Wódka Finlandia próbował ktoś?

Ogólnie chodzi mi o smak bo podobno nie smakuje jak wódka nie ma zapachy wódki robimy ze znajomym zakład i taka wódka mogła by być dobra do niego

pilam, dobrze zmrozona smaku nie ma, w nieco wyzszych lekki posmak i zapach typowy dla wodek zbozowych - uczciwie mowiac nic nadzwyczajnego.
zajzajerem nie zalatuje jak wiekszosc wodek kiepskawej jakosci - jesli o to chodzi.
a sa tez odmiany smakowe - z tym, ze tu nie pomoge, bo takich wynalazkow nie pijam.

2 polubienia

Szału ni ma. Jak chcesz delikatniejszą to kup raczej norvegia tyle że dość droga. A z kolei niesamowite doznanie daje wódka gazowana.

2 polubienia

A jak chcesz wrażenie zrobić polecam kurvicę czornom, po kilku godzinach w zamrażalniku leje się jak smoła…

1 polubienie

Nie czuje sie ekspertem bo nie cierpię polskiej wódki.
A Finlandie piłem moze 7-8 razy w życiu i bardzo mi smakowała ta na bazie czarnej porzeczki.

2 polubienia

Piłem Finlandię dość dawno. Niezła.

3 polubienia

Jarek ale niezła w porównaniu z czym? Pamiętasz wódkę vistula?

2 polubienia

Pamiętam, choć nie chciał bym pamiętać.

A Finlandia, to inna półka. Według mnie, jest dobrą wódką.

4 polubienia

jeszcze gorsza byla chyba z krakowiaczkiem - zgroza na kartki.

1 polubienie

No dla mnie średnią. Kiedyś była lepsza. A vistula to w wielu miejscach było jedyne co można było kupić.

1 polubienie

Nie mam pojęcia, jaka teraz jest ta Finlandia, bo poniewierałem się nią przed laty.

3 polubienia

Może nie gorsza od Vistuli, ale też zajzajer niesamowity. W drugiej połowie lat 80, to i Żytnia, a także Polonez stały się beznadziejne. Odradzanie się polskich wódek, to przełom wieków.

3 polubienia

Finlandia obecnie to taka średnia. Nawet wódka z Biedry była lepsza. Ale nie wiem dlaczego nagle znikła. Nazywała się Chrobry i była na doskonała.

2 polubienia

w latach 90 pojawily sie koszerne… cymes i cos jeszcze?

1 polubienie

W latach 90, to cysternami przywożono niesamowite wynalazki. Pamiętam taką struciznę ukraińską, Taras Bulba. Dla Ukraińców bardzo pozytywna postać historyczna, ale uhonorowanie go takim świństwem nie było dobrym pomysłem.
W pewnym momencie musiałem się w tym okresie na wino przerzucić, koniak i whisky, bo białych wódek nie dało się pic. Fuzlowate szczyny i politura stolarska.

3 polubienia

Złapali Ukraińca na granicy który przemycał cysternę spirytu…

  • Po co to panu?
  • Ach zapas na tydzień picia w Polsce
    :stuck_out_tongue_winking_eye:
2 polubienia

Nie pamiętam smaku. Pijany byłem wtedy

1 polubienie

Smak się pamięta na trzeźwo. Po pijaku pije się byle co.

2 polubienia

w szczytowym okresie brakow moje kartki na wodke wymienialam na bulgarskie czerwone wytrawne (sprzedawane bodaj na jakies kupony rezerwowe, z zamiana na wyroby czekoladopodobne) i ratowalismy sie kubanskim rumem - tego nikt nie kupowal, a Havana club byl bez kartek.
potem bylo szalenstwo spirytusowe pod koniec lat 80 - ten royal nawet czasem znosny bywal.

2 polubienia

A royal nie był z kukurydzy?

1 polubienie