami, technikami, metodami.

Pytanie do sondażu: Zgadzacie się ze mną?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie nt. temat

0 głosujących

Gdyby nie nauka, nadal bylibyśmy małpami.

1 polubienie

Nauka totalnie ogłupia. Byłeś dzieckiem? Pewnie byłeś. To byłeś jak małpą. Źle Ci było? Bo mnie gorzej było w ławce szkolnej. Dzwonka na przerwę nie mogłem się doczekać, no i końca wszystkich lekcji.

1 polubienie

Nauka bezustannie ściga się z czasem i przestrzenią. Zupełnie jakbyśmy nie chcieli przyrody.

1 polubienie

To wiele tłumaczy… :wink:

2 polubienia

że nie umiesz myśleć merytorycznie, bo ja dla własnych potrzeb wyszukiwałem książki, przy których cała nauka to jedna wielka bezmyślność i ogłupianie. A Ty pewnie wkuwałeś szkolne materiały, bo krytyczny ogląd Cię przerastał…

Widziałeś małpę wymyślającą np koło i korzystającą z jego dobrodziejstwa? Zwierzęta są niestety głupie, nie mówiąc o tym, że za miskę żarcia zrobią wszystko.

1 polubienie

Myślący koła by nie wymyślili, bo za tym trzeba by było rozwiązać szereg nieharmonijnych zagadnień. Pewnie nie wiesz, ile ludzie robili za miskę ryżu…

Jaka nadludzka (a może nieludzka) nauka każe stawiać przecinek przed “i” :shushing_face:

1 polubienie

Może swobodnie. popytaj się polonistów…

Autorem pytania o przecinku przed “i” jest właśnie zaskoczony polonista. Ja je tu tylko wstawiłem.

1 polubienie

To niezbyt kompetentnego miał wykładowcę.

W języku polskim przed pierwszym “i” nie stawiamy przecinka. Jeżeli w zdaniu występuje następne “i”, to przed tym drugim stawiamy. Podobnie jest z innymi łącznikami.

1 polubienie

https://forum.pytamy.online/u/Szczery_do_BULU