Używacie czytników książek?

Jeśli tak, to jak Wam idzie? I czy są bajki na czytniki do czytania?

Kindle i pochodnych nie używam
Jesli to czytam z lapka lub aplikacji w smartfonie - zależy od formatu plików.
Pdf na smartfon się nie nadają
Część mam z dawnych lat w postaci skanów i to z bardzo egzotycznymi rozszerzeniami - tych bez lapka nie da się czytac.

2 polubienia

On wyświetla na czarno-biało chyba…to bajki chyba nie bardzo :thinking:

1 polubienie

Sa kindlopodobne z kolorowym wyswietlaczem - Pocketbook lub porownywalne cenowo, a nawet tansze tablety.
Z tym, ze o tabletach wypowiadac się nie będę, bo nigdy tego sprzętu nie używałam i nie znam mozliwosci

2 polubienia

Co stoi na przeszkodzie, by otworzyć plik .pdf na smartfonie?
:thinking:

1 polubienie

Nie

1 polubienie

otworzyc mozna, tylko poczytac swobodnie trudniej :wink:

1 polubienie

Co ogranicza swobodę czytania pliku .pdf na smartfonie? :thinking:

brak mikroskopu :wink:

Można pogłaskać ekran smartfona dwoma palcami, używając ich jak rozwieracza. Literki staną się czytelne.
Można też nie używać rozwieracza i pozwolić smartfonowi na głośnie przeczytanie zawartości pliku .pdf.

z tym glosnym czytaniem? moze sie i da, ale nie lubie
co do czytania ksiazek - ja czytam systemem typowego wzrokowca - przez jakis dokument pdf powiekszajac kolejne fragmenty to sie na smartfonie przekopie, ale juz ksiazka?
od tego jest lapek :laughing: :laughing: :laughing:

OK. Parujemy smartfona z telewizorem. Całą zawartość pliku .pdf mamy teraz na dużym ekranie. Jeśli funkcje telewizora pozwalają, to możemy podzielić jego ekran na dwie części. Na jednej oglądamy WiadomościTVP, a na drugiej czytamy Filozofię przypadku Stanisława Lema. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

dobra, ale tu mowa o czytaniu w miejscach gdzie masz miec ksiazke w dloni a nie iles tam cali ekranu przed nosem :grinning:
ja w ogole preferuje papier nie elektronike, ale jak sie nia ma co sie lubi?
poza tym mam slabosc do starenkich ksiazek kucharskich i poradnikow doskonalej przedwojennej pani domu - a te najczesciej sa do znalezienia w necie w postaci skanow.
w tv to najczesciej ogladam dokumentalne filmy z YT lub jaka muzyke, a do tego nawet smartfon nie jest potrzebny :wink:

1 polubienie

ja Ci dam jakies TVPiS… :japanese_ogre:

1 polubienie

Koleżanka okonek da znać jak przypadkiem coś wyjdzie :joy:

tu nie ma miejsca na przypadek - wspolczesne zgranie domowej elektroniki jest faktem - czase cos bywa nikompatybilne - zwlaszcza na poziomie uslug oferowanych przez stacje telewizyjne i mozliwosci TVsmart.
ale pokombinować mozna zawsze.
ale lodowki podlaczonej do netu nie kupie. nie bedzie odbierac mi przyjemnosci robienia zakupow.
ale juz zdalnie uruchamiana pralka czy zmywarka? przy obecnym hiszpanskim systemie taryf za energie elektryczna nie byloby od rzeczy,

1 polubienie

Nawet w sklepie dla idiotów (MediaMarkt) nie kupisz lodówki podłączonej do internetu. Przeglądałem właśnie ich ofertę w internecie i dostępne są tylko lodówki z możliwością podłączenia do domowej sieci wifi. To od właściciela lodówki zależy, czy ją połączy z internetem, czy tylko pozwoli jej chłodzić piwo i inne wędliny.

Pralkę z możliwością połączenia z domową siecią posiadam. Rzeczywiście w aplikacji na smartfonie można ją włączyć i wyłączyć. W aplikacji jest też opcja zaprogramowania pralki, by ta zaczęła ustawiony proces prania o zadanej godzinie. Nie znalazłem jednak opcji, by pralka samoczynnie wkładała do bębna moje zapaskudzone gacie i po praniu je stamtąd wyciągała i rozwieszała. Czytanie plików .pdf też jest niemożliwe. :neutral_face:

.infolinia producenta milczy na ten temat.

1 polubienie

Mam dwa naturalne czytniki po obu stronach nosa.

5 polubień

Nie, ale interesuje mnie idea ekranu e-papierowego. To jest bardzo energooszczędny typ ekranu, bo energii elektrycznej on potrzebuje tylko do zmiany obrazu a nie do jego pokazywania. Dla oczów też jest dobry, bo on nie świeci ani nie migocze.

Co do samego czytnika, mam wobec nich obawę, że z nimi jest podobnie jak z kapsułkowymi ekpresami do kawy, czyli kupując ekspres danej marki, skazujemy się na kawę tego samego producenta. (Miej 100 telewizorów do oglądania 100 kanałów)

1 polubienie

Słucham książek . Jeżeli czytam to a pomocą pliku PDF na wszystkim na czym można …

2 polubienia