W jakim "stanie" jest tolerancja w... stanach?

I dokladnie dlatego jestem zawzietym wrogiem filozofii multi kulti.Kazda mniejszosc,czy to Chinczycy czy Eskimosi czy mafia albanska czy mafia wietnamska,zawsze bedzie tworzyc swoje"chinatown" i nie ma mowy o jakiejkolwiek wspolnocie.
Co zreszta widac na ulicach od zawsze.

3 polubienia

Chinczykow to z Murzynami nie porownuj. Nie ta liga.
Ale fakt, roznice kulturowe to juz masz na poziomie czesto jednego kraju - tam gdzie homo sovieticus nie zaoral jest to widoczne, ale jesli ma sie wspolne pochodzenie kulturowe - tak jak Europa w duzej czesci jest spadkpbierczynia imperium rzymskiego? Jeszcze wspolny jezyk sie znajdzie.:wink:
A tak na marginesie? Jak tam na nowych smieciach? Bo zdaje sie polskie multi kulti tez sie nie sprawdzalo?

2 polubienia

Nie no,to jest oczywiste!
Kiedy wynajmujesz dom z Ukraincem czy Rumunem,moga byc klopoty jak zle trafisz ale generalnie,nie ma wielkich roznic.
W Huntingdon mieszkalem pol roku z Francuską,Czeszką,Polakiem i dwojką Anglikow.Odstawal Polak ktory nie znal jezyka :exploding_head: ale poza tym,bylo jak w rodzinie.Nawet pojawienie sie rumunskiej rodzinki[2+1] nic nie zepsuło.
Ale to jest mniej wiecej,ten sam tygiel kulturowy w ktorym jedynym problemem bywa spadek po komunie lub czasem balkanskie odmiany"macho".Cywilizacja zachodnia,Europa…Jak zwal tak zwal ale to nie jest zaden problem.
Problem sie pojawia gdy zjawia sie murzyn ze swym brudem i lenistwem lub muslim ze swa nienawiscia i sklonnosciami do dyktowania wszystkim jak ma sie zyc bo inaczej obraza lub rasizm.

2 polubienia

Najgorzej to jak czarny muslim :joy::joy::joy:

Trump właśnie jak wracałem do domu postanowił w swoim wdzięcznym stylu zaognić sytuację i wysłać na ulicę wojsko. Coraz lepiej.

2 polubienia

Malo ciekawie to sie rozwija.
Czyzby amerykanskie filmy o amerykanskiej, miejskiej apokalipsie nie byly az taka fikcja?

1 polubienie

Taka sytuacja.

W koncu jedna wojne domowa juz mieli…
A malo kto chce nastepnej

1 polubienie

W sumie Amerykanie to specyficzny naród. Kiedyś rozmawiałem z chłopakami o dostępie do broni, chyba zaraz po tej masakrze w Las Vegas. W zasadzie 100% rozmówców stwierdziło, że śmierć 3-4 osób na 100,000 to mała cena za możliwość wzięcia spraw w swoje ręce i obalenia rządu, gdy zajdzie taka konieczność… :wink:

2 polubienia

Wam się @Szczery_do_BULU obalenie rządu marzy… :crazy_face:

2 polubienia

Podnoszenie ręki na socjalizm! :rofl: :rofl: :rofl:

2 polubienia

Jedynie słuszny… :grinning:

2 polubienia

Jakoś nie widziałem zamieszek na świecie po tym jak polska policja usmażyła paralizatorem niewinnego chłopaka… Wszędzie na świecie zdarzają się przypadki przekroczenia uprawnień przez policjantów ale jakoś tylko czarni maja z tego powodu wytłumaczenie do rabowania sklepów i palenia mienia innych osób. Niech Ameryka dziękuje Bogu ze maja Trumpa za prezydenta a nie jakiegoś pizdusia bo niedługo to biali będą nosić czarnym teczki i jeździć na tylnich siedzeniach w autobusie.

2 polubienia

Polska policja boi się używać broni. Jak użyje to jest afera na całą Polskę czy nie przekroczono uprawnień.
Policja w USA jest ostrzejsza. Są szkoleni tak by jak najszybciej okiełznać napastnika. Może to dlatego że cywile posiadają tam broń. W USA trzeba wiedzieć jak rozmawiać z policjantem by wszystko skończyło się dobrze. Wskazany jest uśmiech, szacunek i hasełko w stylu “panie władzo mam problem…”
Inaczej kulka.

2 polubienia

W USA jest po prostu inne prawo użycia broni niż w Polsce, największy problem naszej policji jest taki ze zatrudniają osoby które na widok agresywnej osoby wyciągają broń palną bo wiedza że nie są w stanie obezwładnić go używając innych środków przymusu bezpośredniego. Jest to wynikiem przyjmowania do Policji lalusiow i kobiet które na wstępie są już faworyzowane chociażby poprzez inne testy sprawnościowe które notabene są coraz łatwiejsze każdego roku.

2 polubienia

System szkoleń.

Jak czarnego nauczysz, ze nie kolor skory jest wyznacznikiem jak daleko ewolucja oddzielila czlowieka od galezi na ktorej ciągle siedzi?
Cos mi sie gdzies obilo o uszy (raczej wzrok) w hiszpanskojezycznych newsach, ze nieboszczyk byl niezle nafaszerowany amfa czy jakas pochodna?
A, ze policja przesadzila? Brak wyszkolenia.
Czasem mam wrazenie, ze jest jakas grupa ludzi swietnie zyjaca na bakier z prawem i czekajaca na jakikolwiek pretekst, zeby tluszcze na ulice wypuscic.
Wywolac zamieszki. Niedawne marsze Latymosow na USA tez zaliczam do tej kategorii.

3 polubienia

No przesadziła.
Na konflikt nałożył się też kryzys covidowy i bezrobocie.

1 polubienie

Ja mysle, ze bezrobocie amerykanskie, a przynajmniej podejscie do tego bardzo rozni sie od europejskiego. Ale na pewno kryzys covidowy tak - przychodzi taki etsp, ze ludzie przestaja sie bac niewidzialnego przeciwnika bo maja innego w zasiegu wzroku.

1 polubienie

Trump nie daje rady w takich sytuacjach. Rozwali to wojskiem i godziną policyjną. Gniew będzie tłumiony ale będzie. Skorzystają demokraci w czasie kampanii.