Wierzyć nie wierzyć.... (o wirusie)

Kto ma ochotę…

KLIK

Do mnie to zupełnie nie przemawia. Za to przemawia do mnie to, co faktycznie się dzieje w Białorusi, Rosji na na naszym Śląsku. Na fb roi się od jeszcze dziwniejszych teorii spiskowych. I od wszystkowiedzących tropicieli.

5 polubień

Dlatego dałam “na salony”…

1 polubienie

Ja tam na salony nie pasuję, jako ten cham i prostak… :grinning:

2 polubienia

Ja też, tylko podrzuciłam… :joy:

1 polubienie

W każdej plotce jest ziarno prawdy. Ten tekst nie jest pozbawiony logiki.

2 polubienia

Czyli w każdym ziarnku prawdy może być plotka? :wink:

3 polubienia

Logiki nie. I mam jeszcze pytanko: czy kiedykolwiek robiono badania, prowadzono statystyki na setki wirusowek? Ludzie zarażali się zawsze. Ale żeby badać trzeba się przestraszyć.
Ostatnio: górnicy. Kiedyś to skomentowałam: “koszmar! Mając tak cudowny klimat, czyste powietrze i lekką pracę…” Dla mnie to bzdura. A czy przydaje się akurat Chinom, to już nie wiem. Na pewno komuś sie przydaje…

2 polubienia

Oczywiście! Znajdź prawdę idealną. Ideału po prostu nie ma…

2 polubienia

Ideałów jest równie wiele, co idealistów. Prawdę idealną też nie jedną się znajdzie. Choćby taką, która idealnie pasuje w danym momencie. :grin:

3 polubienia

@czarny_rycerz w polityce wszystkie chwyty dozwolone, przeciętny Kowalski nigdy nie dowie się jaka prawda. Mało tego, nie każdy minister czy służby zostaną w to wtajemniczone.
Taka by była moja teoria spiskowa :grin:

3 polubienia

Zbyt banalne żeby było prawdziwe… Robią takimi fake newsami z Chin kozła ofiarnego a tak na prawdę stoja za tym całkiem inni ludzie…
W sumie czuje się podobnie jak wtedy gdy czytałem że niby Kaczyński ma jakąś wojnę z banasiem… Xd

To żadna teoria spiskowa. To oczywista oczywistość. :wink:

2 polubienia

@elsie i dla mnie ta cała panika jest podejrzana.
Górnicy :thinking:
Prasa rozpisuje się o Śląsku, wczoraj na głównej wp zobaczyłam reportaż kręcony w moim mieście ( u mnie ponoć tragicznie), straszą całą Polskę, a gó… robią.
Doskonale wiedzieli, że kopalnie to duże skupisko ludzi, z przyczyn czysto technicznych trudno im w “chodniku” , szoli czy łaźni, zachować zalecany dystans.
Testy do tej pory robione są na raty, kto jest zdiagnozowany i respirator nie jest mu potrzebny, zamykany w domu z całą rodziną, i lecz się człowieku czym chcesz…
Koleżanka mi powiedziła, że jej brat miał test pozytywny, kwarantanną zostali objęci pozostali domownicy, chłopak kaszle, pluje, bo alergik i astmatyk, nikt do tej pory w domu nie został zakażony. Koleżanka odwiedza ich prawie codziennie, zakupy robi, siedzi z nimi kilka godzin ze swoim dzieckiem i zdrowi są.
Jak ten fenomen wytłumaczyć?.

4 polubienia

A, to prawda!!! :joy:

I tak chyba się nie dowiemy. W dalszym ciągu uważam, że to pandemia paniki. Jakaś jestem nie do ruszenia…

2 polubienia

Gdyby to było tak niebezpieczne, izolowaliby każdego z wynikiem pozytywnym, każdego!
Poczytaj jak wygląda kwarantanna-izolacja w warunkach domowych. Ludzie się dziwią, że muszą długo czekać na reakcję stacji epidemiologicznej.
No i leki. Lecz się tym co masz w domu lub poproś kogoś zeby w aptece wykupił cokolwiek.

3 polubienia

Jak Chiny rozpetaly trzecia wojne swiatowa?
kazda teoria spiskowa ma w sobie logike wariata.
podjecie ryzyka wojny biologicznej przy uzyciu wirusa? teoretycznie jest mozliwe, w praktyce?
bardzo ryzykowne, nawet jesli sie zalozy, ze Chiny szczepionke (dla wybranych) maja? ryzyko mutacji przy tego typu wirusach jest bardzo duze, a biorac pod uwage poprzdnie grypy, sarsy, mersy zagearantowanie paniki ogarniajacej caly cywilizowany swiat az takie pewne nie bylo. owszem poprzednie epidemie tez powodowaly kryzysy gospodarcze, ale nie o takim zasiegu.
swiat co prawda juz byl w stanie nierownowagi - dzialania Trumpa i ideologia gretopodobna plus zmiany klimatyczne i wojny powodujace wedrowki ludow czekaly tylko na podpalenie lontu.
inna sprawa jest ukrycie rozmiarow epidemii w Chinach, a znajac skosnookich jakby z takiej okazji nie skorzystali? dobrze, ze chociaz tam nie wyznaja religii mojżeszowej, bo dopiero by bylo…
chociaz moze ci chinscy Reptilianie tez zydzi???

3 polubienia

A coś słyszałem że ma się odbyć ostateczne rozwiązanie kwestii kopalń węglowych i górników czy coś, przy okazji koronawirusa. A czy to prawda? XD

1 polubienie

Żydzi, Chińczycy, Japończycy, Amerykanie… jaka to różnica, każdy kraj skrywa mroczne tajemnice.
Niedawno obejrzałam film
Jednostka 731 laboratorium diabła ( oparty na faktach).

2 polubienia