W końcu miałem okazję zobaczyć film Kler

Ok. Ale to co tam według nas było zostawmy dla siebie XD

Bardziej przemawia do mnie obraz Sekielskiego.

1 polubienie

Dokładnie. Dla mnie to nie był czysty wypadek ale okoliczności są dziwne

Do mnie też. Dlatego wyłączyłem po 30 minutach XD

Gumowy dlaczego piszesz post po czym kasujesz i nowy wpisujesz? Taki sam!

Ksiądz. który udzielał mi ślubu był alkoholikiem i hazardzistą. Oprócz tego był wspaniałym i pomocnym człowiekiem. To są tylko ludzie. Na bazie własnych doświadczeń mógłbym powiedzieć, że połowa kleru to alkoholicy i hazardziści, bo tylko dwóch przedstawicieli stanu duchownego znałem osobiście. :smile:

Ten film nie był oderwany od rzeczywistości, jest po prostu pewną zamierzoną hiperbolą. Nakręconą prawdopodobnie dlatego, że KK jest mistrzem chowania głowy w piasek i zamiatania własnych problemów pod dywan.

5 polubień

Dwa mi się dodał takie same przez problemy z zasięgiem chyba

No oki naprawiłem twój błąd

Kiler… bardzo dobry film :wink:

Poważnie. Kler to znakomity film, który w każdym normalnym kraju wstrząsnąłby posadami kościoła i tymi którzy to kryli. Do tego wstrząsający dokument Sekielskich jako uzupełnienie faktograficzne. W Polsce jest jednak teflon, więc po wszystkich spłynęło.

Nie wierzę że tak szybko udało im się zdusić prawdę. Kilka wyrazów troski i żalu… podziękowań… i nic. Biskupi pedofilów obrońcy śmieją się w kułak. Scena w której przeglądają gazety i nic w nich nie ma… stała się proroctwem… Patrzcie maluczcy… Kler górą… pod ramię z politykami.

5 polubień

Ale ten film nic nowego nie pokazał przecież… Kto miał w głowie taki obraz kościoła to ma i po filmie… A są jacyś ludzie którzy nie wiedzieli o takich ksiezach a oglądając film zmienili swoje nastawienie? Wątpię… Więc jak miał wstrząsnąć… Nie był filmem dokumentalnym więc mogli tam jeszcze dołożyć jakieś cpanie albo coś…

Film był tylko potwierdzeniem.

Oglądałem botoks Vegi. Też dobry ale zamiast księży są lekarze xd

I to też jest prawda. Ale podobnie z wieloma branżami jest. Firma w której pracowałem poprzednio…
Pisz cynkowane ogniowo uja się zorjentują.

Bo to jest tragi-komedia.
Również uważam że nie piętnuje kościoła. Wręcz przeciwnie pokazuje, że księża to tylko ludzie.

3 polubienia