Warta Poznań powoli wraca na swoje miejsce!

Te trzy ikonki to placz ze smiechu
Siedze na beczce prochu

Obilo mi sie o uszy nazwisko Szymury.Dobrze znalem jedynie Polusa,glownie z uwagi na turniej o zloty pas,jego imienia.Malo…
Z drugiej jednak strony,sekcje rozwiazano na pare miesiecy przed mym narodzeniem…A zycie nie stalo w miejscu.Nawet teraz wbrew pozorom,nie stoi.
Jednak data ktorą podałeś…
Warta powstala 15.06 1912 roku.

1 polubienie

Aleksander Polus po kilku miesiącach trenowania miał być zwolniony z klubu, bo niczego nie umiał się nauczyć. I nie byłoby czempionatu europejskiego, żeby w klubie nie pojawił się Feliks Stamm. Obserwował “antytalenta”, a następnie poszedł do kierownictwa klubu i powiedział, że zajmie się nim osobiście. Zgodzono się na to i Polus po pół roku trenowania ze Stammem rozdawał rówieśnikom w klubie sparringi na klęcząco.

Zgadza się, że sam klub powstał dużo wcześniej, ale sekcja boksu została otworzona w podanej przeze mnie dacie. I tu musiałbym przedstawić początki polskiego boksu, skąd się wziął i dlaczego. Ale to przy innej okazji.

1 polubienie

W każdym razie dzieki i moje uznanie!
Swoją drogą…Jesli takie rzeczy dzieja sie w bibliotekach i to jak widać,od dawna,to mozna dojść do strasznych wniosków,dotyczących naszej cywilizacji :thinking:

1 polubienie

Tak. To jest bardzo smutne. Nikt tego nie czytał, nikt się tym nie interesował, ale, jak się czyta w necie komentarze w takich tematach, to sami “mędrcy” i nikt nie wie lepiej od nich.
Dla przykładu, wczoraj wyłapałem takę rewelację, że Tusk wprowadził konkordat w Polsce.

1 polubienie

Niemal kazdy dzien przynosi kolejne dowody na to ze internetowych mędrców należy sie bezwzglednie wystrzegać a niekiedy przydaloby sie ich zwalczanie.Tyle ze to juz chyba teraz walka z wiatrakami…

1 polubienie

Kiedyś papier przyjmował wszystko, dziś internet. I nic na to nie poradzimy.

Kiedy planujesz następny quizzz? Bardzo je, te lubię Twoje quizy.

2 polubienia

W przyszłym tygodniu :slightly_smiling_face:
Nie moge sie zdecydowac na temat…
Spokojnie.Tylko niech sie u mnie w pracy uspokoi bo na razie jest pandemiczny szum…

2 polubienia

Mogę wejść w słowo?sporo bibliotek spłonęło wcześniej

Pandemia zamienia sie w histerie tłumu

Raczej w glupote kretynów.
Po raz pierwszy u mnie w pracy jest 2 chorych.Dotad bylo 6 ale w innych budynkach…
Jest stan takiego zaostrzenia ze bede szczesliwy jesli utrzymam prace.
A płaskoziemcom dobrze radze żeby mi w droge nie wchodzili na forum,bo zakłóce Ci spokoj w taki sposob ze wyślesz mnie na banicje.
Moja cierpliwość sie kończy.Dzisiaj mialem leciec do domu…Zamiast tego mam strzepy urlopu a jutro musze iść na zastepstwo.

1 polubienie

Gdyby dzisiaj dopuscic islamcow do bibliotek,plonelyby jak w czasie wojen światowych.
Ale nie o to mi chodziło.
Jesli ludzkośc zatraciła chęc czytania,co równa sie zatraceniu chęci poznania,to wlasciwie płomienie są zbedne.Zdziczenie działa niemal tak samo.