Uważaliście na lekcjach geografii?

Ja zdaje się pilna byłam .
Komplet wydedukowany.

3 polubienia

Twój wynik: 7 z 10

Rewelacyjny wynik! Doskonale znasz nasz kraj i z pewnością interesujesz się jego geografią…

Doprawdy? :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

4 polubienia

7 na 10
Źle miałem granice i dwa ostatnie

4 polubienia

Bo granica to perfidne pytanie.

2 polubienia

Ja 2,9,10 źle.

2 polubienia

Komplet Bez żadnego problemu. Wszędzie tam byłem, albo niedaleko.

2 polubienia

Czyli podroze ksztalca :smile:

1 polubienie

Gdzie znajduje się człowiek, przebywając niedaleko granicy polsko-czeskiej, albo niedaleko województwa opolskiego?
:laughing:

1 polubienie

Nie podpowiadaj.
W obydwu przypadkach raczej w Polsce. Moze byc tez w Czechach.

1 polubienie

Na mojej mapie tarzańskiej jest inna wyskość szczytu!
Ale niech bedzie…W podstawowce tez inaczej uczyli a wynik jeszcze inny :slightly_smiling_face:
9/10…Miejscowość na wschodzie Polski,to tylko traf…

4 polubienia

Skorupa ziemska sie porusza, w pionie tez.
Obliczenie wysokosci z dokladnoscia do 1 metra od zmiennego poziomu morza?
Mi kiedys wyszlo z GPS z amerykanskim oprogramowaniem, ze powinnam siedziec w batyskafie, a nie samochodzie przy srodziemnomorskiej plazy :wink:
A tzw. umowna Cota Cero, czyli poziom zerowy hiszpanski, od ktorego kiedys robiono wszystkie pomiary wysokosci jest niedaleko mnie w Alicante i usytuowany sporo ponad metr nad poziom morza.
Jest nim pierwszy stopen schodow prowadzacych do wejscia glownego do urzedu miasta.

2 polubienia

Moja mapa jest z początku tego wieku.To coś zmienia?

1 polubienie

Te poziomy zerowe teze sie zmieniaja, do tego dochodadza dokladniejsze pomiary satelitarne. Oczywiscie, ze zmienia.

1 polubienie

Rewelacyjny wynik! … W te wakacje masz okazje zobaczyć wszystkie rekordowe miejsca na własne oczy.
Te słowa traktuję dosłownie, jak zaproszenie i obietnicę, i czekam na promesę albo przynajmniej bilet wolnej jazdy PKP. Bo ocena: ‘wynik rewelacyjny’ do czegoś zobowiązuje panowie od quiza. Wprawdzie prawie wszystko widziałem, nawet na Wdzydzach spędziłem kilka dni, ale mogę jeszcze raz.
Wynik 7/10, kawałek za Wędrowyczem @birbant’em. Nie znałem wschodniego przylądka, Rysy obciąłem o metr, a może (zgodnie z tym co pisze @okonek) morze tylko się nieco obsunęło. I naszej kochanej stolycy nie rozpoznałem.
Wstyd? Nie sądzę.

3 polubienia

Lubiłem geografię i lubię do tej pory. Wynik 10/10. Pewny na 100% nie byłem tylko tego wschodniego miejsca i skansenu, ale udało się. Pozostałe były znane.

Dla tych najlepszych z geografii mam pytanie. Czy ktoś wie, bez zaglądania po sieciowych kątach, co to jest “Most Adama”? :shushing_face:
Ten “most” mnie już interesował od dzieciaka :grin:

3 polubienia

Nie wiedzialam, ze to tak się nazywa, jako miejsce na ziemi, ze istnieje to nawet niedawno byl jakis film dokumentalny, ogladalam jednym okiem bo to bylo z cyklu czego to kosmici nie zbudowali. To i na nazwe uwagi nie zwrocilam.

1 polubienie

Może nie zwróciłbym na to uwagi, ale w starych atlasach było to zaznaczone. Myślałem, że tam faktycznie jakiś most jest. Mostu nie ma, ale można przejść z jednego państwa do drugiego, mimo, że odległość to około 40km! Głębokość maks. 1m. Mimo, że próbowano to pogłębić dla potrzeb żeglugi, to mielizna sama powstawała … Z kosmosu też go fajnie widać.

2 polubienia

Komplet, przydała się znajomość map i przewodników.

3 polubienia

Oczywiście że znam ten most, zwrócił moją uwagę jak tylko zacząłem w dzieciństwie przeglądać mapy i atlasy. Jakoś z samej mapy było już widać, ze żadnego mostu tam faktycznie nie ma.

3 polubienia

Ja wiem bez zaglądania co to jest Most Adama. :blush:
Powiem tylko, że to wcale nie jest most, kolego @benasek :smile:

2 polubienia