Wice-Gierek?

Za późnego Gierka w miejscu, gdzie pracował mój ojciec, na dzień przed przyjazdem towarzysza pierwszego sekretarza PZPR skopano trawnik przy wejściu do instytucji i powtykano w ziemię las ciętych goździków, żeby było ładnie. PZPR Plus ma większy rozmach. Wybrał najdroższą możliwie drogę sprowadzenia towarów do Polski. Postanowili wynająć największy samolot świata do przewozu lekkich towarów, które spokojnie można było sprowadzić innymi, dużo bardziej ekonomicznymi statkami powietrznymi. Mają rozmach, skurwi.yny? :slight_smile: Może pierwszy sekretarz PZPR Plus chce na własne oczy zobaczyć, jak lata Mriya?

Tłumaczenie Chęcińskiego jest logiczne i racjonalne. Niewykluczone, że taki transport, wbrew pozorom może być tańszy. Ale jednocześnie rzucam cień pewnego podejrzenia. Otóż ten samolot nie ma ostatnio za dużo pracy, a jego postój jest kosztowny plus Ukraina i korupcja niewykluczona. Oby nie.

1 polubienie

A o Airbus Beluga lub Beluga XL kolega słyszał?
Lot kosztuje mniej niż połowę ceny lotem Mryią, przy znikomo mniejszej pojemności przestrzeni ładunkowej. A że nie przewożą stali, tylko maseczki, lekki materiał, więc nośność nie ma znaczenia.

Gierki są na każdym szczeblu.

3 polubienia

Słyszałem, ale nie znamy faktycznej ceny. I, tak, naprawdę guzik wiemy, możemy tylko gdybać, jak ten autor artykułu. Nie wykluczam, zatem i przekrętu.

1 polubienie

Przekręty Plus to specjalność PiSS. :wink:

4 polubienia

Gigantomania.

1 polubienie

Nosz kurfa i tak źle i tak nie dobrze… XD

maly czlowiek
Brodway forever

Mnie jak fana lotnictwa najbardziej boli to, że nie będzie można go obejrzeć. Policja już zapowiedział, że obstawi wszystkie miejsca spotterów na Okęciu.