Wierzysz, że zjadanie przez gibbony dojrzałych, słodkich owoców, jest czymś zasadniczo

różnym od pożerania przez lisy gryzoni, np. lemingów, uważając, iż lisy nań polują i świadomie je zabijają, czy może postrzegają je jako dojrzałe, słodkie owoce?

  • Drapieżniki świadomie zabijają gryzonie
  • Drapieżniki postrzegają przejrzałe, zużyte gryzonie dokładnie tak samo, jak gibbony zjadają dojrzałe, słodkie owoce
  • Trudno powiedzieć

0 głosujących

nie wiem czy wiesz, ale gibbony nie pogardza tez ptasimi jajami, pisklakami czy jakas gasiennica jak sie trafi jadalna? a oprocz owocow trawia rowniez zielone pedy i mloda kore drzew. zreszta biostat w jakin naturalnie mieszkaja - czyli lasy tropikalne wbrew dzwiecznej nazwie sa jednymi z najubozszych jesli chodzi o mozliwosc zdobycia pozywienia.
a jemy to co jemy - ja dzis za slodki owoc uznalam kawalek potomka dinozaurow ze slodkimi korzonkami - czyli zupe jarzynowa na kurczaku.

3 polubienia

Ja myśle, @harmonik że powinieneś się trochę przyłożyć do swoich teorii i sam je o to zapytać.

4 polubienia

Jednak nie brak typowo owocożernych stworzeń, np. dzioborożce, nietoperze (nie te od krwi).

Wierzę że od nadmiaru fruktozy można dostać harmonijnej sraczki.

5 polubień

raczej blonnika zjadanego z ta fruktoza.

1 polubienie

Nie trzeba jeść w nadmiarze, @Devil

W tropikalnym lesie,szybviej cos Cie zje,niz Ty znajdziesz cos do zjedzenia)))

1 polubienie

lasy na SUmatra i Malazja sa bardzo ubogie jesli chodzi o ilosc gatunkow roslin, a deszcze glebe wyjalowiaja. nie przypadkiem zycie tam sie gromadzi wokol wulkanow - niebezpiecznie, ale tuf wulkaniczny jest bardzo zyzny.
a co tam moze zjesc? predzej sam z glodu padniesz.

1 polubienie

Wejdz w dzungle amazonska,tam konar moze okazac sie anakonda,a niby pien,jeszcze innym zwierzakiem.)))

1 polubienie

roznica miedzy Amazonia a lasami tropikanymi w Azji polega na tym, ze Amazonia otrzymuje olbrzymia ilosc zyznego pylu z Sahary co przy dostatku wody sprzyja rozwojowi milionow roznych form zycia - natomiast tam gdzie zyja gibbony to bida z nedza w porownaniu z Ameryka Poludniowa.

1 polubienie

Zgadzs sie,.
Jednak las tropikalny moze Cie zjesc,tak,czy inaczej.
Albo gizycznie,cos Cie polknie,albo,zostaniesz w nim na wieki))

1 polubienie

jako wielce pozadany ekologiczny nawoz.

1 polubienie

Wtedy bedziesz harmonijna)))

1 polubienie