W kapitalizmie nie opłaca się utrzymywać przy życiu niepracujących seniorów,

aby młodzi na nich pracowali. Słusznie? (My z @elsie mamy po 72 lata).

  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie na ten temat

0 głosujących

1 polubienie

juz o tym na forum bylo.
kazdy kraj ma swoja filozofie walki z koronkowym - przeciez teraz nie powiedza, ze brakuje im miejsc w szpitalach i respiratorow.
zaden Szwed nie chce przyjac do wiadomosci, ze cudowne, opiekuncze panstwo socjalne to juz pare dekad temu stalo sie przeszloscia.

3 polubienia

Popieram eutanazję jako przerwanie długotrwałej, uporczywej terapii. Pandemia zmusza do trudnych wyborów. Szczególnie wtedy kiedy brakuje sprzętu.
Nie wiem jak wygląda demografia w Szwecji. W Polsce seniorów/emerytów jest zdecydowanie więcej niż osób w wieku produkcyjnym. Za kilkanaście lat nie będzie emerytur po prostu. Albo będą głodowe. A przed nami recesja.

2 polubienia

Ja mogę być nauczycielem mądrzejszym od całej ludzkiej nauki. Pozbycie się mnie byłoby wielką stratą dla wszystkich, choć credo swojej filozofii już wyłożyłem.

Sam w końcu umrzesz. Jak każdy z nas. Proponuję byś zaczął pisać ewangelię.

3 polubienia

ewangelie pisali uczniowie
ja bym proponowala uczniow z kajecikami sobie zorganizowac poki czas.

1 polubienie

12 uczniów do spisywania nauk. A potem idźcie i głoście.
Tylko niech jakiegoś judasza nie zwerbuje.

2 polubienia

tak minimalistycznie - tylko dwunastu?

Każdy pójdzie w inną stronę i będzie głosił nauki harmonijnego mesjasza.

1 polubienie

W dobie informatycznej mesjaszowi jest nieporównanie łatwiej, niż OZYRYSOWI i JEZUSOWI.

:rofl: :rofl: :rofl:
zalezy od moderacji :wink:

2 polubienia

Lepiej jednak dać pamieć usb uczniom by ją zabezpieczyli i powielali ich zawartość. Chmurę mogą zhakować. Ucznia silnej wiary nie złamią nawet podczas tortur.
Uczyń z swych nauk wirusa komputerowego. Niechaj rozejdzie sie po całym globie. Zatrzymaj system. Nowe otwarcie. Przebudzenie.

na dzien dzisiejszy to mi wystarczy “nowa rzeczywistosc” ta powirusowa. cholera czlowiek czuje sie jak przestepca probujac glebiej odetchnac :laughing: :laughing: :laughing:

Zrzućmy maski. Odetchnijmy starym dobrym pyłem zawieszonym.

3 polubienia

Informatyka to tylko narzędzie. Swój oświecający światopogląd ułożyłem sobie przed epoką informatyczną, wykorzystując obserwacje, przemyślenia i mądre książki. Tak że informatyka do szczęścia nie była mi niezbędna, może bardziej dla rozrywki.

@harmonik Nie wiem jak wyglądało życie tych staruszków… Wiem że ma ja ciotka miała 68 lat, leżała pod aparaturą kilka tygodni (poważne zapalenie płuc). To było 3 lata temu. Błagała żeby ją odłączyć - zanim umarła. Myślę że ucieszyłaby się z takiej morfiny…

4 polubienia

Młodzi to niech zapracują na siebie by senior nie musiał sponsorować młodego życia. Ten senior w swoim życiu zarobił na siebie i teraz państwo mu to oddaje pomniejszone o podatki - taki mamy system w kraju. Nie ma nic za darmo w życiu czy się podoba czy nie. Gdyby ten senior sam decydował co zrobi z swoimi pieniędzmi które wypracował do czego ma prawo, a państwo go okrada na potęgę rożnymi podatkami dodatkowymi od usług czy towarów zabierając mu ok. 40 % ze swych zarobków netto, to byłby bardziej samodzielny bez potrzeby pomocy kogo kolwiek. Senior utrzymuje kilka osób a nie odwrotnie. Ten senior czy zarobi mało czy dużo to zawsze straci bo tak działa rachunek w ekonomi - u seniora zysk nigdy nie powstanie

4 polubienia

Wystarczy nie kraść to wystarczy na wszystko. hm w teorii państwo prawa i sprawiedliwości, praktyka pokazuje odwrotność

3 polubienia

Mama dostawała morfinę w tabletce przy sepsie 2 lata, potem jej zamienili na tę w zastrzyku i musiałem ją kłuć przez 3 lata, po szpitalu sam siebie kułem przez 6 miesięcy by paraliż ustąpił, i ja głupi wtedy zrezygnowałem na rzecz Ketonalu 150, a tu już powrotu nie było

1 polubienie

No i trzeba Marię Magdalenę… :rofl: