Wierzycie w takie rzeczy?

Od dawna przyglądam się temu kanałowi ale nadal nie wierzę.
Wierzycie w siłę umysłu?
Że wszystko można naprawić poprzez inne myślenie, medytację, nastawienie?

Bez proszków, lekarzy, terapii konwencjonalnych.

1 polubienie

No wiesz, jak ktoś głupio mysli to głupio robi. A ja znalazłam już kilka książek o sobie i teraz nie mogę wyjść z podziwu, że niektórzy mnie znali lepiej nisz ja siebie :thinking: No i to wszystko o czym piszę jest związane z przekonaniami.

1 polubienie

Mózg jest najmniej zbadana częścią organizmu.
W zasadzie niezbadaną.
Medytacja, sugestia, autosugestia, wrazliwosc na bodźce bezpośrednie czyli pole magnetyczne? Sprawność narządów zmysłów - to wszystko tworzy z nas jednostki niepowtarzalne.
Ale jestem bardzo sceptyczna jesli chodzi o takie rozne mniej lub bardziej “swietliste” i harmonijne porady płynące z netu.

Jesli komus jakas metoda pomogla (o ile w ogóle pomoc była konieczna), to nie znaczy ze setce innych nie zaszkodzi .
Obojętne czy to będą tabletki czy medytacja w Himalajach.
I raczej takie filmiki i inne wynurzenia bywa, ze w formie poradnikow “jak zostac/zrobic/osiągnąć” traktuje jako ciekawostki ornitologiczne…

P.S. pojęcia zla i dobra są dość niejasne. Tworza je spoleczenstwa.
Kali ukrasc czy Kalego okradli? :wink:

3 polubienia

Ale przekonania o sobie i świecie mają znaczenie. Wiadomo, że myślą się nie przyciągnie atrakcyjnej blondynki, gdy przechodzisz kryzys wieku średniego, ale…
Ja chyba mam np. kryzys wieku średniego, ale oprócz przekonań są tez hormony i neuroprzekaźniki. Także należy rozpatrywać wszystko w kupie.
Bo jak mi się nie chce tak jak powinno się chcieć to jednak często wynika to z wielu rzeczy…

To chyba zależy od tego, kto jaki ma umysł. Na niektórych to świetnie działa, a innym, najczęściej sceptykom raczej nie pomaga. Ja mam umysł podatny na tego typu sprawy, ale jestem zbyt leniwa lub zajęta by w to wchodzić. \Nudzę się zbyt szybko, mimo, że dałeś akurat Klaudię, którą bardzo lubię między innymi za “rozsiewanie” dobrej energii.