W kwestii pochodzenia Księżyca, to bardziej wierzycie naukowcom,

że wziął się on, taki okrągluśki, z uderzenia czegoś potężnego w praZiemię, czy mnie, że Ziemia go urodziła stosunkowo niedawno, a teraz już rodzi jej Drugi Księżyc?

  • Bardziej wierzę naukowcom kapitalizmu
  • Bardziej wierzę poglądom harmonika
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie na ten temat

0 głosujących

A to nie Ksiezyc urodzil Ziemie i teraz taki bledziutki?

3 polubienia

Bardzo prawdopodobne, że to Ziemia urodziła Księżyc, ale nie “całkiem niedawno” tylko “bardzo, bardzo dawno temu”. Gdy formował się układ słoneczny, prawdopodobnie chmury pyłu i gazów, wówczas jeszcze nietrwale związane rozdzieliły się na dwie części, z większej powstała Ziemia, a mniejsza z czasem uformowała się w jej satelitę.
Natomiast o żadnym “rodzeniu” kolejnych satelitów przez ciało niebieskie, które jest lita bryłą nie ma mowy. Możesz włożyć to między bajki. Planety i księżyce dzielą się we wczesnym stadium ich rozwoju, gdy są jeszcze kulami gazu, bądź lodu.

5 polubień

Nie do konca to prawda - ale jezeli jest to odpowiedz na powyzsze pytanie to moze byc

1 polubienie

Albo cos w nie walnie, nie mozna wykluczyc, ze pas asteroidow byl kiedys planeta.

1 polubienie

Będziesz miał duże szanse doczekać tego znaczącego wydarzenia, wtedy się przekonasz, kto miał rację.

A taki mechanizm podobałby się, że Ziemia wsysa wszystkie wody, zamienia je w swym gorącym wnętrzu w parę, i pod jej ciśnieniem wystrzeliwuje jej Drugi Księżyc?

Nie podobałby sie. Po co Ziemi drugi Księżyc?

Rodzeństwu będzie raźniej, zresztą teraz już musi go urodzić, chyba żeby mnie wybrano na Głównego Doradcę Ludzkości, wtedy Ziemia mogłaby ten poród opóźnić o kilka, kilkacaście wieków…

Masz wielką moc, skoro potrafisz sterować planetami. I pomyśleć że inni, podobni tobie uważają się tylko za Napoleonów :slight_smile:

2 polubienia

Nie zależy mi, aby ten patologiczny, barbarzyński, totalnie ogłupiony gatunek ludzki - z podobnymi tobie na czele - nie zaginął, jeśli nie zechce mnie posłuchać.

Naukowcom.

1 polubienie

W kwestii pochodzenia Księżyca wierzę tylko naukowcom.

2 polubienia

A ci twierdza, zewszechswiat jest bardziej skomplikowany niz mozna bylo przypuszczac.

1 polubienie

Dla ludzkiego umysłu, bardzo niepomiernie skomplikowany.

2 polubienia

@okonek
@birbant
Ale jaki ciekawy!!!

1 polubienie

O księżycu zapodam Herbertem:

“Wiosna słowiki, gwiazdy jak byki.
Księżyc, że choćby w mordę dać.
Życie człowieka w przestrzeń ucieka.
I jak tu nie kląć ku**wa mać !”

6 polubień