W demokratycznym socjalizmie, to nawet 3 dni pracy tygodniowo

wystarczyłyby, a nawet 2 dni, aby się ludzkości żyło atrakcyjnie w bajecznych, 50-milionowych HMP (Harmonijnych Miastach Pierścieniowych)? Atrakcyjnie byłoby też rozpatrzyć budowę w Polsce jednego, 100-, lub nawet 200-milionowego HMP.

Pytanie pod wpływem ogłoszenia Amazona w ramach artykułu o trzęsieniu Ziemi na Krecie.

Jak zaczynałem pracować zawodowo w latach 60.-ych, to dla rządzących marksistów był problem z wprowadzeniem wolnych sobót. No ale to było w czasach walki między kapitalizmem, a socjalizmem…

“demokratyczny socjalizm” :rofl:
Wiesz co to jest oksymoron?

3 polubienia

Demokratyczno-ekologiczno-efektywny socjalizm, to zgoda wszystkich na taki priorytet ustrojowy…

no to bierz sie za lopate i buduj…

1 polubienie

Dwa 200-milionowe HMP dla 38 mln narodu… to ma sens. :thinking:

4 polubienia

Wiesz, jak dużo się zmieniło w Polsce tylko za mojego, niecałego życia? Niejedną nowoczesną, wydajną elektrownię zbudowałem/liśmy… Teraz w mniej niż 20 lat, zbudowaliśmy efektywne drogownictwo…

Jedno 200-milionowe. Ma to taki sens, że możemy pomóc ludzkości rozwiązać jej problemy. Możemy być przykładem dla wszystkich. Jeśli nie pójdziemy drogą demokratyczno-ekologiczno-efektywnego socjalizmu, drogą solidarności i braterstwa, to ludzkość zostanie zmieciona z tej Planety.

Zaraz, zaraz, to po budowac HMP dla ludzi, jeśli ta ludzkość zostanie zmieciona z planety?

5 polubień

A siedmiomiliardowego się nie da? Albo lepiej na 10 miliardów mieszkańców takie miasteczko walnąć, co byłoby perspektywiczne?

3 polubienia

Nie liczysz zwierzaków i robactwa.

2 polubienia

Nie ważne dla kogo. Ważne że się buduje. Władze zazwyczaj tak robią :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Pewnie lepiej być zmiecionem w HMP niż w jakiejś marnej pipidówie… ? :shushing_face:

2 polubienia

Budowa HMP pozostawi po sobie olbrzymi ślad węglowy, potrzeba będzie miliony ton stali, cementu, pisaku, kruszywa i innych materiałów budowlanych, nie mówiąc o przewiezieniu tego wszystkiego i samej budowie. Przy takiej inwestycji, połączonej z wyburzeniem całej dotychczasowej zabudowy w obrębie HMP ludzkość sama się unicestwi. No ale nasz kolega powie: To jest do zrobienia, do załatwienia, ja to wiem a inni niech sie martwią jak to wykonać.

3 polubienia

Ty to wiesz i ja to wiem. I wiedzą to inni. A na sam pomysł HMP, spuśćmy już litościwą kotarę milczenia.

3 polubienia

I ślad wodny. Budowa takiego molocha zaburzyła by kompletnie gospodarkę wodną ziemi.
Na 100% wyginęły by miliony gatunków zwierząt i owadów a wiele roślin jeśli by nie wyginęło to zostało by poddanych wegetacji. Ale co my tam wiemy :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Zostanie zmieciona, jeśli nie pójdzie drogą solidarności, współpracy, braterstwa. Tak napisałem.

no to stawaj na czele tego marszu…
moze inni tez pojda?

2 polubienia

Przy efektywnym, przemyślanym podejściu, uzyskuje się większe efekty i mniejsze obciążenie środowiska, niż przy takim chaosie i bezmyślności, jakie cechuje obecną ludzkość.

CZy maszyny budowlane tez chcesz napędzać mięśniowo-wibracyjnie? :slight_smile:

1 polubienie