W jaki sposób sprawdza się poziom białka w produktach spożywczych?

Jak w pytaniu. &&&&&

Jak cos z tego zrozumiesz? Bo ja zarejestrowalam tylo, ze sie da :stuck_out_tongue_winking_eye:

Chemia organiczna nigdy nie byla moja kategorią “ulubione”, ale moge domniemywac, ze są to badania chromatograficzne na odpowiednim sprzęcie.

2 polubienia

Laboratoryjnie.

Nie trzeba sprawdzać tego białka.Samemu wystarczy wypatrzeć zwierzynę,zasadzić się i ubić…no i na sto% będziemy wiedzieli,że białko jest.
:drooling_face:

1 polubienie

Problem w tym, że zawartosc protein w zwierzynie rzadko przekracza 20%, a w innych produktach jest ich znacznie mniej.
Jak chcesz dużo to preparaty i suplementy bialkowe rodem z apteki :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

1 polubienie

Z apteki za te preparaty to ja podziękował :wink:
Jakoś sobie poradzę(chyba) “normalnie” sie żywiąc.

1 polubienie

Mozna na tofu i innych strączkowych. Tylko wtedy jednak apteka się klania, bo dieta tylko bezmiesna wegerarianska moze az tak nie, ale czysto wegańska suplementacji nikroelementow, niektorych zwiazkow niezbednych do prawidlowego dzialania organizmu w tym witaminowej wymaga.
A niedlugo przyjdzie kotlety z szaranczy wcinać, bo przy tych zmianach klimatu o nia bedzie latwiej niz schabowego
A swoją drogą to owady moga wchodzic w sklad diety wegetarianskiej? Bo wegańskiej to chyba nie? Ale taki patyczak?

Mozna z jakąś gałązka pomylic. Czy korzonkiem?

2 polubienia

Patyczaki bardzo smaczne są.Na patelenkę go.Lekko podrumienić i gościom zamiast słonych paluszków można podać.
O diecie wegańskiej i wegetariańskiej dużo nie wiem bo niedawno się dowiedziałem z netu,że jestem semiwegetarianinem :wink: a do tej pory nie wiedziałem,że takie coś jest…

1 polubienie

tych diet jest tyle, ze można się pogubic.
Weganin nie jada niczego co nie jest rośliną lub grzybem. Lub preparatami z nich.
Dziela sie na tych co na surowo i poddane obrobce termicznej.
Poza tym występują owocozerni, korzonkozerni i grupa usiłująca udowodnic, ze da się żyć energią słoneczną (swietlisci trafiają się glownie na YT)
Wegetarianie czesto dopuszczają nabial - produkty mleczne, jajka.
Najmniej wymagajaca grupa pozwala na spozywanie robaczków lub ryb.
Ogolnie najbardziej restrykcyjni sa weganie, niestety mocno nieekologiczni, bo rzadko ich obchodzi niszczenie srodowiska naturalnego (dla innych gatunkow podobno tak bronionych zwierzatek) w celu uzyskania terenów uprawnych niezbednych dla ich kaprysów zywieniowych.

4 polubienia