W tym szaleństwie jest metoda?

Izrael zaczał od Gazy, przyszła kolej na Liban, w nocy zatakowali Jemen i cele w Syrii.
Teheran na razie siedzi cicho, ale co kombinują?
Konflikt lokalny przestał być lokalnym, czyżby szykowała się wojna o Afryke i powtórka z rozrwki na Środkowym Wschodzie?
Psiakrew tam też atomówkę mają?
Szyici są w islamie jednak religijną mniejszoscią (ok. 15%), Hezbollah to sieć ponadpaństwowa, lepsza od Al Kaidy. Aczkolwiek jako oficjalna siła polityczne działa tylko w Libanie, to faktycznie kontroluja pod wzgledem ideologicznym i gospodarczym te strefy, ktore teraz atakuje Izrael. Resztę uzupelniaja Hutu. Czyli Jemen.
A Iran uzbrojony po zęby i nie ma oporow etycznycjh w razie użycia broni chemicznej. Już ją na swioch
immani przetestowali, pewnie tojakaś środkowowschodnia tradycja, bo Husajn też używał?
W każdym razie wolałabym nie być w skórze Ukrainców, będą problemy z pomocą dla nich.
I problem dla NATO, jak utrzymać
ruskich w defensywie? Kwestia ile zapasów ma Izrael? Bo nawet USA ma określone moce przerobowe.
A dodac trzeba miliony uchodźców, ktorzy tsk naprawde nia za bardzo maja gdzie uciekać? I ciagle niestabilna sytuacje w Sahelu, gdzie ruscy maja coraz wieksze wplywy? Czarny Ląd? Czarno to widzę…

Syria,Liban,Gaza,Jemen to Afryka???Od kiedy???
I po raz kolejny…To nie Izrael zaatakował! Izrael kolejno ODPOWIEDZIAŁ!
Skoro szanujemy wysilek obronny Ukrainy to bądzmy do licha wreszcie konsekwentni!
Izrael odpowiada nie tylko na zbrodnie z 7 pazdziernika 2023.Odpowiada także na nieustanne ataki Hezbollachu i dążacego do"fuzji"z onym,Hamasu.
I jest to juz w tej chwili dmuchanie na zimne.Oczywiście wzmacniane przez twardogłową retorykę,jak to w polityce.Ale Izrael nie ma wyboru.
W żadnym innym miejscu na świecie,mapa tak wyraznie nie pokazuje,dlaczego.Mikroskopijne panstwo,ze wszystkich stron otoczone terrorystami,bandami zbrodniarzy żyjących jedynie z wojny jak ci jemeńscy Huti.Huti nie Hutu.Ci są w Rwandzie i Burundi.
Fakt,Husajn mordowal chemią całe wsie lub oddawał w ręce synalków-zwyrodnialców.Niemal dokladnie tak jak Kadafi.
Uchodzcy mieliby gdzie uciekać gdyby ich bracia w wierze postepowali jak my wobec Ukraińców!Ale to inny świat.Ofiary służa jedynie za mięso armatnie lub jako karta przetargowa wobec pożytecznych idiotów w onz lub tzw. opinii publicznej.Dokladnie tak jak robił to Hamas,czyniąc z ludzi żywe tarcze.

sorry jesli tak to zrozumiales, moj szkolny blad, ze nie sprecyzowalam tylko przeskoczylam z Bliskiego wschodu do Sahelu w opisie - ten Czarny Lad dotyczyl oczywiscie tego drugiego.
co do reszty za chwile.

1 polubienie

dobra Huti, u mnie pisza czesto Hutu. stad blad.
co do Izraela - moze ujme to inaczej - wreszcie zaatakowal nie tylko sie bez przerwy broniac.
podobno najlepsza forma obrony…
Zywe tarcze z ludnosci cywilnej to od lat specjalnosc “bojownikow” nie tylko z Hamasu. specjalisci od chowania sie za kobiety i dzieci, zawsze babe mozna kupic nowa i dzieci narobic…
tez ich delikatnie mowiac nie lubie.
zastanawiam sie tylko jak to sie potoczy dalej, bo tam jest za duzo graczy przy stoliku? to juz takie rozwazanie bardziej szkielkiem i okiem niz sercem. tych placzacych matek to czesto mi nie szkoda, jak sobie synusiow wychowaly tak maja- ale i tam porzadni ludzie w nieodpowiednia rzeczywistosc wrzuceni sa.
co do braci w wierze??? kolego nie rozsmieszaj mnie w przypadku islamu? tam schizma zaczela sie w chwili smierci Mahometa, jak hieny sobie do gardel skoczyly i trwa do dzisiaj.
chyba nie bylo krwawszej wojny miedzy dwoma krajamu (bo swiatowe to inna pólka) w XX wieku jak Iran - Irak? a i nie wiem czy secesyjna w Stanach nie byla mimo wszystko lagodniejsza pod wzgledem zjadlosci i fanatyzmu?
mam nadzieje, ze te iranskie imamy jednak skoncza na pokrzykiwaniu i rzucaniu klątw? i niestety produkcji uzbrojenia?

1 polubienie

Izrael stał się zbyt pewny siebie. Walka na 2 fronty może być zgubna. Iran ma lub będzie miał atom.

To był oczywiście sarkazm z “braćmi w wierze”.Tam przecież nie tylko terroryści dyktują warunki ale i szkoły koraniczne w rękach tak sunnitów jak i szyitów.
I nie było gorszej wojny od iracko irańskiej.Takiej właśnie gdzie połamano wszystkie prawa miedzynarodowe,z tymi tyczącymi broni chemicznej na czele.
Póki sowieci nie maczali swych macek,polskie radio pokazywało nieskrępowane,jak znakomitych dziennikarzy mieliśmy…Doniesienia z tej wojny,mam w uszach do dzisiaj i być może dlatego byle strzelanina nie robi na mnie wrażenia.Wszelkie wyobrażalne zbrodnie na jeńcach biły na głowe pózniejsze al kaidy,choćby z uwagi na masowość…
Wojna secesyjna,mimo iż domowa to rozdzial jednak zamkniety po paru latach.Pełen przelanej krwi ale też niczym nie wyróżniający sie w temacie zbrodni przeciw ludzkości.Pod tym względem,puszczone samopas czyli krótko mówiac,daleko od Waszyngtonu,jankeskie armie,mają więcej na sumieniu wobec Indian.I to znacznie więcej.Tym bardziej że trwalo to niemal dokładnie 100 lat.

1 polubienie