Wimbledon 2022

Maja Chwalińska - Aliona Bolsova 1:1 w setach a w III 1:1 w gemach.

1 polubienie

Szansa jest…Widziałem raz fragmenty jej gry,bedac w Polsce i bardzo mi się to"żywe srebro" spodobało…

1 polubienie

Pierwszego seta wygrała do 2. Drugiego przegrała do 4. A teraz jest 1:2 w gemach.

Cieszmy się @collins02 albowiem “żywe sreberko” wygrało 2:1. Trzeciego do 4. :+1:

2 polubienia

No nareszcie!
Wielkie brawa dla Majki.Idzie jak burza,jesli podsumować ostatnie 2-3 łata.Nie wydaje mi się by weszła do głównej drabinki ale…czasem cuda się dzieją jeśli się zrobi pierwszy krok.

1 polubienie

Wyjątkowo irytująca porazka Magdy Linette ale na szczęście mamy sukces chyba w ważniejszym meczu.
Drugi stopień eliminacji i K.Kawa wygrywa w 2 setach z S.Cheng.Amerykanka to dla mnie "ciemność"ale Kawa sumiennie przyzwyczaiła mnie do porażek z niżej notowanymi zawodniczkami.
Na razie,odpukac,walczy o swój Wimbledon wyśmienicie!
brawo!
6:4;6:2!

1 polubienie

A jak Chwalińska?

Nic nie moge znalezc…Ale chyba jeszcze nie grała.Z tym ze jak wygra w 2 rundzie to pewnie trafi na Coco Vandeverde.I to by było wspaniale dla jej kariery.Bez względu na wynik.

1 polubienie

@birbant ja sie ciesze, ze o naszych mowi sie w kontekscie - wyrownana walka, wygrana etc.
A abstrahujac od sportu Georgette Paulsin Mosbacher czyli republikanka, namaszczona przez Trampa ambasador USA w Polsce ponoć stwierdzila, ze narodowi polskiemu należy się pokojowa nagroda Nobla. Pytanie w tej kwestii założę jutro. Dzis się cieszę, ze nasi wygrywają. A jak nie to z honorem

1 polubienie

Pani Chwalińska również zakwalifikowała się do drabinki głównej na turnieju w Wimbledon. :+1:

1 polubienie

Jest taka tenisistka brazylijska Haddad Maia. Ma w tej chwili nieprzerwaną serię wygranych, już ponad 10 i co z tego wynika 2 wygrane turnieje na trawie. Myślę, że należy jej się bać. Widziałem jej grę i jest w trybie totalnalnym…, jest to wysoka tenisistka, i wygrała właśnie swój pierwszy turniej w karierze zawodowej. Jej bym się bał, co do Świątek. Jest też Serana Williams, która po powroci też może okazać się całkiem skuteczne w grze. Oby nie trafiła na nią w pierwszych rundach Iga.

Iga da radę… :+1:

Ta Haddad przegrała, właśnie z Kwitovą w Eastbourne. 0:2.

1 polubienie

Serenie to bym zrobila test na plec i hormony :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

Tmyczasem Iga wygrywa już 3 gemy I seta z Janą Fett w pierwszej swej walce na Wimbledonie. Póki co, przewaga Igi jest ogromna pod każdym względem. 4:0 do 15. Komentatorzy się śmieją. 5:0 do 40 i w tym gemie Iga straciła niepotrzebnie 2 punkta. Po raz drugi AD dla Fett, choć to Iga miała pierwszą setową. AD dla Igi. Fett wybroniła i jest bardzo dobry okres jej gry. 6:0 do 40.

1:0 do 0.
Widać, że Iga bardziej stara się przyzwyczaić do trawy. To raczej sparing przygotowawczy nasżej zawodniczki przed grą z trudniejszymi rywalkami.

Ale jaja! Iga przegrywa gema do 0. Nic nie wychodziło, a Fett pokazała kły. 1:1 do 15. Iga wróciła do gry, po krótkim przestoju. 1:2. Tego seta Iga przegrała dla mnie niezroumiale. Było 30:0 i 3 punkta pod rząd oddała. Ja prdl, kurna, co się dzieje z Igą - 0:40. ???
1:3 i drugi gem od 0. Iga gra, jak na podwórku - 0:30. 0:40. 15:40. 30:40. 40:40. 40:AD. 40:40 - serw Igi. 40:AD. 40:40. AD:40. Uff! 2:3. Ale coś jest nie tak.
3:3 - ale nie było lekko, łatwo i przyjemnie. 4:3, ale nadal nie jest za dobrze, szczególnie serwowanie Polce nie za bardzo… 40:15. 40:30. 40:40. AD:40 - podw. bł. serw Fett.
5:3 do 40.
30:15. 30:30. 40:30. 6:3,

Iga wygrywa pierwszy mecz. W I secie grała swoje, ale w II coś się zacięło. Dobrą grę przeplatała z dość kiepską. Na szczęście po 1:3 zaczęła wracać do siebie.

2 polubienia

Przednie koło już jest.

2 polubienia

Już nie będzie…

Mam pytanie do naszych ekspertów, na jakich kanałach można znaleźć mecze z Wimbledonu, lub ich dłuższe skróty. Pytam o polską telewizję, bo zdarzyło się, że właśnie tutaj jestem :grin:

Polską będę miał niedługo, to wtedy powiem. Teraz mam miejscową, ale tylko sam sport na całym świecie. Płacę za to niecałe 90 euro rocznie.

1 polubienie

Magdalena Fręch pokonała dużo wyżej notowaną Camillę Giorgi 2:0 7:6/6:1. Ten II set, to koncert ze strony Polki. Grała lepiej niż Iga. oczom swym nie wierzyłem. No i mamy 4 panie w następnej rundzie. Linette, Chwalińską i Świątek.

1 polubienie

Bedzie biało czerwony finał?

1 polubienie