Was też Facebook zmusza do wyboru opcji z reklamami lub bez?

Teraz pokazała się taka przymusowa opcja blokując mi dostęp do Facebooka w telefonie. Info jest od jakiejś META że znakiem nieskończoności z przodu. No wiadomo, że nie chce płacić za dostęp do fejsa bez reklam, ale boję się, że klikając na bezpłatne użytkowanie z reklamami ryzykuję. Weszłam w dalsze info i opcje, żeby było według dotychczasowych zasad, to jest komunikat, że w takim razie mam usunąć konto na fejsie, na Instagramie i jeszcze na czymś. Wkurzyłam się, bo nie wiem, czy to nie jakiś wirus, czy to jest konieczność. Wolałabym, żeby było jak do tej pory. Nie będę po nocy dzwonić do znajomych z pytaniem, czy też tak mają, więc pytam Was. Może ktoś z Waszych znajomych tak miał. Doradźcie co robić.

1 polubienie

Mnie Facebook nie jest w stanie do niczego zmusić :grin:

Przeskanowanie kompa programem antywirusowym nie zaszkodzi.

3 polubienia

Ale ja wchodzę na fejsa i wyskakuje mi takie wymuszające pytanie. Chciałam z tego wyjść, cofnąć, a tu klops. Na dole było okienko rozpocznij i tylko to mogłam kliknąć. I pozostał mi wybór jak wyżej.

1 polubienie

To w telefonie. Kompa jeszcze nie sprawdzałam.

1 polubienie

Teraz weszłam normalnie. Nie mam tej METY

1 polubienie

Mimo wszystko, jeśli masz możliwość, przeskanuj komputer. Na FB od dawna nie wchodzę, ale akurat o tym by mnie moi znajomi poinformowali. No chyba, że takie hece od dzisiaj.

2 polubienia

U mnie fejs jest"czysty".Nikt mi nie przeszkadza.
Natomiast powoli szału można dostać na wp.
Dosłownie NICZEGO nie można przeczytać bez klikania w jakieś pierdy o"ad blockach",nie wspominając o cookies które zaslaniają pół strony…
I jeszcze ten prymitywny skok na kase…Czytasz wstepniaka ale za artykul musisz zapłacić :face_with_raised_eyebrow:
Biorąc pod uwage poziom współczesnej pisaniny [odsyłam zainteresowanych do tematu o tym co nas najbardziej rozśmieszyło!!!] nie wydam na takie akcje nawet 1,słownie,JEDNEGO grosza!!!

3 polubienia

Wygooglowalam coś o tej Mecie i to jakiś Facebookowy myk, o którym już zaczęła się dyskusja. Na razie nie chce mi się w to mocno zagłębiać, bo jeszcze się zdenerwuję na świętą noc.

1 polubienie

No i słusznie. Mnie też wkurzają te wymuszenia zgód, żeby dostać się do czegokolwiek. Ale płacić nie będę.

1 polubienie

Świętą noc???
Teraz?W listopadzie?
Guy Fawkes był 4 dni temu a poza tym,nic mi do głowy nie przychodzi… :thinking:

O czesciowej odplatnosci za (niektóre funkcje) FB mowi się od dawna.
Meta to po prostu firma/marka, ktora jest wlascicielem kliku, niestety nalezacych do najpopularnieszych portali zwanych socjalmediami.
Co do tego co Ci się wyswietlalo? Podejrzewam jakiegos “robala”. Choć biorac od uwagę ewolucje platnosci “za brak reklam” niedlugo to może stac sie faktem.
Ale z kolei? Reklama dźwignią handlu, a ludzie tez nie lubia byc szantażowani. Czy znajda zloty srodek?
Pożyjemy, zobaczymy.
@collins02 ta wymuszana prenumerata? No cóż naiwni płacą. Ja olewam.

1 polubienie

Tak się dzieje w aplikacji. W wersji przeglądarkowej nie ma problemów ale są ograniczenia. Nie można tu wysyłać do znajomych wiadomości ani ich odbierać

Dwa dni temu miałam to samo. Pokazali mi 2 rozwiązania: albo abonament za 9.99$ miesięcznie, albo reklamy. Nie dało się wejść na fb pomijając tę propozycję. myślałam, że to może przez mojego adBlocka. Wyłączyłam go czasowo, ale to nie pomogło. Dopiero jak kliknęłam, że zgadam się na reklamy, to mnie dopuścił do oglądania swej zawartości :(.
Spodziewałam się zalewu reklam, ale… nic się nie zmieniło.

1 polubienie

Pokazała mi się jakaś płachta z wyborem więc kliknąłem opcję,że z reklamami i będzie tak jak dotychczas.Problemu w tym nie widzę.Nadal będą wycieki prywatnych danych i sprzedawanie ich.
Nic się nie zmieni.

1 polubienie

Nie wiem, na FB nie zagladalam od maja.
I jakoś żyje.

2 polubienia

Mam i nie wiem jak się tego pozbyć!

Pamiętasz Gra jak tak kiedyś było?

Już tego nie ma, a coraz częsciej płaczą, że będą kasę pobierać…

3 polubienia

Nie tylko politycy zmieniają “poglądy” :wink:
Złapał masę ludzi w sieć, wielu uzależnił, więc czas na zbieranie profitów. Od czego zaczyna się uzależnianie młodzieży od narkotyków? Od darmowych działek.
P.s. gdzie to znalazłeś?

3 polubienia

To dość znana sprawa, a ja lubie sobie takie rzeczy mieć. Juz nie pamiętam, skąd mam.

2 polubienia

To bylo jak ludzie rzucili się na FB, a ten program po zainstalowaniu bezczelnie wykradal wszystkie dane z poczty mailowej od kontaktow po tresci.
Jedyną obrona bylo wyedy zalozyc, zanim sie twarzoksiazke rejestrowalo, nowe konto i na tym pracowac.
Nie ujawniajac pozostalych.
I nie korzystac z outlooka.
A to bylo sporo ponad dekadę temu.
Nigdy nie ma nic za nic…

1 polubienie