Uprzedzam, to nie 1 kwietnia

Ręce opadają.

4 polubienia

Większość “disco polowców” pochodzi z Podlasia. Istnieje młodzież mająca warunki głosowe itp. do tego rodzaju muzyki, a nie mająca ochoty na kształcenie się w żadnym innym kierunku. Może to jest jakiś pomysł na zmniejszenie w przyszłości ludzi bez zawodu w tej okolicy?

1 polubienie

To się dopiero nazywa “krzewienie kultury” :flushed:

2 polubienia

5 polubień

Ja bym stawiala na kulinaria, tradycyjne potrawy podlaskie są świetne.

2 polubienia

Kiedyś kupiłam tam całego sękacza. Pyyyycha… Podejrzewam, że tego typu umiejętności już można tam nabyć. Po prostu szukają nowych możliwości. Ty wiesz jak tam jest biednie? Wcale się nie dziwię ich pomysłom w stylu: cokolwiek, byle móc w miarę nieźle zarobić.

Zenek będzie dyrektorem. Polska kultura upada.

2 polubienia

I co najgorsze to to, że nic na to nie poradzimy. Komu z nas będzie się chciało tam jechać i przekonywać ludzi, żeby może spróbowali jakichś innych pomysłów na życie?

Biednie to moze nie, rodzina ze strony mojej mamy pochodzi z tamtych okolic, im brakuje czegos co my nazywamy etosem pracy. Niekoniecznie pracy dla pracy, ale w ogole. To bolaczka calej tzw. ściany wschodniej - spadek po zaborze rosyjskim? Cos co mnie dziwilo, nawet typowy dla wsi system wymiany sasiedzkiej zywnosci czy wyprodukowanie troche na sprzedaz to sie za bardzo nie przyjmowal. Co drugi psiakrew herbowy i dwie lewe rece do roboty. :sweat_smile:

1 polubienie

i pewnie wszyscy się na to złożymy w ramach państwowych dotacji z MEN.

1 polubienie

Ale pędzić i pić bimber, to potrafią. I wtedy ich ręce nie bolą. Jako studentka w czasie wakacji pracowałam przy przecince lasów w okolicach Czarnej Hańczy. Napatrzyłam się.

1 polubienie

Juz ja widze te zastepy wykwalifikowanych “estradowcow” :nerd_face:

I bardzo dobrze. Są setki “nieprzydatnych” kierunków przeciez…

PIS umie topić hajs w błocie.
A onkologia czeka

1 polubienie

Serio z tą onkologia? Się uczepiliscie bo taka nowa moda lol

To pilna potrzeba a nie moda. Mamy najwyższą umieralność w UE

1 polubienie

Nie ważne że to potrzeba… Taka sama potrzeba była za PO… Więc teraz to jest polityka… A lud to kupił i nowy temat do wojny

Prawda. Służbe zdrowia olewano od lat co nie znaczy by wydawać hajs na głupoty i obwiniać poprzedników.

2 polubienia

Chciałam napisać, że nadal tak będzie dopóki ktoś z nich lub ich bliskich nie zlegnie. Ale nieee… Oni mają inną opiekę. A my? No cóż :thinking:

1 polubienie

Skoro film o Zenku właśnie wszedł na ekrany…

1 polubienie