Wielcy artyści ale jakoś mało znani w Polsce

Wchodzę na stronę polskiej wikipedii ,wpisuję hasło Talking Heads i sobie czytam co tam ciekawego.Szybko kończę bo tylko kilka zdań ktoś wytłuścił .Taki zespół i tylko tyle ?Po chwili się reflektuję - przecież oni są prawie nieznani w Polsce.W radio jak już leci czasem ich jeden utwór w kółko tan sam.Kurcze ,zespół kultowy z mega gwiazdą Davidem Byrne .Kogo jeszcze nie doceniamy z wielkich w Polsce?

4 polubienia

Ten utwór znam, masz rację o nich się raczej nie słyszy.
Dlaczego? Może @collins02 coś na ten temat powie.

1 polubienie

Ee, bez przesady, ja sluchałem ich juz pod koniec lat 70. @collins02 pewnie też :slight_smile:

3 polubienia

Przede wszystkim,na wiki warto wchodzić jedynie w angielskiej wersji bo tylko tam kariery,życiorysy i dyskografie podawane są rzetelnie.
Talking Heads powstali w 1975 roku a ich debiut to album którego okładka powyżej.Promowany cytowanym nagraniem.
I wtedy była to jedna z większych sensacji na rynku nowofalowym.Nawet u nas,Talking Heads byli w radiu chyba tuż za Police i Dire Straits.
Wszystko co najważniejsze działo sie w latach 80-tych.Album Remain In Light,koncert i film,“Stop Making Sense”.Inna płyta"Little Creatures" była ze mną"przez lata jako jeden z ciekawszych albumow dekady…
To wszystko działo się ponad 32-33 lata temu.
Jak wyglądają muzycznie,dzisiejsze czasy,chyba sam widzisz…Nie ma się co dziwić że dla kolejnego pokolenia,kontekst post punkowy to pojęcie niezrozumiałe.
Radio juz nie uczy,nie rozwija,nie informuje…Chyba że jacyś zakręceni maniacy w stacjach internetowych,rozsiani po kraju…W większości anonimowi.
Ostatnie pytanie na razie zostwię otwarte bo po prostu nie mam chwilowo czasu…
Ale wróćę do tego :wink:

5 polubień

Mam podobnie collins02.
Z Wiki, jesli chodzi o muzykę, korzystam z rodzimych wiki źródeł, czyli zazwyczaj z angielskiej, chyba, że chodzi o muzykę francuską (to wtedy z francuskiej) czy co sie ostatnio zdarzało z hiszpańskiej (gdy interesował mnie Leo Dan) lub portugalskiej (Carlos Paiao). Puszczałem ich niedawno przy ROCK.

Talking Heads w moim odczuciu to znana grupa, aczkolwiek nie jest na topie wśród tego, co słucham.

3 polubienia

Zespół jest mi oczywiście znany i nie przeszkadza mi to, że mało jest o nich na polskiej Wikipedii. Poza tym czasami, gdy dane zagadnienie jest skąpo lub błędnie opisane, edytuję i dodaję jakieś informacje na Wikipedii, do których mam pewność co do rzetelności źródeł. Jeżeli czujesz niedosyt w tym przypadku, spróbuj opracować informacje i zamieścić je na Wiki.

2 polubienia

Z “wielkich” to może muzykę Country i jej rodzimych wykonawców,bo mamy swoje disco polo.

2 polubienia

O przepraszam, tego pana to znam :grinning:

2 polubienia

Jest/było wielu dobrych artystów.
Ale z roznych powodów popularnosci nie zdobyli w szerszych kręgach. Nawet we wlasnych krajach i gatunku muzycznym.
Czasem przypadkiem udalo sie im jakis przeboj efemeryde wylansowac i znikali na zawsze.

Tego gościa też mało ludności zna bo to Jazz-rock(jazz fusion) a ładnie on gra.

…prawie jak ja :wink:

3 polubienia

Jako że nie sposób wymienić choćby częsci tych wszystkich z którymi los obszedł sie mniej łaskawie,dam tylko przykład.
Grupa Jade Warrior powstała w 1970 roku i NIGDY w tamtych latach,niczego konkretnego o tym zespole nie usłyszałem…Migały mi okładki płyt na gieldzie w poznańskim Wawrzynku czy wrocławskim Pałacyku ale to wszystko…
John Field czy Tony Duhig także byli dla mnie anonimowi,przynajmniej do czasu gdy swobodnie zacząłem dysponować swoimi pieniędzmi.
Jade Warrior nigdy nie wypłyneli na tyle by dać się u nas poznać…A wielka to szkoda bo moim zdaniem,była to czołowa grupa grająca rocka progresywnego na zmianę z elementami folk i hard rocka.Coś co może sie kojarzyć z zespołami typu Strawbs czy Caravan,niestety także u nas znanymi jedynie fanom i zwolennikom tego gatunku muzyki.
Powyżej nagranie z trzeciego albumu grupy,wydanego w 1972 roku,“Last Autumn’s Dream”

1 polubienie