Właśnie premiejro obiecał szczepionki w styczniu.. Wierzycie?

Oprócz tego 100 dni solidarności… choć ja bym wolał 50 dni solidności :stuck_out_tongue_winking_eye:

Choć ogłosił już zwycięstwo
pokazuje dalej męstwo
a na styczeń ma szczepionki
wszak to nie są żadne mrzonki
co obieca, to dotrzyma
bo na nie go rady ni ma
okularki, garnitury
i codziennie plecie bzdury
po tym poznasz Mateuszka
idealny wzór kłamczuszka

3 polubienia

W styczniu? Hehehehehe!

2 polubienia

Zakup szczepionek jest scentralizowany, UE negocjowala ceny i sposob dystrybucji.
Z tego co oficjalnie podaja na pierwszy rzut pojda kraje, ktore beda mialy przygotowana logistyke i warunki do prawidlowej dystrybucji - w przypadku tej Pfizera, wymagajacej superniskich temperatur beda to Niemcy.
Jesli chodzi o szczepionke Moderna, (temperatura - 20 i po rozmrozeniu w lodowce do dwoch dni) chyba zaczna od Hiszpanii, ze wzgledu na to, ze bedzie ona produkowana w tutejszych laboratoriach.
Potem stopniowo inne kraje - Wlosi juz szykuja samocody chlodnie i pojemniki termosy.
Czy to zacznie sie w styczniu? Mozliwe. Ale dopoki nie bedzie wiarygodnej sieci dystrybucji Polska szczepionki zobaczy jak ucho od sledzia.
A zamiast opowiadac bajki to Pinokio powinien uprzedzic spoleczenstwo, ze to nie jest cudowny kek na wszystkie bolaczki rozwalonej covidem sluzby zdrowia. I zajac sie organizacja szczepien.
Jak bede chciala bajek, to poczytam sobie Andersena.
Albo braci Grimm. Tam tez wiekszosc nie konczy sie happy endem.

3 polubienia

@anon86894402 Premier obiecuje a eksperci i komentarzy oczekują dostaw na jesień przyszłego roku (jak dobrze pójdzie…) Ale kto premierowi zabrobi!?! (obiecywać).

1 polubienie

W styczniu. 2039

4 polubienia

Wtedy, to może nas już nie być :wink:

2 polubienia

Nie przesadzaj.
Ale zorganizowanie masowych szczepien jednak jest trudniejsze od zamkniecia ludzi lockdownem czy innymi kwarantannami.

3 polubienia

I o to ZUSowi chodzi. Pobierający do piachu, reszta raczej nie umrze. :wink:

4 polubienia

Pobierający nie tylko pobierają. Oni i służbę zdrowia rozwalają swoimi bezczelnie wyimaginowanymi chorobami i bolączkami :wink:
Będzie taka “eutanazja w białych rękawiczkach” :thinking:

4 polubienia

Emeryci i renciści, wspomagajcie partię czynem, umierajcie przed terminem. :wink:

5 polubień

Widocznie hasło zyskało zbyt mały odzew, wiec rząd radzi sobie jak potrafi.
Tu jednak trzeba przyznać uczciwie, że jednak potrafi :wink:

4 polubienia

Ty sie lepiej martw by ikona proletariatu nie wrocila na tron[Szydło :exploding_head:].Bo to by byla leperiada bis.
Oczywiscie to wybor miedzy rozwolnieniem a zatwardzeniem,niemniej warto trzymac dzicz na kagańcu by sie tzw. rewolucja francuska nie powtórzyła…Chetnie rozwine ten wątek.

1 polubienie

Tak!Bardzo sluszna uwaga.Jakbym mojego lekarza rodzinnego slyszal [moja byla dziewczyna :joy:]

2 polubienia

Ludzie mówiący w ten sposób chyba jeszcze nie wiedzą, że od starości nikt się wykupi.
Oni też kiedyś będą starzy. :thinking: :joy:

2 polubienia

oj Lepper to byl czlowiek myslacy przy Szydlo

1 polubienie

Lepper był samodzielny… przede wszystkim

1 polubienie

inaczej, ja nie chce skonczyc jak on
tego czlowieka zaszczuto

1 polubienie

Nawet nie wiesz,jak czesto ostatnio o tym myśle.Czasem mam wrazenie ze od starosci trzyma mnie na dystans tylko rower…

1 polubienie

Boisz się starości? Dlaczego? Każdy musi kiedyś przez to przejść. Lepiej się z taką myślą oswoić, bo czasu i tak nie zatrzymasz :wink:

1 polubienie

Inaczej sie mysli gdy ma sie 30 lat a inaczej gdy wchodzisz w wiraż i…Nagle masz lat 60.
Inna sprawa ze oswajanie takiego charakterku jaki ja mam to zadanie dla bardzo cierpliwych :wink:

1 polubienie