W jaki sposób słuchacie radia?

Witam. Rzadko jeżdżę samochodem, więc też i rzadko słucham radia, ale ostatnio postanowiłem rzucić uchem na ten świat. Zastanawia mnie, w jaki sposób inni ludzie słuchają radia? Przez fale radiowe czy przez internet? Jeśli przez internet: przez strony internetowe czy aplikacje? Przez dedykowaną stronę/aplikację czy przez stronę/aplikację, która gromadzi wiele różnych stacji?

Jak często i w jakich okolicznościach słuchacie radia?

Możecie też napisać, jakie są Wasze ulubione i polecane stacje? Możecie też wyrazić opinię o DAB+? Czy czekacie na cyfryzację radia (DAB+)?

2 polubienia

Radio jest moim nieodłącznym towarzyszem w kuchni, jak do niej wchodzę zaraz odpalam :grinning:
W lapku mam screamer radio tam jest masa stacji radiowych od zatrzęsienia.
Najczęściej słucham Trójki niekiedy RMF MAXXX.

1 polubienie

Radia slucham wylacznie w lazience, zeby sie przy kapieli nie nidzic. I mam nastawione na zlote przeboje…

1 polubienie

DAB+ to g…
Kraje które to zrobiły zabiły muzykę w radiu…
Dlaczego?
Teoretycznie jakość może być lepsza ale… stacje kupują najtansze nadajniki i puszczaja muzę w najgorszej mozliwej jakości…
Tak to wygląda u zamozniejszych. U nas nie będzie lepiej…

1 polubienie

Jesli slucham,slucham TYLKO i WYŁĄCZNIE,Trójki.
Z biegiem lat,radio i jego rola bardzo sie niestety,zmieniło.Kurs na szczeniactwo zrobił swoje i doczekac sie gdzies reportażu,graniczy z cudem…Powiesci w wydaniu dzwiekowym tez nie uswiadczysz…
Pozostaje wiec muzyka i lawirowanie aby uniknac polityki…
Dlatego głównie slucham wieczorami gdy są audycje autorskie lub transmisje koncertów.

2 polubienia

Ponoć cyfryzacja radia jest spóźniona w takim sensie, że w dzisiejszych czasach ludzie łączą swoje smartfony z radiem samochodowym, a w smartfonie można włączyć, co się chce, w tym również i radio przez internet. Nawet sam samochód może mieć aplikacje radiowe.

Cyfrowe radio ma być o tyle lepsze, że ma być więcej stacji, a to rodzi nadzieję, że pojawią się stacje specjalizujące się w jakimś gatunku muzycznym. W internecie są właśnie takie stacje.

Też postanowiłem dać szansę tej stacji i leci tam całkiem dobra muzyka :wink:

1 polubienie

Tylko spotify premium.
Tradycyjnego radia nie słucham z powodu reklam. Lubiłem Złote przeboje.
Jeżeli mowa o apkach radiowych to fajna jest Replaio

2 polubienia

Ja zwykle w jakiejś komunikacji zbiorowej, czyli jadąc autobusem itp. Czyli radyjko samochodowe.
Czasem, jak za długo jestem sama, włączam sobie radio, żeby coś do mnie gadało, bo inaczej dostaję pier…olca, a sama muzyka bez normalnych słów wtedy nie zaspokaja wszystkich moich potrzeb :wink:
I wtedy to z telefonu, z aplikacji, na słuchawkach.

1 polubienie

Przynajmniej moge pospiewac w wannie! :sweat_smile:

1 polubienie

Słabszy odbiór może mieć też związek, że urząd (w Polsce KRRiT) udziela zezwolenia na słabszą moc.

DAB to radio cyfrowe.
Albo jest albo go nie ma… system zero-jedynkowy…
Ale można muzę puszczać w jakości 32 kbps, można i 256 kbps.
Niezła jakość jest przy 128 kbps ale mało która stacja takie parametery oferuje.
A bardzo dobrze jest przy około 200 kbps. Doskonale przy około 300 kbps.
By było zabawniej przez sieć zazwyczaj jest oferowana lepsza jakośćniż nadawana przez DAB.
W sumie nie ma sensu kupować odbiorników DAB oraz zadawać i zaśmiecać eter jeśli przez sieć można mieć lepszą jakość…

1 polubienie