we choose to go to the Moon

No i podkreślam, że Amerykanie również nie omineli wypadków kosmicznych

2 polubienia

Ogolnie podboj kosmosu pochlonal wiele ofiar po obu stronach
Moze nie sam podboj,jak chory wyscig

2 polubienia

W sumie Rosja przegrała ten wyścig. Przyczyn było wiele. Ale faktem jest, że kiedy Gagarin okrążał Ziemię, to jeszcze wtedy ZSRR prowadziło z USA. Przegrała socjalistyczna ekonomia i sposób realizacji badawczych. Sporo wiem na ten temat, bo to bardzo mnie interesowało.

2 polubienia

dlatego, ze dzis jest rocznica ladowania
jak bedzie rocznica wystrzelenia pierwszego sputnika to bedziemy rozmawiac o ZSRR.

3 polubienia

tylko, ze Rosjanie sa w tej chwili jedynymi, ktorzy sa w stanie wyniesc ludzi na orbite do stacji kosmicznej. inne nacje w kwestiach wytrzeliwania satelitow sa juz na niezlym poziomie , Chinczycy swoich kosmonautow maja, ale jakos nie widac, zeby Amerykanom spieszylo sie do budowy pojazdow na trase Ziemia - orbita (chyba, ze cos w tajemnicy knuja i nagle sie okaze, ze juz maja latajace talerze?)
cos tam o locie na Marsa wspominaja, ale mam wrazenie, ze predzej Kaczynski osobiscie przekopie Mierzeje niz doczekamy tego lotu.

2 polubienia

Nie wiem co knują Amerykanie? Ale nie sądzę, by nie mieli czegoś w zanadrzu.

3 polubienia

Jest pozno i jestem po 8 nockach ale…Dla mnie to dzisiaj wkladka do butów.I przynbajmniej do rana,nie odstąpię! :sweat_smile: