Wódka Finlandia próbował ktoś?

nie wiem? te spirytusy sa z roznych surowcow - na bezclowej i bezakcyzowej gieldzie litr tego kosztuje grosze - ale jak to mowia?
nigdy, ale to nigdy nie zagladaj kucharzowi do kuchni, zwlaszcza arabskiemu.

2 polubienia

Nie znam niczego gorszego od Vistuli.I mam nadzieje ze tak zostanie.

4 polubienia

Swego czasu to była jedyna wódka którą piłam. Z nuta limonki.
Teraz w ogóle wódek nie pijam.

5 polubień

O!Bratnia krew :wink:

2 polubienia

ja tez juz od dawna wodki omijam.
no chyba, ze w polskim sklepie uda sie kupic solone sledzie - to wtedy tradycji stac musi sie zadosc :wink:
a tak serio? nie to zdrowie - wodka bardzo podnosi cisnienie.

2 polubienia

Mi zaś pewnego razu (na spotkaniu z kumplami i kumpelami z podstawówki) poszkodzila na zgagę . Ale mnie piekło żywym ogniem w przełyku! I to był ostatni raz.

3 polubienia

Wódki nie pije sie zmrożonej, bo wtedy nie ma smaku, smakuje po prostu jak alkohol. Żeby wódka smakowała trzeba ją pić w temperaturze 6-8 stopni.

3 polubienia

Od dawna nie pijam wódki ale zagadzam sie w pełni.Ta tendencja mrożenia to jakies chyba ostatnie 30 lat.Moj sąsiad mnie na taką zapraszał…Nonsens!

2 polubienia

mozliwe, ale ja wodki nie lubie, wiec jesli juz to wole zmrozona.

1 polubienie

No proszę wystarczyło pytanie o wódce zadać i już jaki ruch na forum

Mój drogi, większość rządów w Polsce miala kłopoty od chwili, kiedy podnosiły ceny wodki.
PiS też bedzie mial, ich na trzezwo?
A juz Jaruzelski z prohibicją do godziny 13? I wczesniej kartkami? Przechlapane.
Na temat technologii bimberku też bys podyskutowal. Wielu uzytkownikow to pewnie 'chemicy amatorzy":rofl:

2 polubienia

Mikołaj II Romanow też strzelił sobie w kolano robiąc prohibicje przyśpieszył rewolucje

Czy akurat probibicja?
To juz byl “labedzi spiew”. Alkohol ma to do siebie, ze jego brak plus zakazy lub nadmiar prowadza do zachowan irracjonalnych. :sunglasses:
Jesli, to byla raczej kropla przewazajaca czarę.
Glebę pod rewolucję przygotowali jego poprzednicy, o ile reformy Piotra Wielkiego byly przelomem w rozwoju gospodarczym i spolecznym Rosji, to jego potomkowie (tradycyjnie zwani Romanow, bo biorac pod uwage rodowody i plotki dotyczace sposobu prowadzenia sie carskich malzonek i niewydolnosci linii meskiej :wink: to nazwisko rodowe podobnie jak tytul cara bylo przyznawane umownie. :thinking: ) postarali sie ten dorobek skutecznie roztrwonic.
Zamieszki zwiazane z darmowa wódką, a raczej haslem, ze jej zabraknie, na festynie z okazji koronacji cara staly sie tylko pretekstem dlugiego procesu obrzydzania wladzy cara. Czolowe postaci anarchizmu jak np. Bakunin byly juz czesto lezaca w grobach klasyka, ale nastepcy, czesto bardziej radykalni mieli sie dobrze. Ochrana tez tępiąc ich na brak pracy nie narzekała.
Kiepski stan gospodarki, głód i proby utrzymania absolutyzmu wladzy cara zastapila dyktaturs proletariatu, szybko zastapiona zamordyzmem i dyktatura komunizmu.
Przy Leninia, Stalinie i obecnie Putinie carat w wiekszosci przypadkow jest wersją light.

1 polubienie