W jaki sposób można to zrobić?

Chciałabym sobie dorabiać ale jak chciałam założyć takie konto na PayPal żeby przez Internet mi przelewano za usługę to tam było, że trzeba wpisać NIP a żeby go mieć to trzeba mieć swoją działalność. Ale przecież nie będę zakładała działalności żeby robić parę jakichś ręcznie robionych bransoletek dla paru osób. Co byście zrobili? Najgorsze, że pare osób z internetu chce chcialo coś kupić a nie mialo jak mi przelac. Bo nie podam przeciez numeru konta.

zaloz konto pay Pal na karte kredytowa - ja tak mam i problemu z otrzymywaniem pieniedzy od osob prywatnych nie mialam.
tylko uwazaj, bo to co w Hiszpanii podciagane jest pod sporadyczna dzialalnosc artystyczna, w Polsce moze poleciec pod lupe fiskusa, zwlaszcza jak sie oglaszasz w necie.

2 polubienia

Jak zgłosi dochód to nic jej nikt nie zrobi.

1 polubienie

no wlasnie w tym problem… w tym kraju to tak jest wlasnie. Chyba wlasnie nie moge sobie w taki sam sposob jak w Hiszpanii

Ale jak mam zglosic? To musze miec dzialanosc i mi zapitola z podatku

Nie rozumiem dlaczego nie możesz podać numeru konta. To przecież nie jest rzecz tajna ani niebezpieczna. Konta wszystkich firm są jawne. Nikt ci na konto nie wejdzie znając jego numer tylko.

2 polubienia

W Polsce jest to mozliwe.
No i trzeba miec firme, zeby konto firmowe zalozyc.
Natomiast pojedyncze wyroby mozna wystawiec do sprzedazy na allegro czy podobnej platformie i wtedy mozeszprzyjmowac platnosci przez PayPal, karta lub platne przy odbiorze. placac kopytkowe za obsluge finansowa.
Pojawia sie tych platform coraz wiecej i to miedzynarodowych, wiec trzeba sie rozejrzec, ktora bylaby najodppwiedniejsza.
A podatek to juz wykazanie przychodu w deklaracji.

Przecież na PIT-ach jest miejsce na “inne” dochody…

1 polubienie

Ciągle tak miałam wpajanie. ,Nie daj Boże podawać numer konta. To niebezpieczne!

1 polubienie

To zaloz konto tylko na tego rodzaju transakcje. Poradzic jaki, zeby oplaty nie zjadły zysku? U mnie reklamuje się ING

2 polubienia

Można tak jak pisze @okonek. W obecnych czasach mało kto ma tylko jedno konto. Koszty prowadzenia konta nie zawsze są wysokie.

2 polubienia

Numer mojego konta, które mam w ING w Holandii zna ponad 30 osób, a u mnie w komputerze też tyle mam kont obcych prywatnych. Jak komu kasę przesłać bez znajomości numeru konta i odwrotnie?

Ociec Tadeusz też upublicznia nr konta i jakoś krzywda się nie dzieje.

2 polubienia

Tee… @ZiraaeL za takie profanacje marsz mnie do kąta…, tfu…, do konta mało być… :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Ale do rzeczy, bo dziewczyna się zamota.

W każdym cywilizowanym kraju jest coś takiego jak kwota wolna od podatku.
Sprzedaż kilku bransoletek nie powinno drastycznie powiększyć Twoich dochodow, co nie przełoży się na naliczenie dodatkowego podatku.
Dobrze, gdybyś udała się do Urzędu Skarbowego i zapytała do jakiej kwoty możesz zwiększyć dochody tak, by nie został naliczony dodatkowy podatek.
Nie musi to być oczywiście US, bo tam spędzisz pół dnia i wyjdziesz głupsza niż weszłaś. Możesz spytać ksiegowego bądź doradcę podatkowego.

Konto PayPal. Mam od dawna i jakoś przy rejestracji nie było wymogu podania NIP (Numeru Indentyfikacji Podatkowej).
Skoro nie prowadzisz żadnej działalności gospodarczej, to takiego numeru nie masz.
Może weszłaś przy rejestracji na rejestrację firm, a nie na rejestrację osób indywidualnych. Sprawdź.

Nie wiem ile masz lat, ale od niedawna w Polsce osoby, które nie ukończyły 26 lat, zwolnione są z podatku dochodowego.
Jest w tej ustawie kilka kruczkow, na które trzeba uważać, ale to też możesz omówić z księgowym lub doradcą podatkowym.
Za 15 min rozmowy nie powinni naliczać żadnych gratyfikacji.

Konto bankowe.
Niepotrzebnie się obawiasz upublicznienia numeru swojego konta. Ktoś Ci bzdur nagadał.

1 polubienie

Nie wiem, czy jestem godzien udać się do konta o.Tadeusza.

1 polubienie

Ale, grzeszniku, w kącie postojać możesz… :stuck_out_tongue:

Jaki grzeszniku? Wypraszam sobie.

Nie dalej, jak przed chwilą, wyspowiadałem się wirtualnie na stronach Radia M.
Dwie dychy co łaska wpłaciłem, choć pięć żądali.

(ale z tego wyspowiadam się następnym razem, korzystając z innego IP)

.zawsze tak robię. 3 dychy do przodu.

1 polubienie

Oszukujesz ojca R. A swoją drogą, to ciekawe, kto temu pedałowi dzieci narobił? :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Tylko ja się boję, że ktoś mnie może podpier… i potem będę miała problemy, że mi ludzie płacą na konto bez opodatkowania.